Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Nie potrafię tego wszystkiego ogarnąć....

Pokaż wątki Pokaż posty

Nie potrafię tego wszystkiego ogarnąć....

kasiab 18:23, 14 maj 2020


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Ja sialam. Na swiezo przekopana i zagrabiona glebę sialam z ręki na krzyż. Później na czesci grabilam na drugiej nie i weszło tak samo. Ja mialam gorczyce. Wczoraj wysialam to co miałam seradele. Jak jutro dam radę to przygotuje następną część i wysieje tym razem gorczyce.
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Anda 20:02, 14 maj 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33374
Sanko, jutro napiszę więcej, a dzisiaj mam tylko pytanie Nie zamierzasz wybrać perzu przed posianiem poplonu?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Johanka77 21:11, 14 maj 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Sanka napisał(a)


Asiu dziękuje za podpowiedzi. Jak już to sobie wszystko po rozrysowuję to pozwolę sobie poprosić abyś zerknęła fachowym okiem czy rozłożenie ma sens.
Ty i dziewczyny macie przepiękne ogrody - moje marzenie



Bardzo mi miło

Sanka napisał(a)


Ale mi dałaś do myślenia..... a ja już się cieszyłam że skończyłam zdzieranie darni i ulepszanie gleby

Chyba faktycznie trzeba będzie jeszcze podziałać
Na razie zasieję poplon na tym co już zrobiłam a w między czasie trochę sobie po powiększam te rabaty.

To co rozrysowałaś ma sens. Dziękuję.


Ja wiem, że chciałoby się mieć od razu wszystko. Ale zrób sobie tak dla oka na razie tą jeną hakurową.
Oczywiście, też ją powiększ

A potem skup się na powiększaniu reszty.

Ja Ci w kwestii facelii nie pomogę, ale jest piękna!

Sanka napisał(a)


No Asia ma talent do planowania rabat i dobierania roślin.


No nie dodawałabym sobie
Talent mam taki, jak mnie ogrodowisko nauczyło… a krnąbrnym uczniem byłam
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
basik 22:20, 14 maj 2020

Dołączył: 28 kwi 2015
Posty: 64
Hej Sanko, my w zeszłym roku sialismy gorczycę jako poplon. Bardzo ładnie urosła, tylko trzeba pamiętać by przekopac ją zanim zacznie kwitnąć. Bardzo dużo jej było, ale super ,,wchodziła,, w ziemię. Przed wysianiem gorczycy na rabatach oczyszczaliśmy ziemię z chwastów...tym bardziej perz bym na pewno wyciągała..
____________________
Basia nowocześnie,ale trochę romantycznie...chciałabym
Sanka 23:48, 14 maj 2020

Dołączył: 21 mar 2020
Posty: 206
Dziewczyny ja na tych moich rabatach ściągałam darń, przekopywałam później widłami wyciągałam resztki korzeni. Ale pewnie nie wszystko udało mi się wyciągnąć.
Perz rośnie teraz obok rabat. I boję się, że wejdzie mi w rabaty zanim poplon urośnie.
Nie znam się dlatego wolałam Was zapytać o radę.
Moje przygotowane rabaty wyglądają tak jak poniżej. Ale w około nich niestety rośnie perz.
No i jeszcze nie wiem jak zasiać tą facelię tzn będę to robić z ręki krzyżowo ale jak to potem przykryć ziemią na 2 cm?







Zgłupiałam już i nie wiem czy ta facelia to dobry wybór czy może kupić i zasiać najpierw grykę?
____________________
Sanka Sanka Ogrodowe tematy do ogarnięcia
Sanka 23:52, 14 maj 2020

Dołączył: 21 mar 2020
Posty: 206
Anda napisał(a)
Sanko, jutro napiszę więcej, a dzisiaj mam tylko pytanie Nie zamierzasz wybrać perzu przed posianiem poplonu?


Ewcia dziękuję, że do mnie wpadłaś. Pozwoliłam sobie do Ciebie napisać, bo masz wiedze i doświadczenie.
Perz wybrałam z rabat ale on rośnie obok przygotowanych pod poplon miejsc.
Wiem, że on szybo rośnie i się rozprzestrzenia dlatego zastanawiam się czy nie będzie szybszy od poplonu we wzroście.
____________________
Sanka Sanka Ogrodowe tematy do ogarnięcia
Sanka 23:54, 14 maj 2020

Dołączył: 21 mar 2020
Posty: 206
basik napisał(a)
Hej Sanko, my w zeszłym roku sialismy gorczycę jako poplon. Bardzo ładnie urosła, tylko trzeba pamiętać by przekopac ją zanim zacznie kwitnąć. Bardzo dużo jej było, ale super ,,wchodziła,, w ziemię. Przed wysianiem gorczycy na rabatach oczyszczaliśmy ziemię z chwastów...tym bardziej perz bym na pewno wyciągała..


Z rabat wszystko usunęłam ale obok perz rośnie jak szalony. Basiu a jak szybko rośnie taka gorczyca?
____________________
Sanka Sanka Ogrodowe tematy do ogarnięcia
basik 09:19, 15 maj 2020

Dołączył: 28 kwi 2015
Posty: 64
Sanka napisał(a)


Z rabat wszystko usunęłam ale obok perz rośnie jak szalony. Basiu a jak szybko rośnie taka gorczyca?


Koło 6 tygodni. Z tego co pamiętam U nas urosła bardzo szybko i po 4 tygodniach już przekopywalismy.
____________________
Basia nowocześnie,ale trochę romantycznie...chciałabym
Anda 09:35, 15 maj 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33374
No hej Danusia, nasza szefowa i guru pisała, że gryka dusi perz. W takim wypadku najpierw posiałabym grykę. Teraz na pewno możesz ją jeszcze siać. Bardzo dobrze nadaje sie dla takich gleb jak Twoja, gdzie prawdopodobnie jest też niezbyt wysokie pH. Wysiej i zostaw na parę miesięcy. Nawet gdyby gryka się sama wysiała, to jest jednoroczna i zginie w zimie.

Przypuszczam jednak, że skoro masz perz dookoła, to on po jakimś czasie wróci na rabaty.



____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Sanka 10:38, 15 maj 2020

Dołączył: 21 mar 2020
Posty: 206
Anda napisał(a)
No hej Danusia, nasza szefowa i guru pisała, że gryka dusi perz. W takim wypadku najpierw posiałabym grykę. Teraz na pewno możesz ją jeszcze siać. Bardzo dobrze nadaje sie dla takich gleb jak Twoja, gdzie prawdopodobnie jest też niezbyt wysokie pH. Wysiej i zostaw na parę miesięcy. Nawet gdyby gryka się sama wysiała, to jest jednoroczna i zginie w zimie.

Przypuszczam jednak, że skoro masz perz dookoła, to on po jakimś czasie wróci na rabaty.





Ewcia dzięki. Czytałam własnie o gryce i chyba ją właśnie posieję.
Zastanawiam sie tylko czy przed kwitnieniem nie powinnam jej ściąć przekopać i zasiać kolejny poplon, który po ścieciu zostawiłabym na ziemi do wiosny.
Co sądzisz o tym pomyśle?
Co wtedy warto posiać po tej gryce?

A znasz sposoby poza pieleniem i ściółkowaniem na pozbycie się perzu?
____________________
Sanka Sanka Ogrodowe tematy do ogarnięcia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies