Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród Karoliny

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Karoliny

karo11inka 13:06, 17 mar 2020

Dołączył: 26 lut 2020
Posty: 179
Ala, tak racja ma koronę taką lekko zaokrągloną
AlinaP 13:13, 17 mar 2020


Dołączył: 10 mar 2017
Posty: 811
Wracają do Ciebie w myślach Umbry, to je zastosuj. Pozdrawiam.
____________________
Ala
makadamia 18:28, 17 mar 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
karo11inka napisał(a)
Wiolka i Anda , dziekuje za rady Nie czytałam książki Danusi o tworzeniu ogrodu, ale muszę ją zakupić

W tej chwili plan jest taki , że zostają jednak same buki tak jak radzi Asia - graby mniej mi się podobają.
Krzewy przed bukami to będą tylko hortensje 'Limelight' (przy czerwonych bukach rozważam 'Vanilie Fraise')i miskanty 'Morning Light'(przy placyku i na rabacie od zachodu). W trójkątach chcę powtórzyć 'Morning light'(albo rozplenica 'Black Beauty) i jednak dać kuliste drzewa ('Umbry'). Kuliste w sumie jeszcze będą na rabacie za drogą od zachodu (Klony 'drummondii') - czyli jakieś odnośniki mam
Dobrze sobie tłumaczę ?


Bardzo dobrze

Tylko te zimozielone dałabym przed hortkami - nie ryzykowałabym, że jeżówki czy szałwie zostaną kiedyś zasłonięte.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
karo11inka 19:47, 17 mar 2020

Dołączył: 26 lut 2020
Posty: 179
Asia , cieszę się że zmierzam ku dobremu z zimozielonych chyba wybiorę 'Danice'- dobra rada, faktycznie chyba lepiej przed hortkami
Czyli mam już główny zarys teraz czas brać się do pracy
Dziękuję Wam dziewczyny za wszystkie rady
To forum to naprawdę kopalnia wiedzy i ludzi chętnych do pomocy
Cieszę się , że tu trafiłam
Wiolka5_7 19:58, 17 mar 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20627
Widzę, że szybko się uczysz
A nie mówiłam,że to forum jest bardzo pomocne
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
AlinaP 20:31, 17 mar 2020


Dołączył: 10 mar 2017
Posty: 811
Na pewno wiele rzeczy Cię zainspiruje po lekturze. Nakręcilas się na to projektowanie, wcale się nie dziwię.
Będzie pięknie. Pozdrawiam
____________________
Ala
makadamia 20:40, 17 mar 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
karo11inka napisał(a)
Asia , cieszę się że zmierzam ku dobremu z zimozielonych chyba wybiorę 'Danice'- dobra rada, faktycznie chyba lepiej przed hortkami
Czyli mam już główny zarys teraz czas brać się do pracy
Dziękuję Wam dziewczyny za wszystkie rady
To forum to naprawdę kopalnia wiedzy i ludzi chętnych do pomocy
Cieszę się , że tu trafiłam


Myślę, że to będzie piękny ogród:
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
karo11inka 23:04, 17 mar 2020

Dołączył: 26 lut 2020
Posty: 179
Dzięki dziewczyny , mam nadzieję że tak będzie
Ale już mam problem, bo mąż mówi że te buki mu się podobają tylko on myśli że nie dadzą rady na naszych piaskach i mówi to co ja pisałam Wam wcześniej że w okolicy nie ma buków - są sosny, brzozy, trochę jodły i dębu.
Z drugiej strony u sąsiada rosną klony - a one chyba mają podobne wymagania co buki?
Mąż mi namieszał w głowie - teraz jednak myślę o zakupieniu już większych okazów a cena wiadomo wysoka. Mąż się boi że się nie przyjmą lub nie będą ładnie rosły i pieniądze wyrzucone w błoto.... Mówi żeby stawiać na sprawdzone gatunki. Radzi sadzić:Jabłonie, Śliwy i Wiśnie.
Pisałyście że buki nie są takie wymagajace. Ja czytałam że nie mogą mieć mokro i że atakują je mszyce, gleba żyzna. Wykopałabym pod nie głęboki dołek zaprawiła dobrą ziemią, może potem jak podrosną to już by dały rady nawet i w piasku.....
Myślę kupić takie 2,5 metrowe egzemplarze.

Edit: może klony maja mniejsze wymagania niż buki ale troszkę za garażem u mnie rosną 3 dęby - one chyba maja podobne wymagania co buki? dobrze się mają.
Co bym nie posadziła jest ryzyko że się nie przyjmie.
Zbił mnie z tropu ten mój mąż
AlinaP 09:51, 18 mar 2020


Dołączył: 10 mar 2017
Posty: 811
Jeżeli przygotujesz odpowiednio podłoże, to powinny dać radę. W mojej okolicy też nie ma buków rosnących dziko, ale coraz częściej pojawiają sie odniany ozdobne w ogrodach. Też kupowałam takie wieksze drzewa- szybszy efekt. Pozdrawiam.
____________________
Ala
karo11inka 12:38, 18 mar 2020

Dołączył: 26 lut 2020
Posty: 179
Ja jednak stawiam raczej na te buki .

Ale powiedzcie mi gdybym przypuśćmy roważała 'Pissardi' na pniu jako bordowe, to jakie pasowałoby do niej podobne pokrojowo zielone/żółte drzewo? Wcześniej pisałyście że 'Umbry' nie współgrają ze śliwą. Macie jakieś pomysły?
Oj mieszam wiem

Znalazłam połaczenie 'Pissardi' i klona 'Drummondi' o którym wcześniej pisała Ala.
Pasowałyby do siebie?


Albo Klon 'Princeton Gold' - ale on już szerszy od 'Drummondi' - tak przynajmniej pisze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies