Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

Rojodziejowa 14:20, 28 mar 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8263
antracyt napisał(a)
O właśnie, też mi się ta dalia skojarzyła z Seniors Hope, tylko zapomniałam jej nazwy
Asia, ta Kelgai Ann bardzo piwoniowa


Oj baaaardzo! Niestety raczej nie do dostania na razie w UE. Nawet w USA wyprzedaje się w parę sekund. Szaleństwo jakieś!
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Mgduska 14:28, 28 mar 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Magara napisał(a)
Zuza, dzięki Konferencja i Faworytka - jest plan Doczytałam, że obie są dla siebie zapylaczami
Pati - ciekawy pomysł ale obawiam się, że u mnie stacjonarnie nie do zdobycia taka wydumka

P.S. U mnie aktualnie śnieżyca.......


Daga, ja mam jabłonkę 5 albo 6 w jednym (kupiłam z częściowo pogubionymi metkami, zostały gumeczki po nich), kupioną u Justyny. Wizytując duże miasto mogłabyś zajrzeć I już miałam owocki w zeszłym roku, a drzewko sadzone było wiosną!
____________________
Sałatka pokrzywowa
Kordina 15:18, 28 mar 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4692
Rojodziejowa napisał(a)


Oj baaaardzo! Niestety raczej nie do dostania na razie w UE. Nawet w USA wyprzedaje się w parę sekund. Szaleństwo jakieś!

To i UE i USA czyta Ogrodowisko? Co za zasięg
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Magara 15:35, 28 mar 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6505
Mgduska napisał(a)


Daga, ja mam jabłonkę 5 albo 6 w jednym (kupiłam z częściowo pogubionymi metkami, zostały gumeczki po nich), kupioną u Justyny. Wizytując duże miasto mogłabyś zajrzeć I już miałam owocki w zeszłym roku, a drzewko sadzone było wiosną!


A widzisz, dobrze wiedzieć, że u niej takie cuda można kupić Muszę w kalendarz wyjazdowy zajrzeć
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Agatorek 21:43, 28 mar 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
Rojodziejowa napisał(a)


Ja mam na razie jedno marzenie daliowe -Kelgai Ann


Wygooglałam sobie, no śliczna panienka ❤️
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
antracyt 07:51, 29 mar 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11487
Mgduska napisał(a)


Daga, ja mam jabłonkę 5 albo 6 w jednym (kupiłam z częściowo pogubionymi metkami, zostały gumeczki po nich), kupioną u Justyny. Wizytując duże miasto mogłabyś zajrzeć I już miałam owocki w zeszłym roku, a drzewko sadzone było wiosną!

Udało Ci się po owocach rozpoznać odmiany?
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Mgduska 08:58, 29 mar 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Niestety największe jabłuszka były pozbawione metki, ale były dość wczesne i smaczne i będzie mi to musiało wystarczyć Jeśli będę w sezonie w miejscu, w którym kupiłam drzewko, podpatrzę może na metki. Często jest tak, że ludzie kupują tam to, co akurat sprzedawca wystawia, ładne, modne itd. Drzewka owocowe nie są jakoś specjalnie popularne, więc stoją tam po parę lat, w tym czasie metki odfruwają, za to cena zostaje Udało mi się tam już kupić sporo ładnych, dorodnych cisów na żywopłot, takich właśnie w zapomnianej cenie.
____________________
Sałatka pokrzywowa
antracyt 08:26, 30 mar 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11487
W takim razie nie możesz głośno wymieniać nazwy tej szkółki
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Mgduska 08:43, 30 mar 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
No tak, poszukiwanie skarbów to niezła frajda i każdy powinien mieć swoją własną wyprawę piracką

A wracając do dalii - ja jeszcze nie podpędzam, bo nie zauważyłam, żeby ruszały. Zazwyczaj około połowy kwietnia zaczynają wypuszczać pędy, wtedy dostają ziemię i mają miesiąc na wzrost, zanim pójdą do ogrodu.
____________________
Sałatka pokrzywowa
antracyt 08:59, 30 mar 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11487
U mnie się sprawdza wczesne pędzenie. Jeżeli mrozów większych nie będzie to do szklarni towarzystwo niedługo pójdzie.
W tym roku spora część karp niezbyt dobrze przezimowała. Część zgniła(np Jowej Mirella), a kilka przez głupotę ususzyłam(podejrzewam, że Cafe też...). Szybsze pędzenie pomoże mi sprawdzić ile mogę nowych chciejstw dokupić, a miejsca wcale nie będę miała tak dużo, bo na wiejskiej przybyło mi floksów i astrów.
Na razie prawie wszystkie karpy, które wyglądały na żywe(chociaż niekoniecznie zbyt dorodne po zimie) pokazały oczka lub liście. Niepewne zostały: Cafe, Wizard of Ozz(ta ma ładną karpę, czy ona przypadkiem późno nie startuje?), Spoiled Rotten, Mats i kilka oderwanych kawałków innych odmian, ale tu płakać nie będę, bo nie potrzebuję np 4 krzaków La Luny
Na liście chciejstw mam:
FERNRIDGE PAINTED LADY
FROST NIP
HOLLYHILL CALICO
IRISH PINWHEEL
KELSEY ANNIE JOY
MINGUS ALEX
RAWHIDE
TARTAN
TYRELL
Chyba losowanie będę robić które wybrać
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies