Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

Agatorek 22:15, 25 mar 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
Na szczęście u mnie pada, jak już kończę roboty ziemne . Ale w przyszłym tygodniu będę pewnie sprzątać w domu, bo ma być zimno.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Gosialuk 22:23, 25 mar 2023


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
A ja dziś pracowałam jak deszczyk padał, na szczęście drobny. A koło południa to nawet słoneczko wyszło. Tylko jeszcze do etapu plewienia nie dotarłam, na razie suche usuwam. Choć dziś to suche, to jednak trochę mokre było.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
antracyt 08:55, 26 mar 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11509
ewsyg napisał(a)
Pooglądałam Twoją i męża pracę. A jak jego zdrówko ?

Na szczęście już dobrze, chociaż zdarzają się napady kaszlu.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 08:57, 26 mar 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11509
Agatorek napisał(a)
Na szczęście u mnie pada, jak już kończę roboty ziemne . Ale w przyszłym tygodniu będę pewnie sprzątać w domu, bo ma być zimno.

Dokładnie, można wygospodarować czas na przedświąteczne ogarnianie
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 09:01, 26 mar 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11509
Gosialuk napisał(a)
A ja dziś pracowałam jak deszczyk padał, na szczęście drobny. A koło południa to nawet słoneczko wyszło. Tylko jeszcze do etapu plewienia nie dotarłam, na razie suche usuwam. Choć dziś to suche, to jednak trochę mokre było.

Gosia, z pieleniem zdążysz U mnie w deszczu się nie dało nic robić, bo to były intensywne ulewy a nawet grad. Wywieszone pranie 2x schło, bo nie zdążyłam dobiec by je zdjąć
Dzisiaj chłodniej i wiatr lodowaty. Nie wiem czy będzie mi się chciało na ogrodzie działać.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Martka 09:18, 26 mar 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Ha, pogoda nie ma litości dla napalonych ogrodniczek (i ogrodników, jeśli tacy są?), potwierdzam, u mnie leje dziś i lało wczoraj, krótkie przerwy nie pozwoliły mi na wzięcie rozpędu, ale tak jak piszecie, nudy nie ma
Pięknie już kwitną u Ciebie Tete-a-Tete, moje zaczynają dopiero pokazywać się na powierzchni ziemi.
Naoglądałam się ciemierników, wzrasta we mnie niepokój z powodu ich nieposiadania, muszę coś z tym zrobić, może właśnie dziś?! dawno niczego nie zamawiałam


antracyt 09:47, 26 mar 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11509
Ja dość długo dojrzewałam do posiadania ciemierników, nie rozumiałam ich popularności. W końcu mam i cieszą. Czy to znaczy, że na rododendrony też się kiedyś zdecyduję?
Ciekawa jestem jakie odmiany wpadną Ci do koszyka
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Martka 09:53, 26 mar 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Ha, nie strasz rododendronami ale kto wie, kiedy nasze działki zamienią się już w strefy cienia... i wymrą wszystkie opuchlaki...
Tymczasem będę szukała odmian ciemierników o jasnych kwiatach, odcienie fioletu i purpury wydają mi się zbyt smutne na tę porę roku.



antracyt 10:10, 26 mar 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11509
Rzeczywiście jasne lepiej widać na rabatach i wyglądają bardziej wiosennie. Chociaż ciemny, który dostałam od Helen bardzo mi się podoba i widziałabym go w otoczeniu czegoś jasnego (przebiśniegów?), albo w doniczce ze świątecznymi jasnymi ozdobami
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Rojodziejowa 10:17, 26 mar 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8264
A macie może jakąś odmianę, która wychodzi bardzo wcześnie i nie jest biała? Jak
Ze śniegu wyzierają to mogłyby fajnie wyglądać

U mnie zakupione jedyne dostępne jakieś bidy w tamtym roku nie dają kompletnie popisu. Bierze je grzyb. Więc widocznie stanowisko nieodpowiednie. Może czas je przenieść, skoro się tam męczą.

Zuza, jakie Ci najlepiej kwitną?
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies