Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

Basieksp 22:47, 20 maj 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10256
Hej , wyczytałam gdzieś tam u siebie , że na próbę zostawiłaś liść laurowy w gruncie, przezimował ? mam w donicach trzy, jeden też będę chciała zostawić w gruncie
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
antracyt 22:54, 20 maj 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11664
Niestety zimy nie przeżył, połamał go śnieg spadający z dachu, pewnie do spółki z mrozem. Mój kilkuletni piękny rozmaryn też niestety poległ. Posadziłam nowy malutki na jego miejsce.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Basieksp 23:01, 20 maj 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10256
antracyt napisał(a)
Niestety zimy nie przeżył, połamał go śnieg spadający z dachu, pewnie do spółki z mrozem. Mój kilkuletni piękny rozmaryn też niestety poległ. Posadziłam nowy malutki na jego miejsce.


U nas rozmaryn też zmarzł, był w donicy w tunelu , ale i tam było dla niego za zimno.
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
antracyt 09:23, 21 maj 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11664
Wysypałam wczoraj korę na nową cienistą i w końcu nabrała wyglądu młodziutkiej rabaty Wszystko na niej jeszcze w wersji mini, sporo nasadzeń brakuje, ale zaczyna mi się podobać Ostatecznie powstała zupełnie prosta forma, taką zaproponowała na początku Hania Gruszka - co doświadczenie to doświadczenie Ja musiałam sporo kombinować ze sznurkiem i łopatą, żeby do tego "dorosnąć"
Rabata zaczyna się ok 1m za czekającą na wkopanie kastą i tam już słońce prawie non stop operuje. Te duże kamienie przy orzechu to granica z drugiej strony. Docelowo będzie tu sztachetowy antracytowy płot, metrowej wysokości, który zasłoni bałagan przy kompostowniku i zblokuje gonitwy psio-kocie(to ostatnio ich ulubiona trasa jest...)
Zostanie jeszcze wysianie czegoś na ścieżkę, nie wiem czy sama trawa da radę przy tak małej ilości słońca, pewnie skończy się na mieszance z mchem.

____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Mgduska 09:49, 21 maj 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
To jednak nie powstanie ścieżka z kamieni?
____________________
Sałatka pokrzywowa
antracyt 10:19, 21 maj 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11664
Ona nie miała w tym miejscu powstać tylko od kompostownika do szklarni, w drugą stronę
Zresztą mężaty usilnie mnie przekonuje, żeby zamiast kamienia przy kompostowniku zastosować bruk, który został z otoczenia domu. Miałoby to dodatkową zaletą, że manewrowanie taczkani po bruku byłoby zdecydowanie łatwiejsze niż po kamieniach ja się ciągle waham, a prace się mocno przesuwają w czasie, bo męzaty ostatnio bardzo zapracowany i praktycznie w domu jest gościem.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
nyna76 18:55, 21 maj 2021


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 1686
Fajnie wyszło. Teraz czekać na kwitnienie.


Ja też zwożę materiał w worach - lepszą ziemię i korę. Będę wszystko mieszać i z powrotem na rabatę. Robota wariata !

Ale jeśli taki m być efekt jak u Ciebie to warto.

Będziesz trzymać w kaście rośliny wodne?

Moja będzie raczej w cieniu, więc nie wiem.
____________________
Ania Działeczka-spełnianie zielonych marzeń (wielkopolska,Poznań)
antracyt 21:11, 21 maj 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11664
Ania, będziesz zadowolona, poprawa ziemi naprawdę się opłaca
Moje mini oczko będzie w dużym stopniu w słońcu. Rosliny dam do środka na pewno, tylko jeszcze się nie zastanowiłam jakie. Ale już się prace rozpoczęły

Nie ma to jak odreagować stres przy pomocy szpadla
3 godziny pracy, skurcz w prawej łydce i dużo lepszy nastrój gwarantowany.
Szybka fotorelacja z placu boju

Działałam wg wskazówek Tamaryszka. Na dno dziury dałam piasku, dzięki temu o wiele łatwiej szło poziomowanie. Napełniłam wodą ze studni. Teraz będę czekać jakieś 2 tygodnie i zacznę obsadzanie wewnątrz
Muszę kilka dni wokół tego pochodzić, czy na pewno taki a nie inny układ osłon zostawić. Ten wielki płaski kamień zostanie w tym miejscu na 100%, bo zwierzony już próbowały z tej strony, czy wodą na pewno smaczna Jeszcze coś dla mniejszych stworzeń muszę wykombinować, żeby mogły swobodnie korzystać. Na razie brzeg jest za wysoki.


____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Basieksp 21:42, 21 maj 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10256
No proszę ładnie będzie, czekam na roślinki ja też chciałam się odstresować po tygodniu pracy ale padało i jutro też ma padać, może w jakieś pogodowe okienko między chmurami wbiję się do ogrodu
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
mrokasia 21:51, 21 maj 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18010
Ale fajowe oczko!!! Super .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies