Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

nicol21 12:44, 03 sie 2022


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10283
antracyt napisał(a)

Zrobiłam dzisiaj spis i wyszło, że razem mam 21 odmian, w tym roku doszło 12.
Z przechowywaniem nie mam problemu, komplikacje zaczynają się z wiosennym podpędzaniem w donicach i powoli z miejscem na rabatach
Na przyszły rok nie przewiduję większych zakupów, tylko te najbardziej piękne

Ciekawa jestem co tam nabyłaś


to jeszcze powiedz po ile sztuk tych odmian masz
Ja w ub roku podpędzałam a w tym nie. i chyba wyszło na to samo . Jedyny minus to, że podpędzałam w garażu z baaardzo ograniczonym światem. Zupełnie nie ruszyły. To już lepiej tej zimy, ot przechowywane w piachu - parę miało spore łodygi już...
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
antracyt 14:02, 03 sie 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11624
Mgduska napisał(a)


Jeszcze się pytasz Tylko tyle Dagmara z siebie dała radę wydusić, bo piękne, że nie wiem

pytam, się pytam...bo ja łasa na komplementy jestem haha
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 14:09, 03 sie 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11624
nicol21 napisał(a)


to jeszcze powiedz po ile sztuk tych odmian masz
Ja w ub roku podpędzałam a w tym nie. i chyba wyszło na to samo . Jedyny minus to, że podpędzałam w garażu z baaardzo ograniczonym światem. Zupełnie nie ruszyły. To już lepiej tej zimy, ot przechowywane w piachu - parę miało spore łodygi już...

Przeważnie po jednej, ale kilka mam po 2 lub 3 sztuki, głównie z podziału karpy. Chociaż Cafe mam właśnie 3 dodatkowe sztuki z sadzonek, z czego pąki mają dwie Wszystkie są w jednej dużej donicy, bo malutkie były i myślałam, że nie przeżyją. Razem to chyba z 28sztuk. Karp nie dzieliłam celowo, po prostu połamały się i wszystkie kawałki wtykałam w ziemię
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Agatorek 22:53, 03 sie 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13174
antracyt napisał(a)
Dołożyłam im do towarzystwa Black Narcisus i prawdopodobnie Alfred Grille

a potem zebrałam całe towarzystwo i szukam odpowiedniego wazonu




.przepiękne ❤️
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Agatorek 22:56, 03 sie 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13174
antracyt napisał(a)
Miałam już dalii w tym tygodniu nie wstawiać, ale udało się w końcu prawie wszystkie kulki jednocześnie dopaść w odpowiedniej fazie kwitnienia Tylko małej żółtej nn brakuje.

Od prawej:Sylvia, Copperboy, Jowey Winnie, Wizard of Oz i Jowey Mirella na dole. Kolory oczywiście przekłamane.


Kwiatki dla perfekcjonisty, idealnie symetryczne płatki
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
ewsyg 23:01, 03 sie 2022


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Piękna kolekcja. Szkoda, że taka leniwa jestem i nie chce mi się wykopywać karp. Będę Zuziu podziwiać dalie u Ciebie. Podobają mi się ich kolory.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Magara 00:21, 04 sie 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6609
Mgduska napisał(a)


Jeszcze się pytasz Tylko tyle Dagmara z siebie dała radę wydusić, bo piękne, że nie wiem

Magda, wiedziałam, że mogę na Ciebie liczyć
Jeszcze mnie trzyma
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Monia81 07:24, 04 sie 2022


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8009
Och te cudne dalie u Ciebie, powzdycham sobie do nich u mnie dopiero co niektóre do kwitnienia się zbierają...
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
antracyt 08:37, 04 sie 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11624
Agatorek napisał(a)


Kwiatki dla perfekcjonisty, idealnie symetryczne płatki

Coś w tym jest
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 08:38, 04 sie 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11624
ewsyg napisał(a)
Piękna kolekcja. Szkoda, że taka leniwa jestem i nie chce mi się wykopywać karp. Będę Zuziu podziwiać dalie u Ciebie. Podobają mi się ich kolory.

Podziwiaj do woli Ja lenistwo zostawiam na pielenie
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies