Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

April 09:19, 28 wrz 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 9893
antracyt napisał(a)

Butelka miodowa na żywo ma piękny, głęboki kolor. Obrazów u mnie całkiem sporo, lubię zapełniać niektóre ze ścian sztuką. Mam kilku artystów wśród znajomych i cieszę się, że oni o tym wiedzą Chociaż akurat to co za butelką, to moja "wesoła twórczość"


Zuza to ty też malarką jesteś? Jakoś nie zanotowałam wcześniej tego faktu
Te szałwie jednoroczne też sadzonkowałam, z powodzeniem, choć początkowo wcale nie wyglądało na to że się uda. Teraz szaleją z kwiatami, tylko zdjęć nie ma im kto zrobić. Już kilka gałązek które złamał wiatr, upchnęłam do doniczek na parapecie. Ja mam tylko niebieską, nie wiem czemu różowa się nie udała. Choć w zeszłym roku było odwrotnie, była głównie różowa.
Za to dalie bardzo mizernie u mnie kwitną. Za zimno, za ciemno, choć pąków sporo.
____________________
April April podbija las Mazowsze
antracyt 10:23, 28 wrz 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11395
Aprilku, nie jestem malarką, może trochę bliżej mi w tym co robię do bycia "ilustratorką amatorką"
Czy Twoje sadzonkowe szałwie od dawna kwitną? Nie chce mi się jakoś bardzo, ale może jeszcze teraz się na zrobienie sadzonek skuszę, ale czy już nie za późno? Dni krótkie, światła coraz mniej.
Moje dalie w pełnym słońcu, pewnie to je cały czas motywuje do kwitnienia.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 10:35, 28 wrz 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11395
Martka napisał(a)
Ha, słusznie zachwyty męża są powtarzalne W końcu każdy miesiąc jest jedyny w swoim rodzaju.
Twoja twórczość? Takie miałam przeczucie Uchyl proszę rąbka ...
Ja powtarzam, że najbardziej z mebli uwielbiam obrazy Znajomość artystów - bliższa lub dalsza - ma tę zaletę, że można ominąć marże galerii, a te na całym świecie kierują się tymi samymi zbójeckimi prawami.


Nie wiem czemu mężaty jakoś wiosny nie chwali, twierdzi, że za pusto dla niego na rabatach
Rąbek uchylony jak dla mnie wystarczająco na ten moment Może w zimowe wieczory, jak nie będę miała już nic ogrodowego do pokazania, to się odważę na więcej
Do galerii zaglądam przeważnie na wystawy, raczej nie na zakupy. Niestety nie stać mnie na to co mi się tam podoba. Z drugiej strony każdy musi z czegoś żyć, zarówno twórca jak i "sprzedawca" lub jak kto woli "promotor"
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
April 14:41, 28 wrz 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 9893
Moje szałwie z sadzonek kwitną już od miesiąca. W zeszłym roku też późno robiłam sadzonki. Straciły liście, nie miałam czasu wyrzucić. I dobrze bo puściły nowe i się ładnie ukorzeniły. Trzymałam już w domu.
Niektóre donice trzymałam całe w domu, a sadzonki z nich robiłam całą zimę, przycinając to co odrastało na starej kępie
____________________
April April podbija las Mazowsze
Mgduska 18:33, 28 wrz 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
antracyt napisał(a)
Czy fanki dalii oglądały ostatni odcinek Gardeners' World? Był bardzo ciekawy fragment o suszeniu kwiatów dalii. Sam proces tworzył przepiękne instalacje w mieszkaniu twórczyni


Ja widziałam! I natychmiast wyjęłam kilka sztuk z wazonu i zawiesiłam u powały
____________________
Sałatka pokrzywowa
Martka 18:47, 28 wrz 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
antracyt napisał(a)

Rąbek uchylony jak dla mnie wystarczająco na ten moment Może w zimowe wieczory, jak nie będę miała już nic ogrodowego do pokazania, to się odważę na więcej
Do galerii zaglądam przeważnie na wystawy, raczej nie na zakupy. Niestety nie stać mnie na to co mi się tam podoba. Z drugiej strony każdy musi z czegoś żyć, zarówno twórca jak i "sprzedawca" lub jak kto woli "promotor"


Oczywiście, bez cienia żalu szanuję rąbek i cieszę się, że aż tyle Obrazów szukam i kupuję bezpośrednio od twórców, to jest dla obu stron korzystne. Przez to galerie nie upadną, mają swoją klientelę, bo ja tych samych powodów co Ty nie robię tam zakupów. Rozumiem, że "promotor" chce zarobić. Podział pół na pół jest jednak w moim odczuciu mimo wszystko brutalny dla artystów.
Zuzo, czy zajrzysz do mnie obejrzeć ślady ewentualnego kreta?


antracyt 18:57, 28 wrz 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11395
Mgduska napisał(a)


Ja widziałam! I natychmiast wyjęłam kilka sztuk z wazonu i zawiesiłam u powały

No właśnie, czekam aż u mnie w końcu przestanie padać i nad miejscem kombinuję
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 18:59, 28 wrz 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11395
April napisał(a)
Moje szałwie z sadzonek kwitną już od miesiąca. W zeszłym roku też późno robiłam sadzonki. Straciły liście, nie miałam czasu wyrzucić. I dobrze bo puściły nowe i się ładnie ukorzeniły. Trzymałam już w domu.
Niektóre donice trzymałam całe w domu, a sadzonki z nich robiłam całą zimę, przycinając to co odrastało na starej kępie

Kurcze, mężaty co roku na nadmiary donic w sypialni marudzi i nawet już mu obiecałam, że w tym roku będzie mniej
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 19:00, 28 wrz 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11395
Martka napisał(a)


Oczywiście, bez cienia żalu szanuję rąbek i cieszę się, że aż tyle Obrazów szukam i kupuję bezpośrednio od twórców, to jest dla obu stron korzystne. Przez to galerie nie upadną, mają swoją klientelę, bo ja tych samych powodów co Ty nie robię tam zakupów. Rozumiem, że "promotor" chce zarobić. Podział pół na pół jest jednak w moim odczuciu mimo wszystko brutalny dla artystów.
Zuzo, czy zajrzysz do mnie obejrzeć ślady ewentualnego kreta?



Kret - jeż rozpoznany
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Martka 09:04, 29 wrz 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
antracyt napisał(a)

No właśnie, czekam aż u mnie w końcu przestanie padać i nad miejscem kombinuję


Widziałam wczoraj, urocza instalacja
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies