Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

antracyt 15:19, 01 sie 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11728
Zrezygnowałam z zakupów marketowych dalii, ceny nie różnią się od tych w sklepach internetowych, a karpy są w o wiele gorszym stanie. No i ze wszystkich zakupionych w ten sposób dalii tylko jedna nie była pomylona
Właściwie, jako samozwańcza (nie żebym wielką ochotę na to miała) królowa ogrodowych pomyłek, to nie powinnam się kolejnym niezgodnościom dziwić
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
mirkaka 19:58, 01 sie 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
antracyt napisał(a)
Prawdopodobnie Sahara dla Violi
Zakwitła pierwszym kwiatem, na razie jest niższa niż reszta rudbekii, ale pąków ma sporo.



Piękna, miałam podobne, ale one są dwuletnie, u mnie już wyginęły, nie rozsiały się. Zbieraj nasionka
Dalie masz cudne, ale ja jakoś za nimi nie przepadam, jak już się skuszę to potem mi je ślimaki zjedzą, albo zapomnę i nie wykopię na zimę, albo mi wyschną w garażu
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Magara 23:28, 01 sie 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6758
mrokasia napisał(a)
Daliowa to ja już zupełnie nie jestem co nie przeszkadza mi w podziwianiu Twoich piękności .

Ja też byłam zupełnie nie daliowa Kaśka - Ty też róż kiedyś nie planowałaś, borówek i warzywek - dobrze pamiętam? Może i na dalie Cię weźmie?
Ja teraz dalie mam i mam etap stania w rozkroku Piękne one ale jak o wykopkach pomyślę, to ciut mniej mi się podobają.
O miejscu na przechowywanie jeszcze nie myślę.
O tym, że się o nie potykałam na etapie podpędzania - już nie myślę
Ale daliową rabatę dalej mam w planach
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
antracyt 11:51, 02 sie 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11728
mirkaka napisał(a)


Piękna, miałam podobne, ale one są dwuletnie, u mnie już wyginęły, nie rozsiały się. Zbieraj nasionka
Dalie masz cudne, ale ja jakoś za nimi nie przepadam, jak już się skuszę to potem mi je ślimaki zjedzą, albo zapomnę i nie wykopię na zimę, albo mi wyschną w garażu

Obawiam się, że dzieci tej rudbekii nie powtórzą cech, ale jak doczekam nasion to na pewno na próbę zbiorę
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 12:04, 02 sie 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11728
Minął weekend, mogę już znowu portretami zamęczać
Dzisiaj dalie talerzowe, dostojne olbrzymy. Piękne, ale przeważnie mniej obficie obsypane kwieciem niż mniejsze koleżanki. Z tego względu rzadko u mnie do wazonu trafiają i zdjęcia im na krzakach robię.
Cafe au Lait, tej opisywać nie trzeba. W tym roku o dziwo kwitnie całkiem intensywnie(3 kwiaty naraz ), a do tego za chwilę będę miała dodatkowe kwiaty na sadzonkach przy tarasie Na zdjęciu obok Penhill Dark Monarch. Na razie, pierwsze kwiaty są trochę mniejsze, ale za to pąków jest naprawdę dużo.

La Luna, w tym roku strasznie intensywna w kolorze, wolę jej wyblakłe oblicze. No i cudak, który miał być Mom's Special, ale już chyba nie będzie. Od 2 tygodni czekam na rozwinięcie, a on jak na złość otwiera jeden płatek dziennie Cały kwiat będzie naprawdę spory, ale chyba bardzo potargany w odbiorze...


____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Rojodziejowa 12:53, 02 sie 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8659
Jakbym się miała zacząć bawić z daliami, to pierwsza byłaby Cafe au Lait. Jest przepiękna…

Generalnie kształt kwiatu talerzowych jest fajny.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
antracyt 20:20, 02 sie 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11728
Talerzowe, to są duże, dorodne kwiaty, a Cafe rzeczywiście króluje wśród nich. Wyjątkowo udana odmiana pod każdym względem.

Teraz trochę pozostałej mieszanki. Zdjęcia robione wieczorową porą, więc kolory znowu niekoniecznie prawdziwe.

Dwie pierwsze to pomylone nn, ostatnia to lekko rozpłaszczona Karma Corona (normalnie ma trochę inne w kształcie kwiaty)
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 20:25, 02 sie 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11728
Dołożyłam im do towarzystwa Black Narcisus i prawdopodobnie Alfred Grille

a potem zebrałam całe towarzystwo i szukam odpowiedniego wazonu

____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Helen 20:32, 02 sie 2022


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8347
Ale masz pięknoty
Ile odmian zimowałaś a ile masz nowych nabytków?
Jak wrócę do domu, to pokażę moje lidlowe, jedna fajna, druga raczej pomylona.
____________________
Helen - Hortensjowo
Basieksp 21:52, 02 sie 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10318
Też wybrałabym ta Cafe au Lait może mają mało kwiatów, ale za to jeden taki to wszystko nadrabia mam może trzy dalie u siebie, a taką ilość jak u Ciebie podziwiam samo przechowywanie, sadzenie no i one chyba potrzebują dużo miejsca
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies