Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

antracyt 12:54, 11 paź 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11768
Nowa12 napisał(a)
Śliczny ten biały aster. Jeżyki słodkie ale nie znam się. Wiem że u mnie też bywają bo dziury w trawniku codziennie nowe a mają co jeść u mnie . Ja to jeszcze zwalam na covida moją kondycję. Bo dycham nawet przy małym wysiłku .

Aga, mojej kondycji już się na covid nie da zrzucić, bo nie mam zadyszki tylko mięśnie nie pracują tak jak powinny i bolą zbyt szybko
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
lilarose 13:15, 11 paź 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
antracyt napisał(a)
Dzisiaj odwiozłam jednego malucha jeżowego do azylu. Znalazłam go rano leżącego na trawie, niby zwiniętego w kulkę ale na boku, nie ruszał się za bardzo. Odczekałam kilka minut, nie było reakcji, więc zabrałam go do najbliższego centrum pomocy jeżom. Pani która go przyjmowała powiedziała, że jeżeli reszta miotu jest tak samo mała to też mam ją przywieźć i teraz mam dylemat. To był jeden z najmniejszych, reszta jest sporo większa, ale czy wystarczająco duża żeby sobie poradzić zimą? Zresztą nie tak łatwo złapać uciekającego jeżyka - czy to oznacza, że jest w odpowiednio dobrej formie?
Jestem przeciwniczką pomagania na siłę, z drugiej strony jeżeli jest ryzyko, że jakiś maluch sobie nie poradzi to wolałabym go jednak złapać...



o kurcze, jak dasz radę, to wyłap maluchy

jesień niezmiennie piękna u Ciebie
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
antracyt 13:43, 11 paź 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11768
Uzgodniłam z panią z azylu, że mam przykładowego złapać i zważyć...Odbierając nieletnie towarzystwo z Poznania podjadę do jakiegoś marketu po wagę, bo mam tylko łazienkową
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Magara 00:22, 12 paź 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6814
Szkoda, że tak daleko mieszkasz - ja mam i wagę odpowiednią i klatkę łapkę jakby co
Fajnie, że masz jeżowe wsparcie

P.S. O estetycznych walorach Twoich nasadzeń się nie wypowiadam. Co i rusz pojawia się na forum temat, że głupio pisać ciągle, że gdzieś jest "pięknie" skoro tu wszędzie pięknie Ale z drugiej strony wszystkie jesteśmy łase pochwał - dylemat pozostaje
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Roocika 08:04, 12 paź 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
antracyt napisał(a)
Grujecznik już w połowie bez liści, za to ciasteczkami pachnie cała stara część ogrodu
Orzech też się pospieszył ze zrzutem, ale z wygrabianiem liści czekam aż opadnie całość.




Ale mi się podoba ten kadr.

Fajnie, że pomagasz jeżykom. Ja U siebie w ogrodzie nigdzie nie widziałam niestety
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
antracyt 09:08, 12 paź 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11768
Magara napisał(a)
Szkoda, że tak daleko mieszkasz - ja mam i wagę odpowiednią i klatkę łapkę jakby co
Fajnie, że masz jeżowe wsparcie

P.S. O estetycznych walorach Twoich nasadzeń się nie wypowiadam. Co i rusz pojawia się na forum temat, że głupio pisać ciągle, że gdzieś jest "pięknie" skoro tu wszędzie pięknie Ale z drugiej strony wszystkie jesteśmy łase pochwał - dylemat pozostaje

Wagę też już mam i żywołapkę również(zakupiona kiedyś na kuny), ale nie chciałam jej wczoraj ustawiać. U nas znowu był przymrozek i nie chciałam żeby maluchy ewentualnie noc w takim zimnie przesiedziały. Rano wystawiłam im przynętę z kociej karmy, ale cwaniaczki jak tylko słyszą szelest uciekają pod drewutnię, wystawiają noski i czekają aż się oddalę na bezpieczną odległość. Zobaczymy, czy ta operacja się uda...
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 09:19, 12 paź 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11768
Roocika napisał(a)


Ale mi się podoba ten kadr.

Fajnie, że pomagasz jeżykom. Ja U siebie w ogrodzie nigdzie nie widziałam niestety

Też bardzo lubię ten widok
Jeżyki czasami tylko po śladach na trawniku widać. U nas na wsi jest ich całkiem sporo, widać to niestety po statystykach osobników rozjechanych na drodze...
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
galgAsia 09:46, 12 paź 2022


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Rozjechanych jeżyków u nas też sporo... A u siebie jeszcze żadnego nie spotkałam, ale nie tracę nadziei. Jeżykowa Mamo , baaardzo mi się podoba to, co robisz
I zamierzam wszędzie, gdzie mi się podoba, pisać, że mi się podoba i jest pięknie Mało jest piękna dookoła, więc każde zasługuje na pochwałę
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
antracyt 11:14, 12 paź 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11768
Dwa złapane i zważone, czekam na informację od pani z fundacji co z nimi robić, wypuszczać czy przywozić.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 15:29, 12 paź 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11768
Maluszki trafiły do fundacji. Ten, którego zawiozłam wczoraj, nie miał nawet 100g. Całkiem możliwe, że był z innego miotu, gdzieś z działki obok. Mam się rozglądać w razie czego za resztą równie małych bidulów.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies