Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

antracyt 19:52, 16 sty 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11749
maksimini napisał(a)

Miło mi, że pamiętałaś i czasem pomyślałaś
U mnie cosik się tam zmieniło, ale praktycznie tylko tamten sezon roboty ogrodowe szły do przodu. Wcześniejszy zupełnie poszedł na straty. Za to w tym roku jak ruszę z kopyta Jakieś zdjęcia wkleję później.

To będę cierpliwie czekać
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 19:55, 16 sty 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11749
Mgduska napisał(a)
U mnie wilczomlecz nie ma liści - dlaczego Twój ma?

A też masz migdałolistny? W opisach jest informacja, że jest zimozielony. To mój debiut, kupiony pod wpływem chwili, po prostu sobie rośnie.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Mgduska 20:24, 16 sty 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Uff, sprawdziłam, wygląda podobnie, ale ten mój to W. złocisty.
Ale się przestraszyłam, że wyłysiał
____________________
Sałatka pokrzywowa
Dorii 20:45, 16 sty 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
antracyt napisał(a)

Wiesz co, ten mój tylko w odpowiednim podświetleniu robi się taki ognisty(kiedy słońce pada na niego lekko z tyłu). Poza tym wygląda mniej wyraziście, ale moim zdaniem ładnie. Diane na żywo nie widziałam. Fajnie by było, gdybyś mogła je sobie obejrzeć w szkółce lub arboretum przed zakupem. Teraz jest dobry moment

Fajnie by było obejrzeć na żywo ale u mnie to raczej marne szanse, niestety.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Basieksp 20:47, 16 sty 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10331
antracyt napisał(a)
Basiu, bardzo lubię jej liście. Nie są jednolite, w większości bordowo-śliwkowe, ale część ma domieszkę ciemnej zieleni. Zobacz zdjęcia z maja i końca października

Jeżeli chodzi o odmianę, to podejrzewam, Syrenę.


Dziękuję może się skuszę i gdzieś jeszcze wcisnę Bardzo ładna jest, liście też ma ładne i owoce do tego, same plusy
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
antracyt 15:33, 17 sty 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11749
Mgduska napisał(a)
Uff, sprawdziłam, wygląda podobnie, ale ten mój to W. złocisty.
Ale się przestraszyłam, że wyłysiał

A długo go masz? Rośnie bezproblemowo(poza tym, że na zimę łysieje)?
Wcześniej miałam opory przed zakupem wilczomleczy, nigdy mnie wiadomo co dzieciaki zechcą spróbować z ogrodu. Teraz są już w takim wieku, że mogę poszaleć z roślinami
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Martka 19:56, 17 sty 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Wilczomlecz jest piękny. Rok temu posiałam Euphorbia characias i okazuje się, że przetrwał -12 i do tej pory mam większość egzemplarzy, które wysiałam. Wypadły dwa. Ciekawa jestem, jak będzie dalej, bo wygląda mi na zimozieloną roślinę, ale nie miałam nadziei na zimowanie, dlatego jestem mocno zaskoczona. Bez okrywania. No ale. Jeszcze kawałek zimy przed nami
Kwitnący oczar, kalina i frędzelki na leszczynie - bardzo miłe obrazki. Skróciłam swoją przerwę zimową od forum, bo już tyle się dzieje w styczniu
antracyt 20:57, 17 sty 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11749
Euphorbia characias - muszę o nim poczytać.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Mgduska 21:23, 17 sty 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
antracyt napisał(a)

A długo go masz? Rośnie bezproblemowo(poza tym, że na zimę łysieje)?
Wcześniej miałam opory przed zakupem wilczomleczy, nigdy mnie wiadomo co dzieciaki zechcą spróbować z ogrodu. Teraz są już w takim wieku, że mogę poszaleć z roślinami


O ile pamiętam, to będzie trzeci sezon. Mam dwa egzemplarze. Jeden marniał na suchej miejscówce, przeniosłam go więc obok tego, któremu było lepiej. Teraz mam je blisko tarasu, mają żyzną ziemię, ale z przepuszczalną warstwą u spodu, pamiętam, że w zeszłym roku kwitły ładnie i długo. Muszę poszukać zdjęć.
Ja bardzo lubię wilczomlecze, nasze rodzime też, chociaż lubią się rozłazić, ale tylko w dobrej, wilgotnej ziemi. Jakimś fartem, z czymś, kiedyś, przywlokłam kawałeczek, ale ma kiepskie miejsce, suche, więc czasem po prostu go widuję.

O, znalazłam złocistego, fotka z początku maja:
____________________
Sałatka pokrzywowa
antracyt 10:33, 18 sty 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11749
To ciekawe, w takim razie o nim też muszę poczytać. Ten mój z kolei wygląda na zadowolonego z suchej miejscówki. To duży plus, bo już głównie takie mi zostały do obsadzenia.
ps. Polnymi rodzimymi wilczomleczami często się bawiłam jako dziecko(tylko to białe mleczko było wkurzające ). Pamiętam,
że robiliśmy sobie "sałatki" i wianki z różnych ciekawych roślin. Nie przypominam sobie,
żeby ktoś z dorosłych nas przed nimi przestrzegał.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies