Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

antracyt 09:08, 02 lut 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11571
Gosialuk napisał(a)
Ha, ja też poczyniłam zimowe wysiewy. Ale mniejsze. Zawsze jestem ciekawa, co z takiego siewu fajnie się uda. Wszak naśladujemy naturę.
W gratisie do zamówionych nasionek dostałam nasiona traganka mongolskiego. Ciekawa roślinka i ładna.

Musiałam wyguglować co to ten traganek. Z taką rośliną w ogrodzie będziesz zdrowa jak ryba
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Martka 10:11, 02 lut 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Zuza, brawo za start. Do ogrodu w sensie do pojemników, które stoją w ogrodzie? Czy w szklarni je trzymasz?
W przyszłym tygodniu też coś chcę wysiać.
Kokesz 10:45, 02 lut 2023


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
To posieję do doniczki i zostawię w ogrodzie, on faktycznie wieli rośnie
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
antracyt 14:34, 02 lut 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11571
Martka napisał(a)
Zuza, brawo za start. Do ogrodu w sensie do pojemników, które stoją w ogrodzie? Czy w szklarni je trzymasz?
W przyszłym tygodniu też coś chcę wysiać.

W zeszłym roku wstawiałam pojemniki od razu do szklarni, ale rośliny strasznie szybko ruszyły. Marcowe(chyba, nie pamiętam dobrze, a nie chce mi się wertować rok w tył) słońce mocno nagrzewało szklarnię. Siewki się powyciągały i nie wiedziałam co z nimi robić. Ostatecznie wszystkie przeżyły, ale część wyglądała na początku tak sobie. Teraz zostawię pojemniki na zewnątrz i dopiero pod koniec marca/na początku kwietnia(termin jeszcze do przemyślenia) wstawię je do szklarni. Powinny ruszyć szybciej ale nie na tyle by brak słońca i dobowe zmiany temperatur im przeszkadzały.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Pszczelarnia 15:13, 02 lut 2023


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
antracyt napisał(a)
Dzisiaj w końcu rozpoczęłam zimowe wysiewy.
Do ziemi trafiły:
miesięcznica, orlaya, maki, tytoń leśny, różowe naparstnice, zatrwian tatarski, biała saponaria, bupleurum, lepnica, kocanka Creamy White i marchew Dara. Dwie ostatnie częściowo z kupnych(zeszłorocznych) i zebranych przeze mnie nasion. Zobaczymy jak powtórzą cechy.
Kocanki mogą ewentualnie pomieszać się z różem.

Czy marchew Dara powtórzy kolor czy jest ryzyko mieszania z dzikim zwyklakiem zza płotu?

Trochę jeszcze nasion zostało na następny raz, ale zabrakło mi już pojemników.



Spanikowałam, ja jeszcze nawet nasion nie przejrzałam do końca / nie kupiłam (poza tym zamówieniem w Cz). Choć chyba nie muszę kupować, bo zbierałam.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
antracyt 16:36, 02 lut 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11571
Podczas przeglądu nasion okazało się, że mam ich zdecydowanie za dużo. W tym część przeterminowana, a ulubiony morelowy zatrwian coś mi w torebeczce zjadło...zostały paprochy. Nie udało mi się do tego znaleźć kilku letnich zbiorów - schowałam w "bezpieczne" miejsce, pewnie pokażą się po sezonie wysiewów.
Ewo, nie czas jeszcze na panikę
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
April 08:20, 03 lut 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10146
Widzę, że nie tylko ja tak chowam nasiona w bezpieczne miejsca że ich znaleźć potem nie mogę.

Ja już robiłam część wysiewów jesienią do skrzyń po warzywniku. To co się samo wysiewa ale zadepczę lub wypielę. Teraz jest w oznaczonych miejscach, potem będę pikować. No przynajmniej taki jest plan.
Niestety wsiała mi się tam gwiazdnica i nie wiem co z tego będzie
Czyli jak zwykle, wysiewy to moja pięta achillesowa
____________________
April April podbija las Mazowsze
Mgduska 08:54, 03 lut 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Ja też już trochę wysiałam - 31 grudnia miałam takiego powera, że i na to wystarczyło mi czasu A teraz się cieszę, że przyszło zimno i trochę te nasiona wymrozi. Moje są postawione w szklarni, gdzie teraz jest zimno jak wszędzie, ale bez wiatru i deszczu.
____________________
Sałatka pokrzywowa
April 09:02, 03 lut 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10146
Dzisiaj takie słońce za oknem, że mnie nosi. Oby jak najszybciej do domku i łapię za sekator. Może pół godzinki złapię zanim się ściemni Mróz nieistotny. Poprzycinam krzewy dereni IH. Może bym amelanchiera trochę podkrzesała.
____________________
April April podbija las Mazowsze
antracyt 12:32, 03 lut 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11571
April napisał(a)
Widzę, że nie tylko ja tak chowam nasiona w bezpieczne miejsca że ich znaleźć potem nie mogę.

Ja już robiłam część wysiewów jesienią do skrzyń po warzywniku. To co się samo wysiewa ale zadepczę lub wypielę. Teraz jest w oznaczonych miejscach, potem będę pikować. No przynajmniej taki jest plan.
Niestety wsiała mi się tam gwiazdnica i nie wiem co z tego będzie
Czyli jak zwykle, wysiewy to moja pięta achillesowa


Ja mam plantację gwiazdnicy w skrzyniach warzywnych.
Cześć jednorocznych fajnie wysiewa się sama, głównie na wiejskiej i różance. Tam udaje mi się nie zadeptać i nie wypielić wszystkiego. Wydaje mi się że zeszłoroczne agrostemy z łączki też dały niezły samosiew, również na rabatach przylegających, wiosną chyba będę je przeklinać
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies