Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

vita 17:51, 01 lut 2023


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 3998
Miechunka to ta roślina z lampionami? Ja w zeszłym roku kupiłam nasiona i nie wysiałam, nie pamiętam już z jakiego powodu. Mam jednak (chyba miechunkę?) roślinę z lampionami, rośnie dosyć inwazyjnie i ma cechy byliny. Nie wymarza a rozprzestrzenia się mięsistymi, długimi korzeniami.
Wiem, że jest jeszcze inna, podobna roślina, ale jaka? Miechunkę potraktowałabym jak pomidory.
Słowo 'peruwiańska' to sugeruje. No, w tym roku wysieję i porównam z tym co mam.
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
antracyt 18:28, 01 lut 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11528
Vito, miechunka bylinowa(ta inwazyjna) to rozdęta. Też ją mam i baaardzo ograniczam, ze skutkiem średnim. Peruwiańska jest u nas jednoroczna i doczytałam, że rzeczywiście uprawia się ją podobnie jak pomidory. Będzie rosła w donicach obok papryk, powinna być zadowolona. Liczę na spore zbiory
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Anda 18:31, 01 lut 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33285
antracyt napisał(a)
Vito, miechunka bylinowa(ta inwazyjna) to rozdęta. Też ją mam i baaardzo ograniczam, ze skutkiem średnim. Peruwiańska jest u nas jednoroczna i doczytałam, że rzeczywiście uprawia się ją podobnie jak pomidory. Będzie rosła w donicach obok papryk, powinna być zadowolona. Liczę na spore zbiory


Liczę na skosztowanie
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
antracyt 19:02, 01 lut 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11528
Powinny już zacząć dojrzewać
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 19:05, 01 lut 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11528
Dzisiaj w końcu rozpoczęłam zimowe wysiewy.
Do ziemi trafiły:
miesięcznica, orlaya, maki, tytoń leśny, różowe naparstnice, zatrwian tatarski, biała saponaria, bupleurum, lepnica, kocanka Creamy White i marchew Dara. Dwie ostatnie częściowo z kupnych(zeszłorocznych) i zebranych przeze mnie nasion. Zobaczymy jak powtórzą cechy.
Kocanki mogą ewentualnie pomieszać się z różem.

Czy marchew Dara powtórzy kolor czy jest ryzyko mieszania z dzikim zwyklakiem zza płotu?

Trochę jeszcze nasion zostało na następny raz, ale zabrakło mi już pojemników.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Kokesz 19:14, 01 lut 2023


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6688
A tytoń muszę wysiewać w domu czy mogę od razu do ogrodu?
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
antracyt 19:19, 01 lut 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11528
Renia, moje zimowe wysiewy poszły do ogrodu. Bezpośrednio na rabaty bałam się rzucać nasiona żeby nie wypielić wiosną Część zostawiłam w razie czego, ale skoro ten tytoń sam potrafi się wysiać, to na logikę zimowy siew mu niestraszny. Możesz jeszcze Magdy podpytać.
W domu, dopiero w połowie lutego, będę wysiewała papryki. Na cała resztę jeszcze za wcześnie.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
LIDKA 21:59, 01 lut 2023


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 6902
antracyt napisał(a)
Renia, moje zimowe wysiewy poszły do ogrodu. Bezpośrednio na rabaty bałam się rzucać nasiona żeby nie wypielić wiosną Część zostawiłam w razie czego, ale skoro ten tytoń sam potrafi się wysiać, to na logikę zimowy siew mu niestraszny. Możesz jeszcze Magdy podpytać.
W domu, dopiero w połowie lutego, będę wysiewała papryki. Na cała resztę jeszcze za wcześnie.


To ja chyba kupie orlaye i posieje w donice i nadwór. Poludniowe okno mam tylko jedno. Mam kilka siewek z jesieni w donicach. Jak przeżyja to bedą. Ale skoro można siać teraz to mus spróowac.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Gosialuk 22:01, 01 lut 2023


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Ha, ja też poczyniłam zimowe wysiewy. Ale mniejsze. Zawsze jestem ciekawa, co z takiego siewu fajnie się uda. Wszak naśladujemy naturę.
W gratisie do zamówionych nasionek dostałam nasiona traganka mongolskiego. Ciekawa roślinka i ładna.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
antracyt 09:02, 02 lut 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11528
LIDKA napisał(a)


To ja chyba kupie orlaye i posieje w donice i nadwór. Poludniowe okno mam tylko jedno. Mam kilka siewek z jesieni w donicach. Jak przeżyja to bedą. Ale skoro można siać teraz to mus spróowac.

Orlayę wysiałam pierwszy raz, ale skoro u dziewczyn sama się w ogrodach wysiewa, to liczę, na ładne sadzonki
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies