Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

olciamanolcia 09:02, 30 mar 2023


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7053
Agatorek napisał(a)


Wygooglałam sobie, no śliczna panienka ❤️



Przepiękna ❤️❤️
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
olciamanolcia 09:25, 30 mar 2023


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7053
Czyli jak posadziłam dalie ponad tydzień temu to już mogę im sypnąć kupokulki?Albo inny ulepszacz?
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Mgduska 09:36, 30 mar 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Do Rawhide robiłam ze dwa podejścia, za każdym to była pomyłka (zn inna odmiana). A Kelsey byłam pewna, że masz. Nad Tyrellem też myślałam, ale ja mam jednak znacznie mniej miejsca, więc w tym roku odpuściłam. Wizarda miałam raz, nie przetrwał zimy. Cafe ma u mnie podejrzaną karpę, ale to jest mocna dalia, powinna dać radę. Resztę musiałabym poszukać, nie znam.

Myślę, że jest znacznie gorzej, jeśli karpa zgnije, wtedy nie ma ratunku. W zeszłym roku bardzo pozytywnie zaskoczyły mnie dwie kompletnie ususzone karpki, którymi zostałam obdarowana - myślałam, że nic z nich nie będzie, a było, jeszcze jak! - to była najobficiej kwitnąca dalia, nn - z tych niskich, pojedynczych, o ciemnych liściach.
____________________
Sałatka pokrzywowa
antracyt 09:42, 30 mar 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11634
Ale masz je w doniczkach?
Ja moje sadzę po prostu w dobrze przygotowanej ziemi, już z obornikiem i potem nic nie sypię tylko podlewam(np gnojówką).
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 09:44, 30 mar 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11634
Mgduska napisał(a)
Do Rawhide robiłam ze dwa podejścia, za każdym to była pomyłka (zn inna odmiana). A Kelsey byłam pewna, że masz. Nad Tyrellem też myślałam, ale ja mam jednak znacznie mniej miejsca, więc w tym roku odpuściłam. Wizarda miałam raz, nie przetrwał zimy. Cafe ma u mnie podejrzaną karpę, ale to jest mocna dalia, powinna dać radę. Resztę musiałabym poszukać, nie znam.

Myślę, że jest znacznie gorzej, jeśli karpa zgnije, wtedy nie ma ratunku. W zeszłym roku bardzo pozytywnie zaskoczyły mnie dwie kompletnie ususzone karpki, którymi zostałam obdarowana - myślałam, że nic z nich nie będzie, a było, jeszcze jak! - to była najobficiej kwitnąca dalia, nn - z tych niskich, pojedynczych, o ciemnych liściach.

Dlatego liczę na cud u ususzonej Cafe...
Na Kelsey polowałam w zeszłym roku, a teraz wiem że jest w jednym miejscu(zobaczymy, czy za tydzień nadal będzie )
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
olciamanolcia 09:57, 30 mar 2023


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7053
No gdzie! Już w gruncie
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
lilarose 11:39, 30 mar 2023


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
potwierdzam, że Wizard rusza znacznie później niż reszta, trzeba długo ignorować brak oznak życia
ja sprawdzałam moje przechowywane karpy jakieś dwa miesiące temu, ciekawe, co sie teraz u nich dzieje. Zaczynam się niepokoić
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
antracyt 12:10, 30 mar 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11634
No właśnie coś mi świtało że Wizard opóźniony w rozruchu, za to kwitł jako pierwszy w zeszłym roku
Nie ma się co niepokoić na zapas Karpy masz pewnie nadal w super kondycji
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 12:11, 30 mar 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11634
olciamanolcia napisał(a)
No gdzie! Już w gruncie

Kurcze strasznie szybko je dałaś do ziemi, nie boisz się że zmarzną? Ja bym ich chyba nie dokarmiała za bardzo teraz, żeby za szybko nie ruszyły.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
olciamanolcia 15:13, 30 mar 2023


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7053
antracyt napisał(a)

Kurcze strasznie szybko je dałaś do ziemi, nie boisz się że zmarzną? Ja bym ich chyba nie dokarmiała za bardzo teraz, żeby za szybko nie ruszyły.


Mam nadzieje ,ze im nie zaszkodził dwudniowy przymrozek... Sa dość głęboko-mam grubą warstwe kory więc powinno być ok
te, które zakupiłam dziś posadzę po świętach ( albo i jeszcze przed )
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies