Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Nie potrafię tego wszystkiego ogarnąć....

Pokaż wątki Pokaż posty

Nie potrafię tego wszystkiego ogarnąć....

xkatrin32 14:14, 15 maj 2020


Dołączył: 16 maj 2014
Posty: 53
Anda napisał(a)


Wymarznie na pewno. Nie wiem, czy przebronować, czy to nie będzie za głęboko... Ile cm wgłąb idzie brona?
Posiej gęsto, bo gryka rośnie mocno w górę, a nie rozrasta się na boki.


Tak zrobię a na wiosnę będę się martwiła tym co dalej zrobić Może będą już fundusze na ogrodzenie i nasadzenia.

Sanka i co? Siejesz grykę czy facelię?
____________________
Kasia Kiedyś będzie tu ogród
Sanka 14:26, 15 maj 2020

Dołączył: 21 mar 2020
Posty: 206
xkatrin32 napisał(a)


Tak zrobię a na wiosnę będę się martwiła tym co dalej zrobić Może będą już fundusze na ogrodzenie i nasadzenia.

Sanka i co? Siejesz grykę czy facelię?


To ja sieję teraz grykę. Przed kwitnieniem ścinam przekopuję i sieję facelię, która zetnę i zostawie na ziemi na zimę. Wiosna przekopuję.
Jak będe miała pomysły na rabaty i fundusze to na wiosnę będe sadzić.
Tam gdzie nie będzie jeszcze pomysłów albo pieniędzy na nasadzenia to znów sieję poplon.
____________________
Sanka Sanka Ogrodowe tematy do ogarnięcia
Sanka 14:28, 15 maj 2020

Dołączył: 21 mar 2020
Posty: 206
Ewa dzięki za podpowiedzi. Dobrze, że wspomniałaś żeby grykę siać gęsto.
____________________
Sanka Sanka Ogrodowe tematy do ogarnięcia
Anda 15:06, 15 maj 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33386
Nie ma za co Powodzenia
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Sanka 15:17, 15 maj 2020

Dołączył: 21 mar 2020
Posty: 206
Dzięki! Jadę właśnie po nasiona gryki i zaczynam siać
____________________
Sanka Sanka Ogrodowe tematy do ogarnięcia
Roocika 15:28, 16 maj 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Dziewczyny to ja się podpinam, nie wiem czy my damy radę ale muszę sobie to zanotować.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
bialydomek 15:41, 18 maj 2020


Dołączył: 16 sie 2017
Posty: 188
Posiałaś??


TWÓJ POST::
""To ja sieję teraz grykę. Przed kwitnieniem ścinam przekopuję i sieję facelię, która zetnę i zostawie na ziemi na zimę. Wiosna przekopuję.
Jak będe miała pomysły na rabaty i fundusze to na wiosnę będe sadzić.
Tam gdzie nie będzie jeszcze pomysłów albo pieniędzy na nasadzenia to znów sieję poplon. ""


według mojego rozeznania, nie ma sensu sciąć poplonu (obojętne co to bedzie i zostawić go poprostu na ziemi), bo mroz zmrozi, a TOTO zielone ma wprowadzić dodatkowe zielone masy i użyżnic ziemię..., albo sciąć i odrazu przekopać, albo bez scinania przekopać,

ja u siebie przez 3 lata siałam i orałam po 2 razy w roku zielonki,
napewno miałam facelię, grykę, gorczycę i łubin, facelia do dziś wychodzi mi na różnych rabatach, pewnie nasiona przeniosły się powietrzem lub z ziemią z kompostownika,
przekopywałam zaraz jak zaczynała kwitnąć, ale w kątach zostawiałam dla ładnych kwiatów...
Siałam zmiennie, lub czasem mieszałam, zawsze przygrabiałam poprostu grabiami, wschody były różne, ale to bardziej zależało od wilgotności gleby niż pograbienia (a wilgotna gleba to podstawa przy wschodzie roślin)
Sanka 12:24, 23 cze 2020

Dołączył: 21 mar 2020
Posty: 206
bialydomek napisał(a)
Posiałaś??


TWÓJ POST::
""To ja sieję teraz grykę. Przed kwitnieniem ścinam przekopuję i sieję facelię, która zetnę i zostawie na ziemi na zimę. Wiosna przekopuję.
Jak będe miała pomysły na rabaty i fundusze to na wiosnę będe sadzić.
Tam gdzie nie będzie jeszcze pomysłów albo pieniędzy na nasadzenia to znów sieję poplon. ""


według mojego rozeznania, nie ma sensu sciąć poplonu (obojętne co to bedzie i zostawić go poprostu na ziemi), bo mroz zmrozi, a TOTO zielone ma wprowadzić dodatkowe zielone masy i użyżnic ziemię..., albo sciąć i odrazu przekopać, albo bez scinania przekopać,

ja u siebie przez 3 lata siałam i orałam po 2 razy w roku zielonki,
napewno miałam facelię, grykę, gorczycę i łubin, facelia do dziś wychodzi mi na różnych rabatach, pewnie nasiona przeniosły się powietrzem lub z ziemią z kompostownika,
przekopywałam zaraz jak zaczynała kwitnąć, ale w kątach zostawiałam dla ładnych kwiatów...
Siałam zmiennie, lub czasem mieszałam, zawsze przygrabiałam poprostu grabiami, wschody były różne, ale to bardziej zależało od wilgotności gleby niż pograbienia (a wilgotna gleba to podstawa przy wschodzie roślin)


Dziękuję za podpowiedź w takim razie będzie trzeba przekopać na zimę.
____________________
Sanka Sanka Ogrodowe tematy do ogarnięcia
Mariposa 18:09, 23 cze 2020


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Dodam swoje trzy grosze, bo też wciąż tworzę nowe miejsca na rabaty. Siejąc poplon, niczym się nie przejmuj, nie musi być równo, ani przykrywany ziemią, wystarczy przegrabić.
W ubiegłym roku siałam facelię i gorczycę, obie dobrze się przykopuje.
Tylko z facelią jest jeden problem - jest piękna! I uwielbiają ją pszczoły! W tym roku już 3 razy przymierzałam się do ścięcia jej, i nie mogłam.... Huczy tam, jak w ulu i nie chcę zabieram pszczołom kwiatków, póki jeszcze je odwiedzają. Wiec na bank, znów mi się sama wszędzie rozsieje Ale to nic, wyrwie się przy odchwaszczaniu i na kompost!

Edit: są też poplony ozime (np. żyto ozime, wyka ozima) - siejesz przełom sierpnia/września i zostawiasz na zimę. Przykopujesz wiosną.
____________________
Ela Motylogród
Sanka 19:09, 30 cze 2020

Dołączył: 21 mar 2020
Posty: 206
Mariposa napisał(a)
Dodam swoje trzy grosze, bo też wciąż tworzę nowe miejsca na rabaty. Siejąc poplon, niczym się nie przejmuj, nie musi być równo, ani przykrywany ziemią, wystarczy przegrabić.
W ubiegłym roku siałam facelię i gorczycę, obie dobrze się przykopuje.
Tylko z facelią jest jeden problem - jest piękna! I uwielbiają ją pszczoły! W tym roku już 3 razy przymierzałam się do ścięcia jej, i nie mogłam.... Huczy tam, jak w ulu i nie chcę zabieram pszczołom kwiatków, póki jeszcze je odwiedzają. Wiec na bank, znów mi się sama wszędzie rozsieje Ale to nic, wyrwie się przy odchwaszczaniu i na kompost!

Edit: są też poplony ozime (np. żyto ozime, wyka ozima) - siejesz przełom sierpnia/września i zostawiasz na zimę. Przykopujesz wiosną.


Dziękuję za podpowiedzi. Muszę się zebrać żeby opisać co u mnie się działo.
Mój poplon już ogromny. Urósł aż nadto. W tym tygodniu musze go skosić i przekopać.

Świetnie że wspomniałaś o zimowym poplonie, pewnie zastosuję u siebie.
____________________
Sanka Sanka Ogrodowe tematy do ogarnięcia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies