Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

antracyt 15:54, 13 mar 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11778
tulucy napisał(a)
U nas już forsycja żółte pokazuje w pąku, chyba można
Ale ja najpierw winorośl będę ciachać, o czym nie mam bladego pojęcia... oglądam instruktaże na yt, żeby jej nie zabić.

Winorośli nie zabijesz, to twarde sztuki. Najwyżej zjesz mniej owoców w tym roku
Fajnie, że wróciłaś do działania
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 15:57, 13 mar 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11778
Ewik napisał(a)
Fajnie , że działacie ogrodowo , ja śnieg zgarniam

Tego to na pewno nie zazdroszczę... Nadal masz biało, czy już stopniało?

____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Martka 17:26, 13 mar 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Świetne zakupy Wiwat małżeństwo - ma piękną okładkę, mogłabym mieć taką tapetę w jednym z pomieszczeń
W zeszłym tygodniu pogody u mnie nie było w ogóle. Z małym kilkugodzinnym wyjątkiem, który spędziłam w pracy. Może teraz będzie łaskawiej. Róże mam przycięte, reszta sterczy.
tulucy 17:51, 13 mar 2023


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
antracyt napisał(a)

Winorośli nie zabijesz, to twarde sztuki. Najwyżej zjesz mniej owoców w tym roku
Fajnie, że wróciłaś do działania


Ja akurat nie jestem fanką winogron... Ale jakiś dżemik mogłabym zrobić. Może kiedyś. Na razie cięcie było mocno radykalne.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
antracyt 18:46, 13 mar 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11778
Ja lubię smak tylko części odmian winogron. Sklepowych "napompowanych" nie ruszam, niektóre ogrodowe też nie trafiają w mój gust. Na szczęście te, które mam w ogrodzie są przepyszne
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 18:58, 13 mar 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11778
Martka napisał(a)
Świetne zakupy Wiwat małżeństwo - ma piękną okładkę, mogłabym mieć taką tapetę w jednym z pomieszczeń
W zeszłym tygodniu pogody u mnie nie było w ogóle. Z małym kilkugodzinnym wyjątkiem, który spędziłam w pracy. Może teraz będzie łaskawiej. Róże mam przycięte, reszta sterczy.

"Wiwat małżeństwo" jest wydane(naprawdę ładnie) przez jedno z moich ulubionych wydawnictw - Tajfuny, specjalizujące się w literaturze wschodniej Azji. Na targach szukałam u nich książek Yoko Ogawy, autorki "Ulubionego równania profesora"(gorąco polecam), ale mieli jedynie jeden tytuł, niekoniecznie nadający się na mój obecny stan emocjonalny. W ramach relaksu polecono mi "Wiwat małżeństwo" - liczę na przyjemną lekturę

____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 18:49, 14 mar 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11778
Ogłaszam wszem i wobec, że do mnie wiosna już zawitała na dobre - nad naszą wsią latała para BOCIANÓW! Nie, to nie pomyłka, nie żurawie(te latają nad naszym domem codziennie), jestem pewna na 100% że to boćki
A w ogrodzie, jakby na potwierdzenie tego zdarzenia, pootwierały się nowe krokusy, nawet te na łączce nieśmiało wychyliły główki. Zresztą nie tylko one

Na zdjęciu nie widać tego zbyt dobrze(na żywo wygląda dużo lepiej), ale zupełnie przypadkiem zrobił się tu bardzo wiosenny zestaw kolorystyczny. Siewki ciemierników zakwitły na różowo, a w tle na żółto świecą ranniki

Tutaj efekt już bardziej zaplanowany(kiedyś będzie). Ranniki, sztuk aż 6 , dodałam do przebiśniegów, mam nadzieję, że się polubią

____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 18:53, 14 mar 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11778
Na koniec niebieskości. W końcu kwitnie więcej niż jeden kwiatek

Kiedy najlepiej je podzielić, po kwitnieniu? Kępki zrobiły się bardzo napakowane, a wolałabym, żeby kolor bardziej rozlał się wzdłuż rabaty.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Martka 19:36, 14 mar 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Zuzko, ależ tu kolorowy zawrót głowy! Piękne kompozycje. Świetnie wyglądają ranniki z przebiśniegami. Ja też chcę podzielić irysy i też jestem zainteresowana odpowiedzią na Twoje pytanie. Ale przez analogię do przebiśniegów to chyba dzieliłabym teraz. Zauważyłam, że mam w tym roku 5 x tyle krokusów Ard Schenk, które i u Ciebie widzę. Też je chcę podzielić, pięknie się rozrosły przez ostatni rok.

Ewik 19:42, 14 mar 2023


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Wow, cudne wiosenne widoki.u nas tez słoneczny dzień był.
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies