Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

antracyt 09:26, 28 mar 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11592
Mgduska napisał(a)
Oj, spróbuję, ale nie gwarantuję, że rozpoznam. Siałam go raz, na początku to takie tycie dydo, dopiero liście właściwe łatwiej jest poznać.

Ta róża to rzeczywiście bardzo pospieszna

Sporo mam takich róż, ale też część jeszcze całkiem bezlistna i dobrze, bo od wczorajszej nocy mam powrót zimy. Plus taki, że razem ze śniegiem i może nie zmaltretuje wrażliwych roślin.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 09:30, 28 mar 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11592
Kordina napisał(a)


Zrobiłam zdj swoim, może coś pomogą:








Na tym etapie wyglądają jak trefl, widzę, że wszystkie mają po 3 listki lekko owłosione,z maleńkim zaczątkiem na czwarty

Po południu zajrzę do towarzystwa i będę wypatrywać podobieństw. Dziękuję
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 09:37, 28 mar 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11592
Magara napisał(a)
Gdybym kiedykolwiek myślała, że pogoda marcowa będzie miała dla mnie jakiekolwiek znaczenie w kontekście szerszym niż wybór kurtki czy butów przed wyjściem z domu - stanowczo kupiłabym działkę w cieplejszym rejonie niż północ

Zuza, z refleksem u mnie słabo, ale ta Twoja konferencja... Czytałam, że jest mało grusz samozapylajacych. Ile masz grusz i jakie? Wychodzi mi, że dwa drzewka owocowe jeszcze zmieszczę, gruszki bym chciała właśnie, ale niedecyzyjna jestem i niedoinformowana

Czyżbyś dzisiaj też miała śnieg za oknem?

Kiedyś toczyła się tutaj dyskusja o zapylaczach dla Konferencji. Wyczytałam w kilku miejscach internetowych, że ona jest również samopylna. Ja mam zaraz obok posadzoną gruszę azjatycką(tej nic do szczęścia nie potrzeba, co roku ma owoce). Kawałek dalej, ale chyba za daleko na bycie zapylaczem, mam Faworytkę. W zeszłym roku miała pierwsze owoce, wcale nie tak mało. Sąsiedzi gruszy nie mają. Tyle z mojego doświadczenia
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 09:44, 28 mar 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11592
galgAsia napisał(a)
Zuza, a widziałaś taka dalię Night Silence? Ja się zakochałam

Nie, nie, nie...zerkać na nią nie zamierzam - tzn zerknęłam, ale udaję, że mi się nie podoba Postanowiłam jeszcze z tydzień poczekać i dać szanse niektórym moim niekoniecznie żywym. Potem dokupię kilka w zależności od tego, co się obudzi a co nie. Nasadziłam w tym roku kilka nowych astrów i floksów na wiejską(3 kolejne dojdą niebawem) i trochę mi się miejsce na dalie skurczyło, a w głowie lista chciejstw nadal spora. Twarda muszę być
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Rojodziejowa 09:50, 28 mar 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8409
galgAsia napisał(a)
Zuza, a widziałaś taka dalię Night Silence? Ja się zakochałam


Ja widziałam! Piękna.. trochę mi Seniors Hope przypomina. Ja mam na razie jedno marzenie daliowe -Kelgai Ann
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
antracyt 09:59, 28 mar 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11592
O właśnie, też mi się ta dalia skojarzyła z Seniors Hope, tylko zapomniałam jej nazwy
Asia, ta Kelgai Ann bardzo piwoniowa
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Kokesz 10:09, 28 mar 2023


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Kurczę, zapomniałam wysiać tytoń leśny, muszę dziś to zrobić. Mam nadzieję że szybko wschodzi
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Magara 12:18, 28 mar 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6594
Zuza, dzięki Konferencja i Faworytka - jest plan Doczytałam, że obie są dla siebie zapylaczami
Pati - ciekawy pomysł ale obawiam się, że u mnie stacjonarnie nie do zdobycia taka wydumka

P.S. U mnie aktualnie śnieżyca.......
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
antracyt 12:49, 28 mar 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11592
Faworytka należy do grusz, które późno zaczynają owocować, musiałam chyba 3 lata czekać na owoce.
U mnie też co chwile śnieżyce na zmianę ze słońcem...ale wiatr lodowaty cały czas. Mam nadzieję, że to już marcowe resztki.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Magara 13:42, 28 mar 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6594
Poczekam Póki co sad ma robić głównie za przesłonę, masa zielona się liczy
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies