Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

antracyt 06:26, 06 wrz 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11665
Anda napisał(a)
A w garażu nie mogłabyś ich przezimować? One tracą liście na zimę, więc nawet bez okna dałyby radę.

Gdybym miała garaż, to pewnie bym tak zrobiła a tak muszę kombinować
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 06:27, 06 wrz 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11665
Kasya napisał(a)

Sadziłam wielkie kepy pozna jesienią, lekko obsypalam boki, przycielam liście do połowy
Wszystkie kepy przezimowaly bez zarzutu

Dzięki
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 10:02, 06 wrz 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11665
Wczoraj zmniejszyłam ilość doniczek praktycznie do zera, nie liczę oczywiście zadołowanych róż do wysadzenia na stałe miejsca i zakupów na wakacyjny... no ale zawsze coś do przodu
Udało się wieczorem nawet kilka pstryków zrobić.
Leśna o tej porze przybrała formę dywanu. W narożniku zaczyna kwitnienie świecznica. W tle, przed miskantami wystrzelił krwiściąg, ma juz chyba z 2m i powoli też zbiera się do kwitnienia.

Zerwałam pierwszą dynię, reszty muszę szukać u sąsiadów, bo postanowiły się wyprowadzić Papryki, szpiczaste z L, obrodziły na maxa i są bardzo aromatyczne

____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 10:16, 06 wrz 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11665
Różanka czeka na porządki, pozostałe dziury czekają na podział irysów. Z daleka tego nie widać, ale z bliska już mi się nie podoba. Z ciekawostek, biały irys rozwija kolejne kwiaty i świeci z daleka


____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 10:23, 06 wrz 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11665
Na nowej części bardzo podoba mi się teraz jabłonka Freja Mam nadzieję, że szybko nabierze masy. Na drugim zdjęciu widać ile musi jeszcze rosnąć To ten "patyczek w trawie z prawej strony zdjęcia.


____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
nicol21 10:42, 06 wrz 2021


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10302
Cudne widoki.
Jabłonka rzeczywiście urocza jest. Urośnie mega szybko.

Dalia Cafe au lait? Nowam w tym temacie, ale to ją obstawiam . Mam 2 i mi się mega podobają. Te różowo-brzoskwiniowe obok z lewej str zdjęcia są cudne też!

Brak doniczek - ahhhh też tak chcę! Luby mnie zabije jak mu wprowadzę dalie na zimę do garażu, w którym to już nie ma się gdzie ruszyć. Choć tyle że będzie jedna na drugiej a nie jak wiosną - jedna obok drugiej .
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Basieksp 10:54, 06 wrz 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10257
Fajna ta dynia ja jakoś nie mogę dyni się uchować, trochę nie mam jej gdzie posadzić, ostatnio sadziłam na kompostowniku, ale chyba miała za mało słońca i owoce zgniły a ten irys, to taka odmiana czy coś mu się pory roku pomyły swoją drogą to niespodzianka o tej porze roku
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
antracyt 11:34, 06 wrz 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11665
Basiu, ja mam dynie właśnie w kompostowniku, stamtąd uciekają do sąsiadów, w stronę słońca
Ten irys kwitł wiosną, ale kwiatów miał mało (sadzony zeszłej jesieni chyba). Teraz się naprawdę rozkręcił, kwitną już kolejne odnogi, a jeszcze pąki czekają w kolejce Myślę, że coś mu się pomyliło, bo liście z kolei ewidentnie zbierają się do spoczynku.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Mgduska 11:36, 06 wrz 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Ło matko, tyle tematów naraz!
To na szybko - co to za czarna zaraza, widziałam takich dużo w Opinogórze, na wszelki wypadek nie mordowałam, no nie mój ogród, ale też nie wiem, czy należałoby?
W Poznaniu super, tam nie dotarłam, chociaż będąc w listopadzie i tak niewiele bym skorzystała, ale na przyszłość dobrze wiedzieć, gdzie są piękne ogrody
U mnie świecznica w tym roku jest mniej okazała, krwiściągi to samo - wszystko z powodu wiosennej suszy, rekordów wzrostu w tym roku nie będzie, oj nie.
A, jeszcze papryki - musisz mieć zdecydowanie cieplej w szklarni, ja mam masę zielonych papryk, ze dwie zaczynają zmieniać kolor, ale przy temperaturach rzędu 5 stopni w nocy, nie wiem, czy dadzą radę. Ślimaki na razie przestały je odgryzać od ogonków
____________________
Sałatka pokrzywowa
antracyt 11:41, 06 wrz 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11665
nicol21 napisał(a)
Cudne widoki.
Jabłonka rzeczywiście urocza jest. Urośnie mega szybko.

Dalia Cafe au lait? Nowam w tym temacie, ale to ją obstawiam . Mam 2 i mi się mega podobają. Te różowo-brzoskwiniowe obok z lewej str zdjęcia są cudne też!

Brak doniczek - ahhhh też tak chcę! Luby mnie zabije jak mu wprowadzę dalie na zimę do garażu, w którym to już nie ma się gdzie ruszyć. Choć tyle że będzie jedna na drugiej a nie jak wiosną - jedna obok drugiej .

Tak, to Cafe au Lait, a obok moja ulubienica Jowey Winnie
Nie mamy garażu, ale mężaty psioczy, jak musi karpy na strych wynosić
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies