Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

Martka 19:03, 23 wrz 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
antracyt napisał(a)

[img


Teraz oglądam zdjęcia na dużym ekranie i dopiero dostrzegłam tę piękność ... cudna kompozycja!
Aksamitki wąskolistne zapisałam do listy nasion, widziałam je na żywo, ale nie wiedziałam, jak się nazywają. Teraz już nic nie stoi na drodze do szczęścia

antracyt 21:40, 23 wrz 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11592
Mgduska napisał(a)
Ja rano zobaczyłam na termometrze 5 stopni. Pierwsza myśl, to taka, że dobrze, że ucięłam sobie ten bukiet, co go mam na stole Bo nie wiadomo, ile było/będzie w nocy. Brrr, zimno.

A wiesz, że jak zobaczyłam szron na trawie to od razu poleciałam sprawdzić jak się dalie mają. A po zrobieniu zdjęć zrobiłam nowy bukiet
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 21:42, 23 wrz 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11592
Martka napisał(a)


Teraz oglądam zdjęcia na dużym ekranie i dopiero dostrzegłam tę piękność ... cudna kompozycja!
Aksamitki wąskolistne zapisałam do listy nasion, widziałam je na żywo, ale nie wiedziałam, jak się nazywają. Teraz już nic nie stoi na drodze do szczęścia


Ta kompozycja dość często załapuje się na zdjęcia, chociaż może nie od tej strony. Też ją bardzo lubię
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 22:13, 23 wrz 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11592
Basieksp napisał(a)
U mnie też samochód pokazał 3,5 stopnia, zimno się robi po upałach od razu zimno, no ale może trochę się ociepli na tą złotą jesień jeżyka szkoda, ale fajnie, że sąsiedzi też się angażują

Pochwaliłam się chyba wszystkim wokół jak tylko maluchy jeżowe się pokazały. Zawołałam dzieci sąsiadów, żeby je mogły zobaczyć i teraz to temat nr1 Okazuje się, że jeże(to pewnie już jakieś inne) zaglądają również do domów na końcu drugiej ulicy. Dzieci już wiedzą, że dobrze jest zostawić dla nich stertę liści na zimowy domek gdzieś w kącie ogrodu. Świadomość ekologiczna rośnie
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Magara 23:22, 23 wrz 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6594
Jak fajnie, że dzieci chcą się jeszcze czegoś uczyć o świecie a nie tylko o aplikacjach, które niedługo staną się niezbędne żeby "zrobić siku"

Baaaardzo malowniczo u Ciebie, niezależnie od temperatur
Wrzesień podobno dużo zimniejszy w tym roku niż normy przewidują Trzymam kciuki, żeby było cieplej, wszędzie
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
antracyt 08:59, 24 wrz 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11592
Magara, to są dzieci w takim wieku, że jeszcze wszystko im się chce i wszystko je interesuje. Nasze to już zupełnie inny etap, który mam nadzieję, minie szybko
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
ajka 09:54, 24 wrz 2022


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3987
Przeczytałam o jeżyku. Smutna sprawa. Ciekawe jak długie wycieczki taka familia robi. Oby to był ostatni.

Zimno u was, ja jeszcze takich temperatur nie zanotowałam u siebie. Ale i tak zimno, na pewno już na dniach trzeba zacząć grzać. Zastanawiam się czy wszystkich dyni już nie pozrywać, aby ich mróz nie uszkodził. Chyba muszę dokładniej przyjrzeć się pogodzie.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
antracyt 10:47, 24 wrz 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11592
Aniu, jeże to samotnicy. Z tego co zauważyłam, to maluchy chadzają już własnymi ścieżkami, ale jak daleko się zapuszczają to nie wiem. Mam nadzieję, że każdy znajdzie sobie bezpieczne miejsce na ziemi. Z jednej strony domu mam jeszcze taki "dziki" pas, tylko trzeba najpierw przejść właśnie przez "osiedlową" drogę.


Też się zaczęłam zastanawiać, czy już dyń nie zebrać, ale najbliższe noce mają być cieplejsze, więc raczej z tym poczekam.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 18:43, 25 wrz 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11592
Pozdrowienia od maluchów
Dzisiaj większość buszowała na sąsiedniej działce, przechodziły na nią tymi samymi dziurami pod płotem co ich mama.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 18:54, 25 wrz 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11592
Kilka słonecznych wieczornych kadrów wstawiam. Od jutra ma padać.
Mężaty zdecydował, że przed deszczem jednak spróbuje skosić trawę, ale dla bezpieczeństwa zamiast traktorka, użył starej spalinowej kosiarki. Finał jest taki, że trawa ma poszarpane końcówki, a ja pół dnia grabiłam to, czego staroć nie był w stanie zebrać, czyli większość. No ale żaden maluch nie ucierpiał, a to najważniejsze
Tarasowo nadal ładnie

Wiejsko też niczego sobie

____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies