Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

Mgduska 10:39, 08 gru 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
antracyt napisał(a)
No właśnie... Na początku myślałam, że spokojny, ale po dłuższej obserwacji zmieniam zdanie. Chociaż my ze stadem dzieci też nie należymy do najcichszych Najbardziej mnie te olbrzymie przeszklenia i balkony skierowane w naszą stronę denerwują. Z reszty stron domu okienka mini, a od nas prawie samo szkło... Będziemy sobie z salonu do salonu zaglądać dopóki drzewa i żywopłot nie urosną. No chyba, że przynajmniej oni będą wieszać firany


Ja mam przeszklenia właśnie od sąsiada - bo tam mam ogród i taras. Ale my byliśmy pierwsi i przez wiele lat mieliśmy widok na chaszcze. Jednak muszę przyznać, że kultura projektanta sąsiedniego domu była wysoka, bo budynek przesunął tak, żeby nam jak najmniej zacieniał, a okna tylko połaciowe są w naszą stronę, więc projekt dobrze uwzględnił stan istniejący, czyli nas
Ja nie widzę sensu świadomego wchodzenia komuś się w pole widzenia, ale na szczęście balkonów i tak nikt nie używa
____________________
Sałatka pokrzywowa
Kokesz 11:12, 08 gru 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6691
Nie mam co prawda domu, czego bardzo żałuję ale balkony moich sąsiadów wychodzą wszystkie na mój ogródek są regularnie używane i chociaż nie wiem jak chciałabym się osłonić to nie da rady. Musiałam się przyzwyczaić
Ale mój ogródek to taki ewenement w blokowisku
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
antracyt 11:40, 08 gru 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11691
Mgduska napisał(a)


Ja mam przeszklenia właśnie od sąsiada - bo tam mam ogród i taras. Ale my byliśmy pierwsi i przez wiele lat mieliśmy widok na chaszcze. Jednak muszę przyznać, że kultura projektanta sąsiedniego domu była wysoka, bo budynek przesunął tak, żeby nam jak najmniej zacieniał, a okna tylko połaciowe są w naszą stronę, więc projekt dobrze uwzględnił stan istniejący, czyli nas
Ja nie widzę sensu świadomego wchodzenia komuś się w pole widzenia, ale na szczęście balkonów i tak nikt nie używa

Ogród nowych sąsiadów skierowany jest właśnie wprost w stronę naszego ogrodu, a wyjście na taras idealnie na nasz taras Ale tak są ustawione działki. Jak nie w naszą stronę to mogliby ewentualnie skierować się w stronę drugich sąsiadów. Wybrali nas, hehe...
Marudzę, ale nie ma wyjścia, trzeba się przyzwyczaić i czekać na szybki wzrost przesłon.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 11:51, 08 gru 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11691
Kokesz napisał(a)
Nie mam co prawda domu, czego bardzo żałuję ale balkony moich sąsiadów wychodzą wszystkie na mój ogródek są regularnie używane i chociaż nie wiem jak chciałabym się osłonić to nie da rady. Musiałam się przyzwyczaić
Ale mój ogródek to taki ewenement w blokowisku

No do Ciebie to nie będę się porównywać. Zdecydowanie wygrywasz na ilość sąsiadów wokół

PS. zobacz jak się miewają pelargonie od Violi, zamieszkały na zimę w szklarni

____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Helen 12:10, 08 gru 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8329
antracyt napisał(a)


PS. zobacz jak się miewają pelargonie od Violi, zamieszkały na zimę w szklarni


Piękne liście i kolor kwiatów Viola ma oko
____________________
Helen - Hortensjowo
mrokasia 12:30, 08 gru 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18034
antracyt napisał(a)
No właśnie... Na początku myślałam, że spokojny, ale po dłuższej obserwacji zmieniam zdanie. Chociaż my ze stadem dzieci też nie należymy do najcichszych Najbardziej mnie te olbrzymie przeszklenia i balkony skierowane w naszą stronę denerwują. Z reszty stron domu okienka mini, a od nas prawie samo szkło... Będziemy sobie z salonu do salonu zaglądać dopóki drzewa i żywopłot nie urosną. No chyba, że przynajmniej oni będą wieszać firany


Matko, mam ten sam problem . Łączę się w bólu. Tyle, że przeszklenia okienne wąskie i balkonów nie ma, ale dom sąsiadów stoi w odległości 10 m od mojego tarasu. Będziemy słyszeć swoje oddechy .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
BasiaLT 14:32, 08 gru 2020


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
antracyt napisał(a)
No właśnie... Na początku myślałam, że spokojny, ale po dłuższej obserwacji zmieniam zdanie. Chociaż my ze stadem dzieci też nie należymy do najcichszych Najbardziej mnie te olbrzymie przeszklenia i balkony skierowane w naszą stronę denerwują. Z reszty stron domu okienka mini, a od nas prawie samo szkło... Będziemy sobie z salonu do salonu zaglądać dopóki drzewa i żywopłot nie urosną. No chyba, że przynajmniej oni będą wieszać firany

Sąsiad wie co robi. Pewnie zawczasu "obcykał" okolicę i stwierdził że u ciebie będzie najpiękniejszy ogród i najlepsze widoki do podziwiania
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
antracyt 14:36, 08 gru 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11691
Moi sąsiedzi stawiają dom jednak trochę dalej. Oddechów słyszeć nie będziemy, ale oglądać jak najbardziej
Tobie Kasiu ładnie się już udało odgrodzić. Tuje macie spore, nowe drzewa też nie najmniejsze. Jak wiosną pojawią się liście, to zrobią przegrodę również dzwiękową.

Zmienię temat Zakisiłam przedostatnie buraki, zabrakło mi chrzanu, mam nadzieję, że mimo to wyjdą smaczne A w ramach zagospodarowywania przydługich wieczorów (jakoś nie mogę się jeszcze zebrać do przedświątecznych porządków, wyjśćteż za bardzo nie ma gdzie...) wyrysowałam sobie kwiatka. Jak nie w ogrodzie, to ogród w głowie... niezdrowe to już trochę
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 14:45, 08 gru 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11691
BasiaLT napisał(a)

Sąsiad wie co robi. Pewnie zawczasu "obcykał" okolicę i stwierdził że u ciebie będzie najpiękniejszy ogród i najlepsze widoki do podziwiania

Oczywiście nawet już kilka razy powtarzał, że się cieszy, że będą mieli taki ładny widok z balkonu, hehe
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 14:47, 08 gru 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11691
Helen napisał(a)

Piękne liście i kolor kwiatów Viola ma oko

Mam nadzieję, że razem z szałwią od Renaty przezimują w szklarni
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies