Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

antracyt 12:01, 07 lut 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11395
Tak, to epimedium super prezentuje się zimą i bardzo ładnie przyrasta. Koniecznie muszę je podzielić, chyba wczesną wiosną?. Podejrzewam, że to Epimedium x perralchicum "Frohnleiten".
Mam jeszcze jedno zimozielone, ale nie wygląda teraz tak ładnie. Jest dużo wyższe(ok 40cm), delikatniejsze w odbiorze i mniej zwarte, a liście najbardziej wystające maltretuje silniejszy mróz i wiatr. Za to kwiaty w sezonie ma ładniejsze. Tu podejrzewam Epimedium warleyense.

Gdzieś miałam spis moich 4 odmian, ale zagubiłam

____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Rojodziejowa 12:19, 07 lut 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8099
Przydałby się taki portal typu filmweb albo lubimy czytać ale dla roślin, nie? Miałoby się swoje wirtualne katalog roślin. Wyszukiwałoby się u innych informacji na ich temat itp. Chyba, że jest coś takiego tylko o tym nie wiem? Już nie raz myślałam, że coś „wymyśliłam”, a okazało się, że już pd dawna funkcjonuje
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
April 13:09, 07 lut 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 9910
Epimedium x perralchicum "Frohnleiten" bardzo podobne do sulphureum.
Ja mam właśnie sulphureum od Agatki Brzozowej
kupiłam Lilafee, Niveum, mam pomyłkowe rubrum jedno. Tylko rubrum i sulphureum z wymienionych dobrze teraz wygląda.
Mam jeszcze jedną odmianę ale nie naumiałam się nazwy a też ładnie zimuje.

Frohnleiten/wiwat sobie zapisuję
____________________
April April podbija las Mazowsze
Napia 16:13, 07 lut 2023


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9035
Rojodziejowa napisał(a)
Przydałby się taki portal typu filmweb albo lubimy czytać ale dla roślin, nie? Miałoby się swoje wirtualne katalog roślin. Wyszukiwałoby się u innych informacji na ich temat itp. Chyba, że jest coś takiego tylko o tym nie wiem? Już nie raz myślałam, że coś „wymyśliłam”, a okazało się, że już pd dawna funkcjonuje


Może nie do końca o to chodzi, ale gdy czegoś szukam, przeglądam
https://e-katalogroslin.pl/ Związku Szkółkarzy Polskich
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Gosialuk 16:18, 07 lut 2023


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5201
A ja lubię szukać informacji na forum Zielono zakręceni. Przynajmniej zdjęcia odmian takie jakie są w rzeczywistości, a nie podkolorowane lub okazy naj...
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Napia 17:14, 07 lut 2023


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9035
Gosialuk napisał(a)
A ja lubię szukać informacji na forum Zielono zakręceni. Przynajmniej zdjęcia odmian takie jakie są w rzeczywistości, a nie podkolorowane lub okazy naj...


Nie znam tego forum , więc chętnie skorzystam Dziękuję i ja za polecenie
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Kokesz 17:39, 07 lut 2023


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6614
Gosialuk napisał(a)
A ja lubię szukać informacji na forum Zielono zakręceni. Przynajmniej zdjęcia odmian takie jakie są w rzeczywistości, a nie podkolorowane lub okazy naj...


Ja też i na Gardenia.net
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Rojodziejowa 17:46, 07 lut 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8099
Agnieszko, oczywiście ten katalog to pierwsze źródło informacji A drugie w kolejności różne fora i zagraniczne katalogi. Zielonozakręconych tez znam. Ja jeszcze zahaczam o forumogrodnicze jesli chodzi o warzywka. No i insta i FB.

Ale faktycznie chodziło mi o coś ciut innego. Tylko moze to jest za mało popularne, żeby się ktoś za takie roślinowo-społecznościową bazę zabrał
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Napia 18:14, 07 lut 2023


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9035
Rojodziejowa napisał(a)
Agnieszko, oczywiście ten katalog to pierwsze źródło informacji A drugie w kolejności różne fora i zagraniczne katalogi. Zielonozakręconych tez znam. Ja jeszcze zahaczam o forumogrodnicze jesli chodzi o warzywka. No i insta i FB.

Ale faktycznie chodziło mi o coś ciut innego. Tylko moze to jest za mało popularne, żeby się ktoś za takie roślinowo-społecznościową bazę zabrał


To juz widzę, że jestem daleko w tyle
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Mgduska 20:06, 07 lut 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Gosialuk napisał(a)
A ja lubię szukać informacji na forum Zielono zakręceni. Przynajmniej zdjęcia odmian takie jakie są w rzeczywistości, a nie podkolorowane lub okazy naj...


Tam są bardzo dobre opisy sprawowania się roślin, które dodatkowo są skatalogowane gatunkami, bardzo dobre forum, też z niego korzystam. W przeciwieństwie do filmwebu, gdzie recenzenci na bank niektórych filmów nie widzieli
____________________
Sałatka pokrzywowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies