Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

Anda 13:20, 14 maj 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33285
antracyt napisał(a)
Czy ktoś wie dlaczego moja Krasawica ma o wiele mniejsze (i mniej napakowane) kwiatostany niż w zeszłym roku(zaraz po zakupie)? Jest ich wprawdzie 4x więcej, ale drobniejsze. Powinnam ją czymś nawieźć? Reszta zwyklaków lilaków nie ma tego problemu

I jeszcze trochę pomarudzę. Czekałam z niecierpliwością na kwiaty nowo posadzinej Royal Burgundy i dzisiaj się okazało, że nie ma pąków. Tzn zostały wyłamane... pewnie wróblasy maczały w tym swoje dzioby


Napisałaś już odpowiedz Ilośc przekłada się na jakość

A tak serio, to w sklepie była podkarmiona w donicy, a u Ciebie korzenie same muszą szukać pożywienia. A cięlaś ją?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
antracyt 13:31, 14 maj 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11527
Nie cięłam, nie było czego W zeszłym roku miała tylko 2 ale bardzo dorodne kwiaty. Jesienią będę ją przesadzać, dużo dobra jej do dołka dam.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Basieksp 14:25, 14 maj 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10165
Powiem tak sad w sam raz grusze nie wiem ale czereśnia chyba potrzebuje zapylacza, jabłonki raczej nie, ale u nas owocują tak co drugi rok , podobnie śliwka węgierka
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
edi75 14:41, 14 maj 2021


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 1976
Zuzia dziękuję za wsparcie.
Jestem ..Żyje.

Odnośnie czereśni...one potrzebują pyłku( zapylacza ) innej odmiany czereśni.
____________________
Edyta Moje miejsce na ziemi-początek
antracyt 14:44, 14 maj 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11527
Kupowałam tą odmianę (Lapins) jako samopylną, na stronach internetowych też jest tak opisywana, w razie czego mam jeszcze jedno czereśniowe drzewko na starej części

Edyta, i całe szczęście kłucie jeszcze przede mną, ale udało mi się astrę na pfizera zamienić.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
edi75 14:51, 14 maj 2021


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 1976
antracyt napisał(a)
Kupowałam tą odmianę (Lapins) jako samopylną, na stronach internetowych też jest tak opisywana, w razie czego mam jeszcze jedno czereśniowe drzewko

Edyta, i całe szczęście kłucie jeszcze przede mną, ale udało mi się astrę na pfizera zamienić.

Jezeli to ta samopylna to wystarczy jedna ,U siebie mam jednorzędowo posadzony mój mini sad i drzewek po dwa.tz.dwie czeresnie dwie wisnie i dwie śliwki oraz dwie jabłonki posadzone niedawno

Ja J&J jedna dawka i certyfikat w dłoni.
____________________
Edyta Moje miejsce na ziemi-początek
ajka 16:29, 14 maj 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3925
Ale będziesz miała jabłoni
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
antracyt 17:15, 14 maj 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11527
Jedni chcieli papierówki, inni antonówki i tak jakoś się odmian nazbierało
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Agatorek 19:20, 14 maj 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
antracyt napisał(a)

Zrobiłam szkic, mam nadzieję że czytelny
Odległości między drzewkami jest dostosowana do średnich podkładek.


Ale będzie owocobranie
Super
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Anda 09:55, 15 maj 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33285
Czytam właśnie u Basi, że masz chrapkę na ule, ale czasu brak. Tu u nas jest taka opcja, że pszczelarz stawia swoje własne ule u kogoś w ogrodzie i ich dogląda. Korzyść jest obopólna, bo pszczelarz może postawić więcej uli, a Twoje drzewka będą porządnie zapylone. Na dodatek jakiś miodek za darmo też się trafi
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies