Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

antracyt 08:03, 19 maj 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11582
Magleska napisał(a)
śliczne te epimedia ....nie mam jeszcze

wpisuję na listę chciejstw

a z korą to jakaś masakra ....ile by się nie nasypało ,to i tak po sezonie znowu jej mało

Dobrze, że chociaż masz gdzie kupić w hurtowych ilościach. Ja na worki biorę i potem oszczędzam z sypaniem
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 08:07, 19 maj 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11582
Mgduska napisał(a)
Ja też jestem fanką epimedium i jest nas chyba coraz więcej, bo to jest prawie nie do dostania! Były na targach w ostatni łikend, ale widziałam je tylko u jednego gościa - i nie wzięłam, bo miał nie opisane odmiany i już przekwitające. Mam nadzieję znaleźć coś w szkółkach. Wczesną wiosną kupiłam dwie sztuki e. czerwonego, od razu zrobiłam z tego sztuki trzy i już się cieszę, bo są śliczne i naprawdę niezwykłe

Kurcze, a ja swoje 4 wszystkie odmianowe kupiłam i żadnej odmiany nie pamiętam Mówisz, że się modne zrobiły? W zeszłym roku w drogim centrum ogrodniczym kupowałam za grosze. Teraz żałuję, że tak mało wzięłam. One u mnie rosną o wiele lepiej niż runianka, a niby ziemię mam raczej kwaśną.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 08:09, 19 maj 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11582
Roocika napisał(a)
Śliczne są te epimedia

Nam nie udało się ogarnąć skrzyń, może do następnego weekendu się uda

Pozdrawiam Zuziu

Odpozdrawiam
U mnie skrzynie ogarnęte, ale rabaty zarastają na maxa, a trawa to już jak łąka zaczyna wyglądać coś za coś
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 08:13, 19 maj 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11582
mirkaka napisał(a)
Zachwycacie się epimedium, a u mnie one rosną b słabo. Mam to czerwone, kwiatki są nisko pod liśćmi, nie widać ich, kwitną krótko, cała karpa bardzo słabo się rozrasta.
Może inne odmiany które mają kwiaty ponad liśćmi są piękne. Także przy kupowaniu zwracajcie na to uwagę

Moje 3 (nie wiem jakie) mają kwiaty wysoko ponad liście, a jedno ma liście spore i jest dużo wyższe, ale kwiatów nie widziałam. Może to jest to, o którym piszesz? Ale i tak je lubię, bo fajnie oplata bukszpan.
Zajrzałam pod liście i rzeczywiście są ślady po kwiatach. Czy to jest czerwone?
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 08:14, 19 maj 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11582
frezja napisał(a)


Piękny widoczek

Dzięki ostatnio jeden z ulubionych
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Mgduska 10:00, 19 maj 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Ja mam czerwone i jest podobne do Twojego, tylko moje ma mniejsze listki - ale może to kwestia wieku. Faktycznie kwiatki ma nisko i w takim razie troszkę żałuję, że nie wzięłam tego na targach, ale te sadzonki były takie niewyględne Tak czy inaczej ładne to jest właśnie przez tą delikatność i nienarzucanie się
____________________
Sałatka pokrzywowa
antracyt 10:16, 19 maj 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11582
Trochę mniejszego listki ma to, kwitnie(już kończy)na żółto, kwiaty były całkiem spore.

A te mają listki dużo mniejsze, ale o wiele więcej kwiatów. Różowe/fioletowe już kończy.


Przypomniało mi się, że białe to Epimedium Younga Niveum
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
tulucy 10:23, 19 maj 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Oooo Zuza dzięki za przypomnienie nazwy

Ja mam jeszcze Lilafee, Domino, Sulphureum i rubrum. I dwa, co mi też plakietki uciekły.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
antracyt 10:26, 19 maj 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11582
Nie wiem skąd to nagłe olśnienie, ale proszę bardzo
Te Lilafee z kwiatów nawet podobne do moich, ale nazwa nic mi nie mówi za to Sulphureum coś mi świta
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
nyna76 11:54, 19 maj 2021


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 1680
Zuza też mam kastrę budowlaną do wykorzystania na oczko, jak będziesz projektować coś to proszę o relację.
Chętnie podpatrzę ...

Wczoraj kupiłam małego fontannowego ptaszka na kamieniu plującego wodą ....
Ale jeszcze mie mam tej wody... jak zawsze od dupy strony ..
____________________
Ania Działeczka-spełnianie zielonych marzeń (wielkopolska,Poznań)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies