Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

antracyt 15:30, 27 mar 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11634
Haniu, ja już miałam owoce na dereniach, malutko, ale na pierwsze poskubanie było W tym roku kwiatów jest dużo więcej, super to wygląda, szczególnie w zachodnim świetle, które pięknie podbija żółty kolor
Oby tylko Konferencja nie okazała się pomyłką - może moje królowanie w tym zakresie końcu dobiegnie końca
Dalie - codziennie budzą się nowe. Najbardziej czekam na Wizard of Ozz i Cafe au Lait. Sadzonki tej drugiej najmocniej mi wyschły i nie wyglądają na żywe, ale nadzieję jeszcze mam.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 15:34, 27 mar 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11634
Dorii napisał(a)

I u mnie tak było. Już je na straty spisałam, a tu niespodzianka i nawet zakwitły.

Na kwitnienie w tym roku nie liczę, ale jakby się porządnie zadomowiły to też będę się cieszyć
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 15:36, 27 mar 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11634
mrokasia napisał(a)
U mnie też coraz więcej roślin pcha się na powierzchnię .

Ogród z dnia na dzień coraz bardziej zielony Chociaż dzisiaj miałam przez chwilę opady białego z nieba...
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Mgduska 19:25, 27 mar 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Nie było mnie chwilkę, a tu 48 nowych wpisów. A niby wszystkie cały czas w ogrodach siedzą!
____________________
Sałatka pokrzywowa
antracyt 19:48, 27 mar 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11634
Pogoda mało sprzyjająca pracom, za to siedzeniu na forum już jak najbardziej
Wątek pędzi jak niektóre moje róże... Mam nadzieję, że zapowiadane -4 nie zmaltretuje ich za bardzo.


Magda, będę za dni kilka wstawić zdjęcia wysiewów. Będę Cię prosić o rozszyfrowanie tytoniu leśnego wśród kombinacji siewek.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Mgduska 21:06, 27 mar 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Oj, spróbuję, ale nie gwarantuję, że rozpoznam. Siałam go raz, na początku to takie tycie dydo, dopiero liście właściwe łatwiej jest poznać.

Ta róża to rzeczywiście bardzo pospieszna
____________________
Sałatka pokrzywowa
Kordina 22:37, 27 mar 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4720
antracyt napisał(a)
Magda, będę za dni kilka wstawić zdjęcia wysiewów. Będę Cię prosić o rozszyfrowanie tytoniu leśnego wśród kombinacji siewek.


Zrobiłam zdj swoim, może coś pomogą:








Na tym etapie wyglądają jak trefl, widzę, że wszystkie mają po 3 listki lekko owłosione,z maleńkim zaczątkiem na czwarty
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Magara 23:18, 27 mar 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6609
Gdybym kiedykolwiek myślała, że pogoda marcowa będzie miała dla mnie jakiekolwiek znaczenie w kontekście szerszym niż wybór kurtki czy butów przed wyjściem z domu - stanowczo kupiłabym działkę w cieplejszym rejonie niż północ

Zuza, z refleksem u mnie słabo, ale ta Twoja konferencja... Czytałam, że jest mało grusz samozapylajacych. Ile masz grusz i jakie? Wychodzi mi, że dwa drzewka owocowe jeszcze zmieszczę, gruszki bym chciała właśnie, ale niedecyzyjna jestem i niedoinformowana
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
galgAsia 23:26, 27 mar 2023


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Zuza, a widziałaś taka dalię Night Silence? Ja się zakochałam
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Patrycja_KG_Lu 23:32, 27 mar 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2661
Magara napisał(a)
Gdybym kiedykolwiek myślała, że pogoda marcowa będzie miała dla mnie jakiekolwiek znaczenie w kontekście szerszym niż wybór kurtki czy butów przed wyjściem z domu - stanowczo kupiłabym działkę w cieplejszym rejonie niż północ

Zuza, z refleksem u mnie słabo, ale ta Twoja konferencja... Czytałam, że jest mało grusz samozapylajacych. Ile masz grusz i jakie? Wychodzi mi, że dwa drzewka owocowe jeszcze zmieszczę, gruszki bym chciała właśnie, ale niedecyzyjna jestem i niedoinformowana

A rozważasz mieć drzewko plus na nim jedną gałązkę przeszczepioną od innej odmiany dla wzajemnego zapylania? Często przy jabłoniach tak się robi. Widziałam takie nawet już gotowe w sprzedaży - pakiety 2w1. Fajny sposób jak się ma mało miejsca.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies