Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

Magara 23:23, 03 lut 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6587
Mgduska napisał(a)
Nie śnieży u Was? U mnie jest znowu piękna, biała zima, jestem w dalszym ciągu zwolniona z prac ogrodowych.

U mnie śnieży... Na barierce tarasowej 40 cm śniegu leży. A barierka częściowo zadaszona. Trzy razy byliśmy otrząsać rośliny i te gałęzie sosen, które dało się dosięgnąć grabiami. Dalej pada. No ale jest w końcu luty
Nie daliśmy rady dziś wyjechać po zakupy, taka zamieć Jutro kolejna próba
Z myślenia nad poszerzaną rabatą jestem zwolniona - nie wiem gdzie ona jest
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Ewik 18:41, 04 lut 2023


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
sylwia_slomczewska napisał(a)

No podobno idzie -20 w lutym do nas


Oby sie pomylili, zdecydowanie wolę + 20 C
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
Mgduska 19:29, 04 lut 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Magara napisał(a)

U mnie śnieży... Na barierce tarasowej 40 cm śniegu leży. A barierka częściowo zadaszona. Trzy razy byliśmy otrząsać rośliny i te gałęzie sosen, które dało się dosięgnąć grabiami. Dalej pada. No ale jest w końcu luty
Nie daliśmy rady dziś wyjechać po zakupy, taka zamieć Jutro kolejna próba
Z myślenia nad poszerzaną rabatą jestem zwolniona - nie wiem gdzie ona jest


He, he, masz czas na dokładne rozrysowanie planów O ile masz rzetelną inwentaryzację? To jest pierwsza rzecz, jaką zrobię w ogrodzie, jak już przyjdzie przedwiośnie, bez tego planowanie nie posunie się ani o krok.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Magara 23:56, 04 lut 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6587
Mgduska napisał(a)


He, he, masz czas na dokładne rozrysowanie planów O ile masz rzetelną inwentaryzację? To jest pierwsza rzecz, jaką zrobię w ogrodzie, jak już przyjdzie przedwiośnie, bez tego planowanie nie posunie się ani o krok.

Inwentaryzacji nie planuję Rośliny wpadają i wypadają I chyba nie chcę wiedzieć ile kasy na nie wydałam a inwentaryzacja by mogła mi to boleśnie uświadomić
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
antracyt 16:07, 06 lut 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11571
Napia napisał(a)


Doskonale Cię rozumiem - u mnie za płotem będą na pewno działki. Oby jak najpóźniej, ech

Edit: Podziwiam ogrom posianych nasion, jak wszystko zakwitnie, to zrobi się pięknie
Śmigasz na biegówkach ? super! Ja dopiero się do nich przymierzam, miałam plan, ze może w przyszłym tygodniu wypożyczę na kilka dni, ale jak na razie pogoda nie zachęca.

hmm, nie śmigam Zbieram się od kilku lat, ale na tym się kończy. Chyba 2 lata temu śniegu było sporo, ale nigdzie nie mogłam dostać nart(nawet w internetowych sklepach były braki). Potem już się odpowiedniej ilości śniegu wokół domu nie doczekałam i zapał minął.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 16:10, 06 lut 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11571
Nie zgadzam się na powrót zimy... potrzebna mi wiosna, albo chociaż temperatury powyżej -10 i słońce. Dzisiaj było całkiem przyjemnie, tak słonecznie, że pranie na ogrodzie wysuszyłam Niech już tak zostanie
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Mgduska 19:20, 06 lut 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Magara napisał(a)

Inwentaryzacji nie planuję Rośliny wpadają i wypadają I chyba nie chcę wiedzieć ile kasy na nie wydałam a inwentaryzacja by mogła mi to boleśnie uświadomić


Miałam na myśli inwentaryzacje przestrzenną - tj plan rabat z wymiarami, drzewami. Nie wiem, czy aż tak źle by to wypadło - sosny masz w końcu za friko, więc średnia wychodzi nienajgorsza
Ja muszę, bo mi się na papierze lepiej myśli
____________________
Sałatka pokrzywowa
April 10:05, 07 lut 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10146
Wczoraj -10, dziś już tylko -1. Tak chciałaś? Tak też jest u Ciebie?
____________________
April April podbija las Mazowsze
antracyt 11:08, 07 lut 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11571
Temperatura u mnie podobna, jak dla mnie idealna. Tylko do braku słońca mogę się przyczepić
Na szczęście prognozy na najbliższe dni są całkiem przyjemne, ani jednej chmury na niebie

____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
April 11:26, 07 lut 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10146
U mnie są jeszcze chmury, niestety, i dziwny, tępy ból głowy
Ślicznie zimuje ci epimedium. Która to odmiana? Ładne odcienie przebarwień.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies