Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

Basieksp 13:30, 16 maj 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10209
antracyt napisał(a)
Oj dziewczyny, gdzieś czytałam, w głowie utkwiło i tego się trzymam, na razie i tak żadnego kwiata na niej nie było W razie czego obok posadzona jest grusza azjatycka, mają się wzajemnie zapytać i już Na starej części jest jeszcze Klapsa (Faworytka), może też się przyda, jeżeli w końcu zakwitnie

Basiu, ilość uli imponująca Też mieliśmy w rodzinie zawodowego pszczelarza, ale niestety nie zdążył nam swojej wiedzy przekazać. Pozostały nam po nim książki i stara wirówka ( może się w końcu przyda). Mój ojciec chrzestny jest amatorem, ma kilka uli odkąd pamiętam. Od dawna planuję do niego na szkolenie się wybrać, ale zawsze coś staje na przeszkodzie. Tym razem pandemia... może niedługo się uda Mam też 2 kolegów pszczelarzy, jednego miejskiego, ale to oni wiecznie zajęci, spotykamy się przeważnie juz po ważnych pracach przy ulach


My pszczół raczej nie będziemy u siebie mieli, mój mąż miał uczulenie na ukąszenia pszczół, nie będziemy eksperymentować nie wiem jak do końca jest z gruszami, ale czereśniom wystarczy zapylacz u sąsiada, może z gruszami jest podobnie, jak masz inne w sąsiedztwie to wystarczy
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
antracyt 20:10, 16 maj 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11582
Basiu, okaże się latem i jesienią

Malus Transitoria w końcu pięknie się prezentuje. Ma zupełnie inne kwiaty niż Dolgo, dużo delikatniejsze, w formie gwiazdek.

Od kilku dni powojnik na róży daje popis Ciekawe, czy mocno będę go musiała ciąć.

Taka śmieszna paproć przyprowadziła się na leśną, pewnie z drewnem z wycinki. Wpasowała się w rabatę idealnie. Druga trochę inna (też sama się pojawiła) rośnie kawałek dalej, w bardziej dzikim zakątku



____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Basieksp 21:45, 16 maj 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10209
Fajne te paprotki wyznaczyły miejsce na zakątek leśno paprotkowy
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
antracyt 08:26, 17 maj 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11582
Jednak wprowadziła się właśnie na leśną, a druga naprzeciwko cienistej
Miało wczoraj padać, dzisiaj też. Chyba nic z tego nie będzie. Muszę wieczorem wdrożyć podlewanie nowości i skrzyń warzywnych.

Przyjemnego poniedziałku
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
mirkaka 17:50, 18 maj 2021


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9528
Fajny ten leśny zakątek, tylko malutki, może go powiększysz?
U nas pada już drogi dzień, wreszcie mam ogród napojony
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
antracyt 18:40, 18 maj 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11582
Mirko, samej leśnej rabaty nie powiększę za bardzo, bo cienia mi brakuje w tym miejscu. Kończące ją poziomki już teraz mają całkiem sporo słońca ale zaraz obok powstaje nowa cienista rabata, a właściwie kontynuacja leśnej(przedziela je ścieżka do kompostownika i nowej części ogrodu). Tam będzie częściowo powtórzenie nasadzeń z leśnej. Tylko połowa tej rabaty będzie pod orzechem włoskim, wiec warunki dużo trudniejsze. Na razie całkiem dobrze sobie tam radzi czosnek niedźwiedzi, o dziwo mięta i pióropusznik strusi, dosadziłam też trochę host(mam nadzieję, że dadzą radę. Dalej od orzecha (gdzie spora wilgoć) poszły inne paprocie, serduszki, zawilce, mam jeszcze miejsce na jakieś wiosenne zadarniacze wewnątrz rabaty. Na krawędź poszły ciemierniki, które z okna tarasowego wczesną wiosną zamierzam podziwiać Na przejściu z cienia na słońce planuję mikro oczko wodne z kasty budowlanej
Ale tej rabaty na razie nie pokazuję, bo świeżo obsadzona i niewiele na niej widać. Może pochwalę się nią bliżej jesieni
Deszczu zazdroszczę, u mnie zapowiadali, ale tylko minimalnie pokropiło... znowu będę musiała podlewanie warzyw i nowych nasadzeń uskutecznić.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Gosialuk 19:30, 18 maj 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Funkie spokojnie powinny dać radę pod orzechem. I ciemierniki też. Jeszcze zawilce majowe.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
antracyt 19:47, 18 maj 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11582
Gosiu, z zawilcami wiosennymi (nie wiem czy to majowe) bardzo się lubimy Sieją się u mnie bez problemu, co mnie cieszy. Skoro pod orzechem sobie poradzą, to z chęcią im miejscówkę udostępnię
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Basieksp 20:28, 18 maj 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10209
Pod orzechem trzeba pilnować by liście i te zielone łupiny nie leżały, bo one puszczają te swoje soki i dlatego inne rośliny słabiej rosną
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
antracyt 20:36, 18 maj 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11582
Basiu, liście zamierzam zgrabiać z rabaty, ale mam w związku z tym dylemat. Na leśnej mam sporą warstwę kory wysypaną, która pięknie się pod roślinami przerabia. Wszelkie opadłe liście też na niej zostają przez zimę. Gleba jest na tej rabacie rewelacyjna. Chciałabym stworzyć podobną na nowej cienistej, tylko czy jest sens sypać korę, skoro jesienią będę zgrabiać liście orzecha? Na tej rabacie mam jeszcze 3 graby posadzone, ich liści zostaną na rabacie(na szczęście opadają dopiero, jak orzech już jest posprzątany). Ale na teraz, przy nowych nasadzeniach kora by się przydała...
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies