Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

antracyt 18:28, 10 mar 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11747
MiluniaB napisał(a)
Ja zawsze wkładam róże z gołym korzeniem do wiadra z wodą i czekają - jest ok

Moje zawsze kilka godzin się moczyły, tym razem też będą dłużej czekać Rano muszę sprawdzić, czy mi dużych doniczek wystarczy. Chyba jednak będą musiały do jesieni w nich pomieszkać, czas zaczyna mi się kurczyć
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 18:31, 10 mar 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11747
Agatorek napisał(a)
Ale ładne bratki i krokusik .

Na różach się nie znam

Ten krokusach to wyjątkowo wyrywny w porównaniu do reszty ogrodowych koleżków Z niecierpliwością czekam na mini łączkę krokusową, mam nadzieję, że zachwyci mnie tak jak w zeszłym roku
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Mgduska 15:23, 11 mar 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Troszku wcześnie przysłali te róże... Ja już dostałam dwie przesyłki z daliami, będzie jeszcze jedna, no i byliny, na które na szczęście muszę poczekać w kolejce. Pogodę mamy taką, że nawet mi się nie chce nic zamawiać. Ale nowe róże będą, w sezonie albo kupię stacjonarnie, o ile będzie coś co chcę, albo wysyłkowo, ale w donicach. Zanim się u nas wiosna pojawi, nijak się nie wyrobię, żeby przygotować poletko pod róże. Trawnik muszę zwinąć i założyć nowy.
____________________
Sałatka pokrzywowa
antracyt 08:04, 12 mar 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11747
Zgodziłam się na ten termin różany, tylko nie wyszła mi logistyka Nadal nie mam kompostu, ale dzisiaj to w końcu nadrobię. Te w doniczkach zadołuję, gołe korzenie trafią do doniczek i też je zadołuję. Przyszło 9 sztuk, reszta dopiero w maju, niestety części nie ma (moje domówienie gdzieś się zagubiło i róże poszły gdzie indziej). Trudno, zostawię im miejsce na rabacie i będę spokojnie czekać/szukać.
Wczoraj wieczorem miałam potężne oberwanie chmury, chyba tak wielkich kropel deszczu w życiu nie widziałam. Po kawie zrobię obchód, ciekawe jak to zniosły ciemierniki.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
frezja 17:49, 12 mar 2021


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
antracyt napisał(a)
Przyjechało różane towarzystwo
A ja bez kompostu Czy mogą w takiej formie poczekać do jutra? O te z gołym korzeniem mi chodzi. Zawsze ogarniałam je od razu.


Oooo...jakie fajne zakupy
____________________
Ewa - Ogrodowy song
antracyt 12:45, 13 mar 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11747
Wczoraj udało mi się w końcu przenieść je do doniczek
Ale, żeby nie było nudno jadąc po kompost, nabyłam przy okazji donice pod przyszłe hosty na front, a do nich tymczasowy wypełniacz w postaci kolejnych bratków. Tym razem bardziej na niebiesko

A do tego... ja już chyba jestem uzależniona... znalazłam w spożywczaku różę Climbing Iceberg z gołym korzeniem. Biedna leżała samotnie na półce w wymiętym opakowaniu. Zajrzałam do środka, a tam bardzo ładna, dorodna sadzonka do mnie mruga... normalnie wymusiła na mnie zakup
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Agatorek 18:53, 13 mar 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Wzięła Cię na litość (wymięte opakowanie ).

Bratki cudowne .

Dlatego ja teraz nawet unikam spożywczaków . Em ostatnio dostał listę zakupów, niestety nie byłam zbyt precyzyjna i nie określiłam ilości ziemniaków. Kupił 20 kg w siatce . Dobrze, że mam chłodny garaż i że lubimy placki ziemniaczane i babkę ziemniaczaną .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Helen 19:41, 13 mar 2021


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8354
"Uwielbiam" takie zakupy eMa, że później nie wiem co mam zrobić z zakupami... ehhh
____________________
Helen - Hortensjowo
Agatorek 19:42, 13 mar 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
antracyt 09:10, 14 mar 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11747
Mój mężaty też potrafi "poszaleć" na zakupach, a już najbardziej na odzieżowych... Nieletnie zdecydowanie chętniej wyciągają jego, a nie mnie na zakupy 20kg ziemniaków to u nas norma, bierzemy taką ilość co jakiś czas od zaprzyjaźnionego rolnika i przechowujemy w drewutni Te ziemniaki są 100x smaczniejsze od sklepowych.

Cz trójsklepki mogą wsadzić juz na rabatę? Wyrosła mi tak w nieogrzewanym pokoju. Nie chciałabym kolejnych doniczek dołować w szklarni - a może tylko na parę dni dla zahartowania?
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies