Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

antracyt 16:22, 16 sty 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11749
U mnie ma słońce prawie non stop i sucho, wygląda na to, że mu się podoba
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Anda 16:31, 16 sty 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Dzięki Skoro i u Ciebie i u Grażynki daje radę to raz kozie śmierć i go zakupię na nową rabatę
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
lilarose 16:45, 16 sty 2023


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
kurcze, dopiero połowa stycznia - niedobrze, że rośliny się rozbudzają
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Basieksp 17:45, 16 sty 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10331
No ładnie, wiosennie Ooo mi ta leszczyna też się podoba, a liście jakie ma ? Też bordowe, chodzi za mną tak od czasu do czasu leszczyna z bordowymi lisćmi, prawie o niej zapomniałam, ale jak piszesz, że tak ładnie kwitnie dodatkowo, znasz jej nazwę?
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
antracyt 18:32, 16 sty 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11749
Basiu, bardzo lubię jej liście. Nie są jednolite, w większości bordowo-śliwkowe, ale część ma domieszkę ciemnej zieleni. Zobacz zdjęcia z maja i końca października

Jeżeli chodzi o odmianę, to podejrzewam, Syrenę.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 18:36, 16 sty 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11749
lilarose napisał(a)
kurcze, dopiero połowa stycznia - niedobrze, że rośliny się rozbudzają

Lepiej, żeby jeszcze spały, ale nic nie poradzimy. Trochę się boję lutego, podejrzewam, że wtedy najmocniej się ochłodzi. Może rośliny przystopują, kiedy poczują nadchodzące teraz ochłodzenie. U mnie prognozowane są noce z niewielkim przymrozkiem i śnieg.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Dorii 19:18, 16 sty 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
antracyt napisał(a)
Czy u Was też dzisiaj wiosna?......

Przepiękny :⁠-⁠D
Chcę posadzić u siebie na tle świerków trzy oczary. Myślę o Diane ale oglądając twojego znów zaczynam się zastanawiać czy o tej porze roku żółty albo ogniście pomarańczowy nie byłby lepszym wyborem. Czy Diane będzie widoczny i tak efektowny jak ten twój, szczególnie z daleka, patrząc przez okno na przykład.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
maksimini 19:35, 16 sty 2023


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 302
antracyt napisał(a)
Kasia, fajnie że znowu jesteś Ostatnio dość często przejeżdżałam przez Szczecin i wpadałeś mi wtedy do głowy. Wstawiaj nowe zdjęcia na wątku, ciekawa jestem co nowego u Ciebie powstało.
Dobrze jest czasem zerknąć na foty z początku ogrodowania. Z niczego powstał ogród, tuje urosły naprawdę szybko(od kilku lat już je lekko przycinam od góry), przybyło srylion nowych roślin. Nie jest źle, a nawet jest dobrze

Miło mi, że pamiętałaś i czasem pomyślałaś
U mnie cosik się tam zmieniło, ale praktycznie tylko tamten sezon roboty ogrodowe szły do przodu. Wcześniejszy zupełnie poszedł na straty. Za to w tym roku jak ruszę z kopyta Jakieś zdjęcia wkleję później.
____________________
Kasia - Mały podmiejski...lubię grzebać w ziemi i wyrywać chwasty
Mgduska 19:49, 16 sty 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
U mnie wilczomlecz nie ma liści - dlaczego Twój ma?
____________________
Sałatka pokrzywowa
antracyt 19:51, 16 sty 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11749
Dorii napisał(a)

Przepiękny :⁠-⁠D
Chcę posadzić u siebie na tle świerków trzy oczary. Myślę o Diane ale oglądając twojego znów zaczynam się zastanawiać czy o tej porze roku żółty albo ogniście pomarańczowy nie byłby lepszym wyborem. Czy Diane będzie widoczny i tak efektowny jak ten twój, szczególnie z daleka, patrząc przez okno na przykład.

Wiesz co, ten mój tylko w odpowiednim podświetleniu robi się taki ognisty(kiedy słońce pada na niego lekko z tyłu). Poza tym wygląda mniej wyraziście, ale moim zdaniem ładnie. Diane na żywo nie widziałam. Fajnie by było, gdybyś mogła je sobie obejrzeć w szkółce lub arboretum przed zakupem. Teraz jest dobry moment
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies