Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

Gardenarium 19:48, 12 gru 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Przezimowałam rozmaryn w namiocie w zeszłym roku, teraz zostawiłam na zewnątrz. Zobaczę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
antracyt 20:02, 12 gru 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11771
Mój juz trzecią zimę na zewnątrz jest, w skrzyni koło tarasu
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
nyna76 01:38, 13 gru 2020


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 1686
Zuziu a czy skrzynia jest ocieplona?
Trzymam mój tegoroczny rozmaryn teraz w domu przy oknie, czasem go podlewam, chciałabym dorobić się takiego okazu jak u Ciebie.
____________________
Ania Działeczka-spełnianie zielonych marzeń (wielkopolska,Poznań)
antracyt 10:52, 13 gru 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11771
Aniu, moja skrzynia ziołowa raczej nie nadają się do kopiowania. Była planowana dla obsadzeń jednorocznych. Jest zrobiona z desek sosnowych elewacyjnych, zaizolowana folią i to wszystko. Żadnego ocieplenia nie ma. Stoi zaraz przy tarasie (który ma sporą wylewkę betonową). Może w ten sposób rośliny w niej dają radę zimą, taras oddaje ciepło? Dodatkowo jest to miejsce bardzo słoneczne i osłonięte od wiatrów.
To zdjęcia z 2017, kiedy skrzynia powstała, rozmaryn jest taki mały, że prawie go nie widać Rósł jeszcze wtedy na drugim końcu skrzyni, ale przerosła go pietruszka naciowa i musiałam go przesadzić bliżej róży. To mu dodało skrzydeł i zaczął rosnąć jak szalony
Przy okazji widać, jak mocno urosła przytarasowa Emelie


Wydaje mi się, że możesz zaryzykować i posadzić swój rozmaryn w słonecznym, zacisznym miejscu i zostawić na zimę. Ważna jest też chyba przepuszczalna ziemia. Zapytaj Andy, ona miała u siebie wielki okaz w ogrodzie.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Gosialuk 12:01, 13 gru 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5304
U mnie rozmaryn zimuje w gruncie jak na razie bez problemu. Ale wiadomo jakie teraz są zimy. Miejsce ma pod ścianą domku, osłonięte okapem, ale wystawione na wiatry, więc nie takie zaciszne.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
nyna76 12:01, 13 gru 2020


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 1686
Tak, planuję ziołownik w skrzyni, ale rozmaryn na razie w donicy, tak samo laur.
Dopiero jak nabiorą masy to do gruntu? Później nikt już nie uniesie wielkiej donicy.

Ziemia do ziół i piasek i żwir się z znajdzie....

Edit: jedyne zaciszne miejsce osłonięte domkiem będzie zamieszkane przez różę Alohę. Może sobie też tam rosnąć jakby co w donicy. Chyba fajnie mieszać użytkowe z ziołami.
Będzie czas będzie rada .
____________________
Ania Działeczka-spełnianie zielonych marzeń (wielkopolska,Poznań)
Mgduska 11:41, 14 gru 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
sylwia_slomczewska napisał(a)
Do wianka dodaj laski cynamonu i plastry suszonych pomarańczy lub jabłek i będzie cudo


... albo pierniczki - jeśli masz, a jeśli nie - to upiecz
____________________
Sałatka pokrzywowa
antracyt 12:43, 14 gru 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11771
Pierniczki na choinkę (takie kruche) dziewczyny będą piekły w czwartek, może coś odpowiedniego do wianka wyskrobię

Jeszcze mi jeden z winobluszczu do zrobienia został. Mam sporo gałęzi z jodły od choinki, ale nie wiem, czy nie za ciężkie do niego. Chyba poczeka jeszcze sobie na nadejście weny

PS. Czy u Was też wiosna za oknem?
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
BasiaLT 13:19, 14 gru 2020


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Fajne ci te wianki wyszły. Ja jakoś nie mogę się zebrać.
U nas też ciepło. 5 stopni na plusie.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
antracyt 13:26, 14 gru 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11771
Dzięki Basiu, choinkę też już dziewczyny ustroiły, tylko trzeba jej jeszcze pierniczków dodać

U nas 8stopni w cieniu i słońce
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies