Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród Karoliny

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Karoliny

karo11inka 17:02, 16 mar 2020

Dołączył: 26 lut 2020
Posty: 179
No właśnie , to też ważna kwestia - tym się kierowałam wybierając tawułę.
W sumie mogłabym ją posadzić gęściej i prowadzić w formie żywopłotu.
makadamia 17:07, 16 mar 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
karo11inka napisał(a)
Zapomniałam napisać o drzewach - czerwone to buki , a zielone to proponuję grab "Frans Fontain', co myslicie? Widziałam, że Wiolka podkrzesywała swoje od dołu więc chyba można z grabami i bukami też to zrobić

Makadamia , ok to jakie drzewa tam proponujesz? Stawiam na coś innego niż graby i buki .


A ja odwrotnie - najchętniej posadziłabym to samo drzewo, tylko na środkowym ząbku w czerwonej odmianie. Więc wypada mi buk dawyck i purple dawyck

Wiem, ze nie pomogłam

____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Wiolka5_7 17:34, 16 mar 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20633
karo11inka napisał(a)
No właśnie , to też ważna kwestia - tym się kierowałam wybierając tawułę.
W sumie mogłabym ją posadzić gęściej i prowadzić w formie żywopłotu.


To posadź tawułę właśnie gęsciej na obwódkę
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
karo11inka 18:15, 16 mar 2020

Dołączył: 26 lut 2020
Posty: 179
makadamia napisał(a)


A ja odwrotnie - najchętniej posadziłabym to samo drzewo, tylko na środkowym ząbku w czerwonej odmianie. Więc wypada mi buk dawyck i purple dawyck

Wiem, ze nie pomogłam



Asiu, ok w trójkątach przed domem radziłabyś czerwone?

Co myślisz o tych różnych bylinach na rabatach. Mi bardziej odpowiada taka różnorodność, ale czy założenia ogrodu nowoczesnego to akceptują? czy bardziej chodzi też tutaj o powtarzalność?

Bardziej trzymać się jednakowych drzew , tak jak radzisz - a w bylinach można już mieszać?
makadamia 20:34, 16 mar 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Tak, w dolnym piętrze bardziej bym namieszała. I to niekonieczne same byliny.
Mówiłam, że jakieś niskie zimozielone bym chętnie widziała?
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Wiolka5_7 20:55, 16 mar 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20633
makadamia napisał(a)
Tak, w dolnym piętrze bardziej bym namieszała. I to niekonieczne same byliny.
Mówiłam, że jakieś niskie zimozielone bym chętnie widziała?

Jestem za
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
karo11inka 21:01, 16 mar 2020

Dołączył: 26 lut 2020
Posty: 179
Asia , proponowałaś tuje 'hoseri', chodziło Ci żeby ją dać po całości dwóch środkowych ząbków, ale w którym miejscu , przed hortensjami? potem dać byliny?Myślałam że skoro mam tuje i świerki to z iglaków wystarczy.Wiem że z przodu nic nie będzie zielonego, ale hortensje w zimie fajnie wyglądają.Seslerie i ewentualnie jak proponowałam rozplenice 'Little Bunny' w zimie też było by widać. Sama nie wiem?

Wracając do tych hortensji , to tak jak Wiola proponowała dać inną odmianę w drugim ząbku? Czy w tych wyższych krzewach lepiej nie mieszać?

Odnośnie tych trójkątów to co myślicie? zostawiać 'Umbry' czy konsekwentnie dawać odnośniki do rabat z przodu?
Bo jeśli odnosić się do rabat w ogrodzie , to na obwódkę poszłaby tawuła japońska, wypełnienie z 'ML' a w środku czerwony buk.
Tylko nie wiem co robić z rabata przy altance? może tam dać lawendę- żeby pachniało wieczorami (na początku moim zamiarem było mieć jej dużo w ogrodzie a narazie wychodzi że nigdzie jej nie ma)
karo11inka 21:10, 16 mar 2020

Dołączył: 26 lut 2020
Posty: 179
Wiolka5_7 napisał(a)

Jestem za


Wiola, a co zimozielonego Ty proponujesz ? masz jakiś pomysł?
karo11inka 22:46, 16 mar 2020

Dołączył: 26 lut 2020
Posty: 179
Zle napisałam, jako zimozielone dalabym tuje danica przed jezowkami i szalwiami.Dobrze by to wyglądało? Lepiej posadzic zeby sie stykaly ze soba(co ok 50cm) czy zastosować wieksza odleglosc ?
Wiolka5_7 07:38, 17 mar 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20633
Ja wcześniej bym proponowała bukszpany ,ale w dobie ćmy już nie sadzę. Oczywiscie polecam cisy za tujami nie przepadam,ale mogą byc te Danici
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies