Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Nie potrafię tego wszystkiego ogarnąć....

Pokaż wątki Pokaż posty

Nie potrafię tego wszystkiego ogarnąć....

Sanka 02:16, 09 maj 2020

Dołączył: 21 mar 2020
Posty: 206
Cale 20 ton kompostu z Poświętnego.
____________________
Sanka Sanka Ogrodowe tematy do ogarnięcia
Sanka 02:18, 09 maj 2020

Dołączył: 21 mar 2020
Posty: 206
Jedna duża rabata w całości przekopana: mączka, kora, obornik, kompost.
Druga duża rabata do dokończenia. Zostało dodać już tylko obornik i przekopać.
A tu fotka z dodawania mączki i kory.

____________________
Sanka Sanka Ogrodowe tematy do ogarnięcia
Sanka 02:20, 09 maj 2020

Dołączył: 21 mar 2020
Posty: 206
Została mi najmniejsza do wymieszania, bo zabrakło kory i mączki. Zapas uzupełniony więc można znów działać.
Praca nabrała tempa, bo na pomoc ruszył mi mąż Oj bez niego to bym kopała jeszcze ze dwa tygodnie. A tak jedno nawozi kompost drugie przekopuje i od razu są efekty. Jutro zrobię zdjęcia, bo dziś już za późno było na foty.

Moje szałwie już rosną Zebrinus zaczął się zielenić a liatra przedarła się przez kore i też już ją widać na powierzchni. Zasadzony w zeszłym roku klon wypuścił dużo nowych liści. Ależ wspaniale!
____________________
Sanka Sanka Ogrodowe tematy do ogarnięcia
Sanka 02:22, 09 maj 2020

Dołączył: 21 mar 2020
Posty: 206
A tu jeszcze zdjęcia moich funkii, udało mi się je odchwaścić i podsypać korą. Zastanawiam się czy funkie tez można zakryć tekturą i zakorować?


____________________
Sanka Sanka Ogrodowe tematy do ogarnięcia
Sanka 02:23, 09 maj 2020

Dołączył: 21 mar 2020
Posty: 206
Dziewczyny podpowiedzcie proszę jak nadać nowe życie tej rabacie.
Teraz nie ma tu ładu i składu.
Rosną trzy wierzby hakuro pod nimi tawułka Little Princess sztuk dwie. A na początku Liliowiec Stella. Przy płocie tuje i wiciokrzewy.

____________________
Sanka Sanka Ogrodowe tematy do ogarnięcia
Sanka 02:28, 09 maj 2020

Dołączył: 21 mar 2020
Posty: 206
Chciałabym powiększyć rabatę. Czyli połączyć z tym szarym polem gdzie na razie nic nie rośnie.
Czy zasadzenie rozplenicy i pomarańczowych jeżówek to dobry pomysł? Od tujek do wierzby jest 1,3m a długość to 6,8.

A co dodać do tego prostokąta z Hakuro? Może jakaś obwódka? Moze zamiast po jednej tawułce to powinny być po trzy miedzy wierzbami? Strasznie tam pusto.

____________________
Sanka Sanka Ogrodowe tematy do ogarnięcia
sylwik69 07:48, 09 maj 2020


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Ale dużo obornika super!!! Hakuro to pijaki wody,jak wszystkie wierzby.Dużo osób się z nimi rozstało
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
Roocika 12:48, 09 maj 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Sanka napisał(a)


Ja dwie przyczepki odebrałam od Pani która ma konia a poszostałe ze stadniny. Pytałam okolicznych rolników ale niestety nikt nie chce pozbyć się cennego skarbu

Leśne działki mają moi sąsiedzi za płotem, a u mnie i po bokach ani jednego drzewa, bo na tej części to było kiedyś pole.




Zasugerowałam się krajobrazem za płotem tak to jest jak się patrzy w mały ekranik

Tawułom możesz dodać koleżanki, sprawdź w necie rozstaw. Z tyłu to pewnie zależy ile masz miejsca, musisz uwzględnić ile miejsca zajmą tuje, one podobno nie lubią się z niczym stykać, bo łysieją.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Sanka 13:19, 09 maj 2020

Dołączył: 21 mar 2020
Posty: 206
sylwik69 napisał(a)
Ale dużo obornika super!!! Hakuro to pijaki wody,jak wszystkie wierzby.Dużo osób się z nimi rozstało


No właśnie dopiero na forum wyczytałam dużo niepochlebnych opinii.

I dziś od rana dumam i dumam czy ich się nie pozbyć i nie wsadzić 3 trzmielin?

Zła jestem na siebie, że je kupiłam.....
____________________
Sanka Sanka Ogrodowe tematy do ogarnięcia
Sanka 13:28, 09 maj 2020

Dołączył: 21 mar 2020
Posty: 206

Tawułom możesz dodać koleżanki, sprawdź w necie rozstaw. Z tyłu to pewnie zależy ile masz miejsca, musisz uwzględnić ile miejsca zajmą tuje, one podobno nie lubią się z niczym stykać, bo łysieją.


Od Tujek do wierzb jest 1,3 wystarczy miejsca żeby wsadzić rozplenicę?

____________________
Sanka Sanka Ogrodowe tematy do ogarnięcia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies