Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

antracyt 08:23, 01 kwi 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11634
violaskom napisał(a)

To wygląda mi na lewkonię, chociaż jej nie wymieniasz.

Lewkonię wysiałam niedawno, zaczyna wschodzić, ale ma mniejsze siewki. Te są duże, zaczynam się zastanawiać czy to mogą być malwy? Wysiewałam je do pojemnika, który się nie wywrócił i siewki wyglądają na razie podobnie... W przyszłym roku będę musiała lepiej zabezpieczyć pojemniki przed wiatrem, bo taki miks to ciężko potem zagospodarować.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 08:26, 01 kwi 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11634
Magara napisał(a)

O, to dobra informacja
Wiesz, weszłam do biedry, a tu i Konferencja i Faworytka - uznałam, że to przeznaczenie i nabyłam dwa badyle
W schodach nie pomogę, wiadomo Dopiero w tym roku zauważyłam siewki ciemierników - wcześniej wyrywałam uznając, że to słonecznik się wysiał z ptasiego żarcia

Siewki słonecznika co roku zostawiam na wiejskiej, tam pasują Dobrze, że karmników nie mam w pobliżu i raczej odmianowe nasiona się trafiają.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 10:13, 01 kwi 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11634
Pada, pada, pada...ma padać do jutra.
W blokach startowych czekają śś, drzewka owocowe, żonkile, hiacynty i reszta drobnicy. Właściwie, to dobrze, że się nie spieszą, bo w przyszłym tygodniu znowu kilka nocy ma być na minusie.

Te złapałam wczoraj, przed deszczem

Tak mogłoby być, chociaż odrobinę ze słońcem...
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
olciamanolcia 10:26, 01 kwi 2023


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7053
lilarose napisał(a)

ojć, nie słyszałam, by ktoś dalie do gruntu w marcu sadził, ale jeśli Ci się uda ten eksperyment, to da mi to do myślenia


Ja szybko działam na tych daliach na etykiecie było napisane że sadzić marzec- kwiecień wiec posadziłam
Na tych , które teraz zakupiłam jest kwiecień - maj wiec posadzę po świętach
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Kordina 15:33, 01 kwi 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4720
antracyt napisał(a)

Masz zatrwian tatarski? Wrębny mam wysiany w innym miejscu, ale to zupełnie inne rośliny. Naparstnica rzeczywiście nic nie przypomina, tytoń leśny wysieję jeszcze raz. Będę czekać na dalszy rozrost towarzystwa.


No widzisz przeszukałam opakowanka nasienne i rzeczywiście mam wrębny, podpisałam tylko zatrwian, a szukałam tatarskiego, którego w sumie nie wysiałam, stąd zawirowanie.
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
antracyt 09:33, 02 kwi 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11634
Dzisiaj mam lodowaty wiatr za oknem, chyba zrobię kolejne wysiewy. Gdzie ja je wszystkie porozstawiam jak pójdą w zielone? Na szklarnię na razie jeszcze za zimno.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Basieksp 09:45, 02 kwi 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10240
Mogło by zrobić się cieplej, bo nasze pomidory coraz większe, no a do tunelu za zimno, chociaż może jak pojawi się słońce powędrują na kilka godzin do tunelu a na noc do domu
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
antracyt 10:01, 02 kwi 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11634
Basiu, też mam taki plan, tylko w prognozach na razie perspektywy słabe...
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Mgduska 08:21, 03 kwi 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
antracyt napisał(a)

Lewkonię wysiałam niedawno, zaczyna wschodzić, ale ma mniejsze siewki. Te są duże, zaczynam się zastanawiać czy to mogą być malwy? Wysiewałam je do pojemnika, który się nie wywrócił i siewki wyglądają na razie podobnie... W przyszłym roku będę musiała lepiej zabezpieczyć pojemniki przed wiatrem, bo taki miks to ciężko potem zagospodarować.


Zuza, to nie wygląda na malwę. Malwa ma charakterystyczne liścienie, mocno unerwione, o sercowatym kształcie. Trzeba czekać, poznasz po liściach.
____________________
Sałatka pokrzywowa
antracyt 17:57, 03 kwi 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11634
Masz rację, malwy wyglądają inaczej i są mniejsze... ciekawe co sobie wysiałam, bo do niczego z listy nie pasuje na razie

W końcu bratki mam i ja
Teraz tylko poczekam do czwartku z sadzeniem, aż zapowiadane przymrozki miną. Bardzo mi się ten biały spodobał, bo tak naprawdę to jest on w kolorze budyniu waniliowego, naprawdę apetyczny, a ten żółty to też na żywo ciepły pomarańczowy

____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies