Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród Karoliny

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Karoliny

sarenka 07:53, 17 mar 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Część Karolina.
Przejrzałam Twój wątek, masz dużą działkę!
Co chcesz zrobić w tym roku? Poprawić kształty rabat, przygotować ziemię i obsadzić wszystkie rabaty czy tylko wybraną rabatę?
Dziewczyny Ci pomagają to będziesz miała pięknie
____________________
Magda W samym sloncu
karo11inka 07:57, 17 mar 2020

Dołączył: 26 lut 2020
Posty: 179
Cześć Sarenka w tym roku pewnie poprawie rabaty , przygotuję ziemię i zasadzę jakąś rabate ale nie wiem jeszcze którą
karo11inka 08:02, 17 mar 2020

Dołączył: 26 lut 2020
Posty: 179
Ja też nie sadzę bukszpanów z tego względu Cisy w formie luźno posadzonej?
Czy to miejsce pomiędzy bylinami i trawami jest odpowiednie? bo jakoś tego nie widzę, czy lepiej przed hortensjami na przemian odpowiednio z jeżówkami i szałwiami ?będzie to dobrze wyglądać?
Wiolka, a ty jaką masz wizję względem drzew? zostawiać same buki jak radzi Asia , czy mieszać? Ten twój brzozowy zagajnik myślisz ,że faktycznie nie pasuje do prostych linii?

I co myślicie o tych trójkątach ?
sarenka 08:02, 17 mar 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Masz kogoś do pomocy czy sama będziesz działała?
____________________
Magda W samym sloncu
karo11inka 08:06, 17 mar 2020

Dołączył: 26 lut 2020
Posty: 179
Mąż
sarenka 08:12, 17 mar 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
karo11inka napisał(a)
Mąż
Dobrze mieć pomocnika
____________________
Magda W samym sloncu
Wiolka5_7 09:28, 17 mar 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20627
karo11inka napisał(a)
Ja też nie sadzę bukszpanów z tego względu Cisy w formie luźno posadzonej?
Czy to miejsce pomiędzy bylinami i trawami jest odpowiednie? bo jakoś tego nie widzę, czy lepiej przed hortensjami na przemian odpowiednio z jeżówkami i szałwiami ?będzie to dobrze wyglądać?
Wiolka, a ty jaką masz wizję względem drzew? zostawiać same buki jak radzi Asia , czy mieszać? Ten twój brzozowy zagajnik myślisz ,że faktycznie nie pasuje do prostych linii?

I co myślicie o tych trójkątach ?


Cisy pomiędzy bylinami a trawami właśnie....mogą być w jednym linii....cięte w kule czy półkule...

Ja tam jestem nieobiektywna bo buki to moja miłość nr 1 musisz zdecydować sama co Ci się podoba... ja tam brzozy posadziłam....ale mój ogród robi się coraz mniej minimalistyczny

poprzeglądaj sobie kompozycje z hortensjami na O. jest mnóstwo różnych zestawień, co komu się podoba
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Anda 10:12, 17 mar 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Karolino, a masz lub czytalas ksiazke Danusi o tworzeniu ogrodow? Ten styl, ktory Cie tak kreci i ogrody, ktore Ci sie podobaja to chyba jej realizacje. Mysle, ze przeczytanie tej ksiazki ulatwiloby Ci podejmowanie decyzji.
https://www.empik.com/jak-zaprojektowac-ogrod-marzen-mlozniak-danuta,p1107806977,ksiazka-p

Poza tym moge Ci polecic jeszcze ta ksiazke
https://www.empik.com/ogrod-z-charakterem-jak-go-stworzyc-wlodkowska-van-ommen-joanna,p1094262963,ksiazka-p
Tu mozesz obejrzec pare obrazkow
https://www.amazon.de/Gartengestaltung-Inspirationsbuch-Joanna-Wlodkowska-Ommen/dp/3835414100/ref=sr_1_2?qid=1584435946&refinements=p_27%3AJoanna+Wlodkowska+van+Ommen&s=books&sr=1-2&text=Joanna+Wlodkowska+van+Ommen#reader_3835414100


Tam tez sa realizacje, ktore odpowiadaja temu, co Tobie sie podoba, to znaczy to, co tu opisujesz.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
karo11inka 12:31, 17 mar 2020

Dołączył: 26 lut 2020
Posty: 179
Wiolka i Anda , dziekuje za rady Nie czytałam książki Danusi o tworzeniu ogrodu, ale muszę ją zakupić

W tej chwili plan jest taki , że zostają jednak same buki tak jak radzi Asia - graby mniej mi się podobają.
Krzewy przed bukami to będą tylko hortensje 'Limelight' (przy czerwonych bukach rozważam 'Vanilie Fraise')i miskanty 'Morning Light'(przy placyku i na rabacie od zachodu). W trójkątach chcę powtórzyć 'Morning light'(albo rozplenica 'Black Beauty) i jednak dać kuliste drzewa ('Umbry'). Kuliste w sumie jeszcze będą na rabacie za drogą od zachodu (Klony 'drummondii') - czyli jakieś odnośniki mam
Dobrze sobie tłumaczę ?
AlinaP 13:01, 17 mar 2020


Dołączył: 10 mar 2017
Posty: 811
Klon drummondi nie jest kulisty, tylko jak go przycinasz, ale po co?
____________________
Ala
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies