Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

Alija 16:52, 01 lut 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8864
Ależ duże stado, super! Macie widoki. W-f mi się podoba.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
inka74 17:02, 01 lut 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
antracyt napisał(a)
Iwona układanie płotka rozłożone zostało na raty, jeszcze 1/3 została do końca, marudzenia na razie nie było. Na pewno będzie mnie przeklinał, jak zacznie układać nawierzchnię wokół szklarni z polnych kamieni
Nie masz dla niego litości ))))
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
antracyt 19:19, 01 lut 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11765
Trochę mam nie będzie potem musiał taczki po błocie wozić
Mam nadzieję, że nie czyta moich żartów, bo się zbuntuje i sama będę musiała te kamienie układać
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 19:26, 01 lut 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11765
Alija napisał(a)
Ależ duże stado, super! Macie widoki. W-f mi się podoba.

Ostatnio stado jest rzeczywiście duże, chyba przez niskie temperatury. Normalnie widuję kilka, kilkanaście sztuk.
WF musi być nauka zdalna to koszmar dla ciała i ducha, trzeba towarzystwo po tym rozruszać porządnie. Najstarszy dodatkowo ze mną biega (a właściwie truchta ) 2-3x w tygodniu. Młodsze mają jeszcze sportowe zajęcia dodatkowe, więc im odpuszczam.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
inka74 19:30, 01 lut 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
))
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Mysza 21:49, 01 lut 2021


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 5807
Zuza, u mnie działka prawie pusta więc nie byłoby jeszcze co pokazywać, no jedynie planować można. Jeszcze trochę. Za tydzień dzwonimy do gminy.Pani ma wolne...brrrr..., mam wrażenie , że urzędnikom na rękę jest zdalna praca.
A stary wątek muszę bardziej zawiesić, gdyż nowi właściciele nie chcą pokazywać ich ogrodu.
Zamówiłąm dzisiaj kilka różyczek

Wracaliśmy niedawno z Poznania od stomatologa i przed skrętem na nasze osiedle wybiegły nam przed maskę sarny. Mało brakowało. Na szczęście eM wyhamował.
____________________
Gosia
Mysza 22:30, 01 lut 2021


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 5807
A... Ciągle zapominam napisać, że te bukszpany to na różankę powinnaś dać
Będą się pięknie komponowały. Ja tak miałam i było ładnie. Trochę musiałam uważać przy cięciu, ale było do przeżycia, a oko cieszyły, do tego stipa lub rozplenice i ...ach...rozmarzyłam się...uciekam.
____________________
Gosia
antracyt 09:50, 02 lut 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11765
Bukszpany w różach + stipy to piękne, romantyczne połączenie Tylko moja różanka to bardziej wiejska. Mam na niej piwonie, lwie paszcze, zioła wszelakie, irysy i jabłonki ozdobne. Z bukszpanami chyba byłoby za dużo i nie po drodze (nie wiem, zdjęcia z lata muszę przejrzeć). Kurcze, dzisiaj musiałam jeszcze jednego wykopać na froncie... czyli mam 8 fajnych prawie kul bukszpanowych do wykorzystania. Jak śnieg stopnieje będę myśleć nad nimi, na razie nigdzie ich nie widzę.

Jakie róże zamówiłaś?
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Mysza 11:14, 02 lut 2021


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 5807
Hm...gdybyś je rozrzuciła to nie byłoby formalnie, a zimą miałabyś coś zielonego Najwyżej powsadzasz je do doniczek, albo my przygarniemy...hi hi.

Zamówiłam Louise Odier, Wintchester Catedral, Alchymist, Rhaspody in Blue i nie mogłam się oprzeć Jude. Chciałam jeszcze kilka, ale nie było na stanie.
Wysyłki mają od marca, ale jakoś tak mnie naszło. Wykorzystałam, że niedługo walentynki
Potem pomyślałam, że nie mam do wszystkich donic. ha..ha znowu trzeba będzie się wybrać na zakupy.

____________________
Gosia
Mgduska 12:00, 02 lut 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
antracyt napisał(a)
Bukszpany w różach + stipy to piękne, romantyczne połączenie Tylko moja różanka to bardziej wiejska. Mam na niej piwonie, lwie paszcze, zioła wszelakie, irysy i jabłonki ozdobne. Z bukszpanami chyba byłoby za dużo i nie po drodze (nie wiem, zdjęcia z lata muszę przejrzeć). Kurcze, dzisiaj musiałam jeszcze jednego wykopać na froncie... czyli mam 8 fajnych prawie kul bukszpanowych do wykorzystania. Jak śnieg stopnieje będę myśleć nad nimi, na razie nigdzie ich nie widzę.

Jakie róże zamówiłaś?


U mnie też są bukszpany przy różach, mi się wydaje, że bukszpan w to sumie bardzo wiejska roślina, kwestia sposobu użycia. A w razie potrzeby bardziej formalna, jeśli się go posadzi symetrycznie. To już stipy są mniej (albo wcale) wiejskie, kiedyś nikt nie sadził traw w ogrodzie, bo ani to kwiatów nie da, ani do jedzenia się nie nadaje.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies