Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

antracyt 10:26, 04 lut 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11848
Mgduska napisał(a)


Łoj, to masz dodatkową robotę, a jeszcze tyle róż do wsadzenia! Fajne zamówienie, ale przede wszystkim fajnie robić coś z planem.
Mój sąsiad ma pas rugosowy przed płotem, wiosną ścina je do wysokości ok. 40 cm nożycami do żywopłotów. Nie podejrzewam go o jakieś nawożenie, czy inne fantazje, nawet ich nie pieli. Rosną w pełnym, całodziennym słońcu, nie ogławiane, pod koniec lata mają owoce. Zawsze mu zazdrościłam tych róż, naprawdę pięknie wyglądają

Gosia: Jude ma urocze kwiaty, ale spory wigor Ale to wszystko naprawdę zależy od jakości sadzonki - jedną mam w gruncie i jest to od początku krzew jednopatykowy i słaby. Ta, którą mam w donicy była pierwszy sezon i rosła tak, jakby chciała tą donicę opuścić. Loteria.


Moje rugosy(i te pozostałe nabytki) nie będą miały pełnego słońca. Tzn na razie, zanim żywopłot z tui urośnie, to tak, a potem słońce od 13tej do wieczora. Wybierałam te najbardziej tolerancyjne. Liczę na fajny efekt
Ten różany pas to będzie takie trochę przedłużenie (z lekkim przesunięciem) obecnej różanki. Zobaczymy, jak mi się to sprawdzi. Chciałam tam jeszcze wcisnąć ławkę z widokiem na szklarnię (taka mini oś widokowa ), ale jeszcze nie wiem, czy się zmieści. Musze to pomierzyć jak błotne grzęzawisko wsiąknie (lub zamarznie).
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Rench 10:40, 04 lut 2021


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Imponująca lista, mam kilka z tej listy i kilka posadziłam jesienią. Mam nadzieję, że nie będzie pomyłek. Będziemy mogły porównać ich wzrost Łudzę się, że te jadalne będą bezobsługowe, po pewnym czasie Roseraie de l'Hay i Ritausmę widziałam w jesieni u Ewy Pszczółki, piękne były, musiałam je kupić


Mysza-Winchester w pierwszych latach była niewielkich rozmiarów, może dlatego, że wiosną ją cięłam nisko. W ubiegłym sezonie pozwoliłam jej poszaleć i osiągnęła ok 1,5m i to w bezpośrednim sąsiedztwie z tujami.
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
antracyt 10:53, 04 lut 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11848
W takim razie muszę Pszczółkę poprosić o informację o jej okazach (najlepiej ze zdjęciami ).
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Mysza 12:15, 04 lut 2021


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 5807
Dziewczyny dziękuję za info o różach.
Planuję też jakieś jadalne posadzić przy warzywniku, więc chłonę wszystkie wiadomości
____________________
Gosia
antracyt 12:17, 04 lut 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11848
Taki sobie plan rozmieszczenia towarzystwa przed zakupem zrobiłam.

Centifolia będzie oddalona 4m od lipy, ale musiałam skalę pominąć, żeby się całość na kartce zmieściła
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
hankaandrus_44 15:58, 04 lut 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7206
Ola, la, ile róż! Też kiedyś miałam na nie zacięcie, ale teraz powoli znikają. Zostają te co się nie pozabijały.

A Winchester Catedrale, polecam również. Moja ulubiona. W tym sezonie będę ją dość mocno ciąć, bo już z rabaty wyskakuje.
Zdjęcie usunę jak dasz znać, że już obejrzalaś.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Mgduska 16:18, 04 lut 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
antracyt napisał(a)
Taki sobie plan rozmieszczenia towarzystwa przed zakupem zrobiłam.

Centifolia będzie oddalona 4m od lipy, ale musiałam skalę pominąć, żeby się całość na kartce zmieściła


Ławkę możesz przecież troszkę wysunąć, gdyby się miała nie zmieścić - czy nie? Szkoda by było nie wykorzystać okazji na oś.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Anda 16:24, 04 lut 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33751
Zuza, one wszystkie kolorystycznie będą do siebie pasować, bo mają raczej chłodny odcień różu. Bo nie mają w sobie krwi róż chińskich, dzięki którym mamy róże żółte i pomarańczowe
Tak się tylko zastanawiam, czy Red Dagmar nie lepiej dać przy/pomiędzy Ritausma i Alba Maxima? Red Dagmar nie znam, ale przypuszczam że to nie czerwień, a czerwone wino, bo Dagmar Hastrup jest różowa

Ławkę ustaw pod lipą a na jej miejsce daj Fimbriatę

Muszę do Ciebie przyjechać tak za trzy, cztery lata w czerwcu i wtedy zjem Ci te wszystkie róże
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
antracyt 17:21, 04 lut 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11848
hankaandrus_44 napisał(a)
Ola, la, ile róż! Też kiedyś miałam na nie zacięcie, ale teraz powoli znikają. Zostają te co się nie pozabijały.

Zobaczymy, co to u mnie z nimi będzie
Zdjęcia zostaw
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 18:01, 04 lut 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11848
Mgduska napisał(a)


Ławkę możesz przecież troszkę wysunąć, gdyby się miała nie zmieścić - czy nie? Szkoda by było nie wykorzystać okazji na oś.

Na tej osi mi zależy fajnie będzie usiąść na ławce, wąchać róże i patrzeć na szklarenkę, a przez nią na jabłoń Golden Hornet i bez Black Beauty przy kompostowniku.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies