Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

antracyt 14:59, 02 lut 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11848
Pewnie macie rację, na razie tego nie widzę, może jak śnieg stopnieje będzie mi łatwiej to sobie wyobrazić. Tzn bukszpany z różami jak najbardziej, tylko na razie nie widzę tego u mnie

Ciekawe gdzie zamawiałąś, ja też mam dostawę róż na marzec
Nie znam tylko Wintchester Catedral, ale na zdjęciach wygląda bardzo przyjemnie
Louise Odier też zamówiłam, nad Rhaspody in Blue zastanawiałam sie, ale zeszłej jesieni skusiłam się na "coś fioletowego" z gołym korzeniem w markecie (za całe 2pln) i czekam co z tego zakwitnie Alchymist i Jude klasyka
ps. Mi też nadal donic brakuje, hehehe
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Mysza 16:14, 02 lut 2021


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 5807
Winchester Cathedral któraś forumowiczka mi polecała, 6 lat temu przy poprzednim wątku. Wtedy nie kupiłam, ale teraz sprawdzę czy faktycznie jest bezproblemowa. Ma cudowny kolor. Jude zauroczyłam się u Ewy z miejsko&sielsko, a Rhaspody wzięłam w ostatniej chwili. Tak trochę dla kontrastu
Zamawiałam w Ros.... Mam nadzieję, że przyjdą ładne sadzonki. A Ty też u nich zamawiałaś? będziemy porównywały
____________________
Gosia
antracyt 16:38, 02 lut 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11848
Też w Ros...(to, koło Jarocina) Kilka zamówień już u nich robiłam i jestem bardzo zadowolona.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Mgduska 19:19, 03 lut 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Eech, ja też potrzebuję jeszcze paru róż! Ale jak pomyślę, ile to ja prac zaplanowałam na tą wiosnę, już mnie ręce bolą.
Alchymist chodzi za mną od lat paru - kojarzycie wątek "Tam gdzie mgły i róże mieszkają"? - to jest przyczyna i dlatego też mam Crocus Rose
Jude mam i uwielbiam, chociaż młodziak i w donicy.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Rench 20:45, 03 lut 2021


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Miałam podobny dylemat z bukszpanami kiedyś, upchałam przy różach, ale coraz bardziej mnie zaczynają złościć. Robota z nimi na wyścigi, z ćmą, cięciem i znowu ćmą itd. I faktycznie do wiejskiego stylu raczek formowane kulki nie bardzo.
Pochwal się, jakie odmiany róż zamówiłaś ?

Wintchester Catedral jest biała, czasem kremowy odcień wewnątrz i z czerwonawymi pąkami. Jej charakterystyczną cechą jest to, że miewa różową pręgę, jak by ciapnięta niechcący. Buduje kształtny krzaczek, kwitnie długo i powtarza obficie. Polecam
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
antracyt 08:11, 04 lut 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11848
Mgduska napisał(a)
Eech, ja też potrzebuję jeszcze paru róż! Ale jak pomyślę, ile to ja prac zaplanowałam na tą wiosnę, już mnie ręce bolą.
Alchymist chodzi za mną od lat paru - kojarzycie wątek "Tam gdzie mgły i róże mieszkają"? - to jest przyczyna i dlatego też mam Crocus Rose
Jude mam i uwielbiam, chociaż młodziak i w donicy.

Wątek, a może nawet bardziej blog "Tam gdzie mgły i róże mieszkają" znam od dawna. Szkoda, że nie ma kontynuacji.
Ja z zaplanowanymi pracami na ten rok już raczej się nie wyrobię. A zamówione rośliny od marca zaczną zjeżdżać. Prace wokół domu bardzo mocno zdemolowały mi rabaty przydomowe. Hostową muszę zrobić praktycznie od nowa. Mam nadzieję, że zadeptane hosty wypuszczą kły i będą nadawały się do przesadzenia.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 08:12, 04 lut 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11848
Renata, z bukszpanami trochę poczekam, może jakiś pomysł sam wpadnie mi do głowy. Najchętniej część wsadziłabym z powrotem na hostową. Zobaczymy, czy się uda.

Jeżeli chodzi o róże to ostatecznie trochę poszalałam.
Na ostatnią część różanki zamówiłam:
Louise Odier
Duchesse de Montebello
Félicité Parmentier
Rose de Resht
Dodatkowo koło drewutni pójdzie Quatre Saisons.
Na pas róż spożywczo-pachnących zamówiłam te:
Rosa rugosa 'Hansa'
Rosa rugosa 'Roseraie de l'Hay'
Rosa centifolia 'Muscosa'
Fimbriata
Rosa alba 'Maxima'
Chciałam tam dać jeszcze te:
Rosa rubrifolia 'Nova'
Rosa rugosa 'Red Dagmar'
Rosa rugosa 'Ritausma'
Ispahan
Mam je już wirtualnie wkomponowane, ale na razie nie ma ich na stanie i czekam na odpowiedź kiedy będą. Anda zrobiła mi jeszcze chrapkę na Jenny Duval, ale nie ma jej w szkółkach wokół, a samej jednej zamawiać z daleka nie będę.
Dużo tego... ale taki pas róż jadalnych marzył mi się w ogrodzie od dawna.
Mam nadzieję, że ogarnę taką ilość w ogrodzie.

____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Mysza 09:11, 04 lut 2021


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 5807
Nie wiedziałam, że R.jest przed Jarocinem. Może kiedyś wybierzemy się na oględziny?
Zuza, z rozrzuconymi bukszpanami na różance jest jeden minus. Może to tylko dla mnie był minus, bo moje 2 róże były ogromnymi krzaczorami.
Cięcie ich(bukszpanów) zawsze kończyło się dla mnie porwanymi ubraniami, a to zahaczyłam kurtkę, a to koszulę...a bardzo uważałam. Masz jeszcze czas na plany.
Zacną zrobiłaś listę , muszę sobie wygooglać i zobaczyć je wszystkie.Ja jeszcze chciałam jedną różę, ale też nie było.

Moje róże będą na razie w donicach. Cieszę się, jak małe dziecko.
Zamówiłam 9 szt. a chciałabym jeszcze i jeszcze.

Dziękuję Renia za opis W.C. czy ona rośnie jak w opisie czy wyższa? pewnie zależy od stanowiska i gleby...hm...

Magda ta Jude wydaje mi się taka bardzo delikatna, jak jakaś księżniczka

____________________
Gosia
Mgduska 09:29, 04 lut 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
antracyt napisał(a)

Wątek, a może nawet bardziej blog "Tam gdzie mgły i róże mieszkają" znam od dawna. Szkoda, że nie ma kontynuacji.
Ja z zaplanowanymi pracami na ten rok już raczej się nie wyrobię. A zamówione rośliny od marca zaczną zjeżdżać. Prace wokół domu bardzo mocno zdemolowały mi rabaty przydomowe. Hostową muszę zrobić praktycznie od nowa. Mam nadzieję, że zadeptane hosty wypuszczą kły i będą nadawały się do przesadzenia.


Łoj, to masz dodatkową robotę, a jeszcze tyle róż do wsadzenia! Fajne zamówienie, ale przede wszystkim fajnie robić coś z planem.
Mój sąsiad ma pas rugosowy przed płotem, wiosną ścina je do wysokości ok. 40 cm nożycami do żywopłotów. Nie podejrzewam go o jakieś nawożenie, czy inne fantazje, nawet ich nie pieli. Rosną w pełnym, całodziennym słońcu, nie ogławiane, pod koniec lata mają owoce. Zawsze mu zazdrościłam tych róż, naprawdę pięknie wyglądają

Gosia: Jude ma urocze kwiaty, ale spory wigor Ale to wszystko naprawdę zależy od jakości sadzonki - jedną mam w gruncie i jest to od początku krzew jednopatykowy i słaby. Ta, którą mam w donicy była pierwszy sezon i rosła tak, jakby chciała tą donicę opuścić. Loteria.
____________________
Sałatka pokrzywowa
antracyt 10:14, 04 lut 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11848
Mysza napisał(a)
Nie wiedziałam, że R.jest przed Jarocinem. Może kiedyś wybierzemy się na oględziny?
Zuza, z rozrzuconymi bukszpanami na różance jest jeden minus. Może to tylko dla mnie był minus, bo moje 2 róże były ogromnymi krzaczorami.
Cięcie ich(bukszpanów) zawsze kończyło się dla mnie porwanymi ubraniami, a to zahaczyłam kurtkę, a to koszulę...a bardzo uważałam. Masz jeszcze czas na plany.
Zacną zrobiłaś listę , muszę sobie wygooglać i zobaczyć je wszystkie.Ja jeszcze chciałam jedną różę, ale też nie było.

Moje róże będą na razie w donicach. Cieszę się, jak małe dziecko.
Zamówiłam 9 szt. a chciałabym jeszcze i jeszcze.

Dziękuję Renia za opis W.C. czy ona rośnie jak w opisie czy wyższa? pewnie zależy od stanowiska i gleby...hm...

Magda ta Jude wydaje mi się taka bardzo delikatna, jak jakaś księżniczka


No wiesz, jest kilka szkółek na R stąd moja informacja, o Jarocinie Ja tam na Święto Róż się wybieram, jeżeli w tym roku będzie
Moje róże prawdopodobnie też w dużych donicach do jesieni będą zadołowane czekać. Chyba, że jakiegoś super przyspieszenia z pracami dostanę. Na razie mam brak obornika i szukam nowego źródła. Mój znajomy rolnik wysypał wszystko na pola zanim zamówienie złożyłam
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies