Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

antracyt 10:16, 11 paź 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11676
Martka napisał(a)
Zachwyca mnie grujecznik, hamakowa, plamki kolorów w jesiennym słońcu. Dylemat dobrze rozumiem, wszak nie może zabraknąć czasu na podziwy, tak ulotne te chwile. Zaintrygowały mnie te niskie odmiany astrów, jakie to odmiany? Urocze kępki.
Wczoraj po raz pierwszy od dawna coś pokopałam, formy brak, dziś zakwasy

Mnie grujecznik już tylko zapachem zachwyca Na zdjęciach kadruję jedynie dół, bo tylko tam jeszcze się uchowały liście, reszta już łysa
Te astry, to taki słodziutki koń trojański, wyglądają niewinnie ale rozrastają się strasznie. Plus taki, że łatwo nadmiary usuwać(odcinasz szpadlem i gotowe ) i ewentualnie przesadzasz w dalsze części ogrodu lub za płot. Jak chcesz wiosną mogę Ci dowoli sadzonek podesłać

ps. W weekend, pierwszy raz po covidzie wybrałam się na dłuższą przejażdżkę rowerem...kondycja straszna, szkoda gadać. Tego już na wirusa zgonić nie mogę, lenistwo jak nic, czas na powrót do normalnej formy.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 10:17, 11 paź 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11676
Helen napisał(a)
Zuza, różanka zachwyca

A dziękuję bardzo
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 10:31, 11 paź 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11676
Kokesz napisał(a)


Wyjęłaś mi to z ust
Pięknie jest
Moje doniczkowe zakupy też ciągle stoją, skończy się na tym, że je pewnie zadołuję i poczekam na wenę do wiosny.

Uśmiecham się o sadzonkę białego astra
Czy on się ogałaca od dołu? Masz go na brzegu rabaty i nie widać żadnych brzydkich liści?

Biały aster jest na tyle niski, ze się nie ogołaca od dołu, bo tam są już kwiaty. Tak jak pisałam wcześniej mocno się rozrasta i trzeba go kontrolować, ale przyrasta równymi, gęstymi poduchami, a nie pojedynczymi rozłogami co ułatwia dzielenie kępy. Jeżeli mimo ostrzeżeń nadal go chcesz, to przypomnij się wiosną
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 10:32, 11 paź 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11676
Mgduska napisał(a)
Nawet, jeśli nie napisałam dotąd, że jest pięknie, to tak pomyślałam Miłego tygodnia

____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Helen 10:37, 11 paź 2022


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8318
antracyt napisał(a)

Biały aster jest na tyle niski, ze się nie ogołaca od dołu, bo tam są już kwiaty. Tak jak pisałam wcześniej mocno się rozrasta i trzeba go kontrolować, ale przyrasta równymi, gęstymi poduchami, a nie pojedynczymi rozłogami co ułatwia dzielenie kępy. Jeżeli mimo ostrzeżeń nadal go chcesz, to przypomnij się wiosną

Zuza, a możesz zrobić zdjęcie tego białego astra z bliska?
____________________
Helen - Hortensjowo
antracyt 10:57, 11 paź 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11676
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 11:04, 11 paź 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11676
Dzisiaj odwiozłam jednego malucha jeżowego do azylu. Znalazłam go rano leżącego na trawie, niby zwiniętego w kulkę ale na boku, nie ruszał się za bardzo. Odczekałam kilka minut, nie było reakcji, więc zabrałam go do najbliższego centrum pomocy jeżom. Pani która go przyjmowała powiedziała, że jeżeli reszta miotu jest tak samo mała to też mam ją przywieźć i teraz mam dylemat. To był jeden z najmniejszych, reszta jest sporo większa, ale czy wystarczająco duża żeby sobie poradzić zimą? Zresztą nie tak łatwo złapać uciekającego jeżyka - czy to oznacza, że jest w odpowiednio dobrej formie?
Jestem przeciwniczką pomagania na siłę, z drugiej strony jeżeli jest ryzyko, że jakiś maluch sobie nie poradzi to wolałabym go jednak złapać...


____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Helen 11:37, 11 paź 2022


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8318
antracyt napisał(a)

Mogę też prosić o małą sadzonkę?
____________________
Helen - Hortensjowo
Nowa12 12:05, 11 paź 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Śliczny ten biały aster. Jeżyki słodkie ale nie znam się. Wiem że u mnie też bywają bo dziury w trawniku codziennie nowe a mają co jeść u mnie . Ja to jeszcze zwalam na covida moją kondycję. Bo dycham nawet przy małym wysiłku .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
antracyt 12:52, 11 paź 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11676
Helen napisał(a)

Mogę też prosić o małą sadzonkę?

Oczywiście, przypomnij się wiosną
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies