Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

antracyt 16:41, 13 paź 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11765
Mgduska napisał(a)
Dobrze słuchać fachowca, a jeży nigdy za dużo, więc ratuj, jak możesz

Jak dam radę to uratuję. Ciekawiło mnie dokąd na wiosnę wypuszczają uratowane w ośrodku jeże i okazało się, że w okolice z których zostały złapane
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 16:44, 13 paź 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11765
Alija napisał(a)


Piękna złota jesień, pogoda wspaniała, cudne zdjęcie.

Tak, pogoda jeszcze dopisuje. Słońce świeci, jest przyjemnie ciepło, tylko poranne przymrozki przypominają o nadchodzących (dla mnie gorszych) dniach. Nie lubię późnej jesieni.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Martka 18:22, 13 paź 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Cieszę się, że są "szaleńcy", którym chce się chodzić po polach, mokradłach i gęstwinach aby liczyć ptaki i zabezpieczać ich jajeczka, zakładać ośrodki przetrwania dla zwierząt, ale także wozić do nich jeżyki. Szaleńcy, bez których na świecie byłoby zimno i bezdusznie.
Zuzo, świetna robota!
antracyt 11:25, 14 paź 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11765
Martko, ja tam mam nadzieję, że to nie szaleńcy a po prostu ludzie Od małego pomagałam przeróżnym stworzeniom i dla mnie to norma.

Dzisiaj trochę mniej słońca i jeszcze mniej liści na drzewach. Jesienne kolory nadal się utrzymują, ale kompozycje coraz bardziej potargane, wymęczone.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 13:54, 14 paź 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11765

Przytarasowa Cafe nadal tłoczy, chociaż kwiaty już nieco mniejsze ma

____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
jolanka 14:52, 14 paź 2022


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Zuzka, wieeeelkie buziaki za te jeże
U mnie sikorki, te, które przyleciały na zimowanie, pukają już do okna. Wiszą uczepione do gzymsu nad oknem tarasowym przy kuchni i czekają czy coś im kapnie. Jeszcze muszą poczekać i same pobuszować w ogrodzie
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
antracyt 18:17, 14 paź 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11765
Jolanko
Więcej jeżyków niestety nie udało mi się złapać ani nawet wyśledzić. Zostawiam im przynętę, ale przez cały dzień jest nieruszona, znika dopiero w nocy. Mam nadzieję, że te co ją zjadają osiągnęły wagę pozwalającą na przetrwanie zimy.
U Ciebie sikorki, a u mnie wróble powróciły już do swojej zimowej miejscówki (pod dach drewutni) i co chwila zaglądają do karmnika Na razie nie dokarmiam, bo pełno mam słoneczników w ogrodzie specjalnie dla ptaków zostawionych.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 20:19, 14 paź 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11765
Jednak udało mi się złapać kolejnego kolczatego - ten grubasek na szczęście mógł wrócić do ogrodu

A do tego mama jeżowa po kilku wieczorach nieodwiedzania kociej miski wpadła na kolację

____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Basieksp 21:48, 14 paź 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10340
Ale one są fajniutkie
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
lilarose 22:59, 14 paź 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
historia z jeżykami wzruszająca- żałuję, że muszę wracać na noc do domu i nie jest mi dane czynić takich obserwacji. Teraz się martwię, czy u naszych jeży wszystko w porządku? Może potrzebowały jakiejś pomocy? Nigdy maluchów u nas nie widziałam, pewnie chowają się w niedostępnych rejonach- w sumie, to dobrze, że takie istnieją, w środku dużego miasta.

____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies