Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

nyna76 21:40, 19 maj 2021


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 1686
Wiecie, że działkę mam od 10 lat, i irysy po poprzedniej właścicielce, a od zeszłego roku wiem że pachną ? Nigdy wcześniej nie przyszło mi do głowy żeby je wąchać.

Mam też jedną pachnącą hostę- tu też przeżyłam szok.
____________________
Ania Działeczka-spełnianie zielonych marzeń (wielkopolska,Poznań)
nicol21 22:42, 19 maj 2021


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10317
O wow, ale wielki ten rabarbar. Dasz mu w pełni zakwitnąć czy powinno się zerwać kwiat, żeby się krzak nie wysilił?!W tym roku to pierwszy rok rabarbaru u mnei i jak zacznie kwitnąć to wolę wiedzieć co robić .
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Kasya 22:45, 19 maj 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41973
nyna76 napisał(a)
Wiecie, że działkę mam od 10 lat, i irysy po poprzedniej właścicielce, a od zeszłego roku wiem że pachną ? Nigdy wcześniej nie przyszło mi do głowy żeby je wąchać.

Mam też jedną pachnącą hostę- tu też przeżyłam szok.

Większość host chyba pachnie
Są takie które wyjatkowo mocno
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
antracyt 07:40, 20 maj 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11665
nyna76 napisał(a)
Wiecie, że działkę mam od 10 lat, i irysy po poprzedniej właścicielce, a od zeszłego roku wiem że pachną ? Nigdy wcześniej nie przyszło mi do głowy żeby je wąchać.

Mam też jedną pachnącą hostę- tu też przeżyłam szok.

Irysy pachną całkiem przyjemnie Co do host, to są niektóre odmiany sprzedawane jako pachnące. Np ta, ktora tak Ci się podoba na leśnej. Pachniała bardzo mocno na starej miejscówce, teraz zapachu nie czuję, ale jej liście dopiero po przeprowadzce zrobiły się piękne. Ciekawa sprawa Skoro Kasya napisała, że pachną wszystkie, to w tym roku je obwącham
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 07:46, 20 maj 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11665
nicol21 napisał(a)
O wow, ale wielki ten rabarbar. Dasz mu w pełni zakwitnąć czy powinno się zerwać kwiat, żeby się krzak nie wysilił?!W tym roku to pierwszy rok rabarbaru u mnei i jak zacznie kwitnąć to wolę wiedzieć co robić .

Ja nie będę zrywać w tym roku, taki bardzo mi się podoba Zobaczymy jak to kwitnienie zniesie, chociaż rzeczywiście wyczytałam, że osłabia zbiory.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Mgduska 09:37, 20 maj 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
antracyt napisał(a)

Ja nie będę zrywać w tym roku, taki bardzo mi się podoba Zobaczymy jak to kwitnienie zniesie, chociaż rzeczywiście wyczytałam, że osłabia zbiory.

Ja to wolę rabarbar jako roślinę ozdobną, dla mnie jest za kwaśny
Ale Monty Don mówił to samo - jeśli chcesz mieć dobre zbiory za rok - wytnij kwiaty
____________________
Sałatka pokrzywowa
antracyt 10:45, 20 maj 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11665
Ja lubię go konsumować i podziwiać w takim samym stopniu

Wyszłam z kawą na obchód. Mikro Kilimandżaro pokazuje kwiaty Niestety mszyce i na nią dotarły. W tle majaczy leśna Chyba w tej fazie lubię tą rabatę najbardziej, no i w czasie owocowania poziomek też. Chociaż teraz tulipany koszmarki przybierają swą najgorszą barwę Ale za to powojnik jest przepiękny, taki jeszcze zielonkawy.

Na ostatnim zdjęciu w tle majaczy nie wkopana kasta
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 10:50, 20 maj 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11665
Musiałam jeszcze cyknąć foty tym ostatkom Postarały się w tym roku

____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Mgduska 13:27, 20 maj 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
antracyt napisał(a)
Ja lubię go konsumować i podziwiać w takim samym stopniu

Wyszłam z kawą na obchód. Mikro Kilimandżaro pokazuje kwiaty Niestety mszyce i na nią dotarły. W tle majaczy leśna Chyba w tej fazie lubię tą rabatę najbardziej, no i w czasie owocowania poziomek też. Chociaż teraz tulipany koszmarki przybierają swą najgorszą barwę Ale za to powojnik jest przepiękny, taki jeszcze zielonkawy.

Na ostatnim zdjęciu w tle majaczy nie wkopana kasta


No ale jak to - japońskich miały mszyce nie żreć? Cudny ten krasnoludek, chociaż powiedz, że jednak trochę mniej go jedzą, niż inne, bo poluję na jedną japońską, a nie chciałabym urządzać kolejnej stołówki dla mszyc...

Ja już zamówiłam rośliny do oczka
____________________
Sałatka pokrzywowa
antracyt 13:34, 20 maj 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11665
Mszyc niby jeszcze nie ma zbyt wiele, ale mrówki spacerują po niej jak po swoim... także dzisiaj trochę im prysnę ekologicznym preparatem. Szkoda mi malucha.
Mam nadzieję, że listę oczkowych wstawisz Zmobilizujesz mnie do kopania
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies