Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

Pszczelarnia 09:49, 15 lis 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29258
Katkak napisał(a)
Ewcia ja też bardzo lubię derenie. Mam Sibirica Variegata od 2015r, ale jakoś ciężko im u mnie. Ostatniej wiosny nisko je ścięłam, żeby się ładnie rozkrzewiły, ale kulały strasznie kulały po tym zabiegu, miernotki takie. Teraz chyba nie będę ich ruszać. Co radzisz? Myślisz, że jakoś wezmą się za siebie?


Kasiu, to je zostaw, niech się korzenią porządnie. Daj im troszkę żyznej gliny albo jakiejś ziemi zasobnej. Ruszą na pewno. Ja tak miałam z moimi: rosły na piargach w podagryczniku dosłownie. Ale 2 lata pod rząd dawałam im bardzo dużo obornika (nawet nie do końca przekompostowanego), coś, co miało jakoś poprawić tą glebę. Miałam tam ambrowca - padł. Miałam klona czerwonego Red Sunset - padł. Teraz rośnie 3 drzewo (October Glory od małego) i jakoś się trzyma.

Ta rabata dereniowa jest też ściółkowana korą systematycznie.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Mirka 09:51, 15 lis 2017


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Pszczelarnia napisał(a)
Jestem wielką fanką dereni (i jabłoni ozdobnych). Stworzyłam z nich 2 duże rabaty, które od teraz do wiosny zachwycają. Ta poniższa znajduje się na skraju sadu za pasieką od strony zachodniej, słońce jesienne i zimowe ładnie tam dociera i podświetla pędy dereni. Rosną tam derenie o bordowych pędach, zielono-oliwkowych i żółtych. Jest też ten o czerwono-pomarańczowych ale ciężko mu idzie, słabo przyrasta. Rośnie tam jedno małe drzewo klon 'October Glory'.

W poszyciu rosną ciemierniki, turzyce (montana i chyba ptasie łapki oraz dosadziłam Ice Dance), rośnie cis Repandens. W prześwitach miskant Variegatus albo Cabaret.

Sąsiednia rabata też jest ciekawa zimą: zimą widać na niej złote cisy i bergenie i troszkę żurawek. Hortensje Annabelle, oczary i złotliny. A nad tym wszystkim góruje dąb czerwony, a w kącie rosną również miskanty.

Pracami na tej rabacie kończę sezon i go zaczynam, bo ziemia szybko się tu nagrzewa i jest zacisznie.

To takie moje małe Anglesey Abbey.














Druga rabata dereniowa składa się na razie z samych dereni, za tło ma świerki - szukam pomysłów na jej rozbudowanie. Znajduje się na drugim dalekim końcu ogrodu
Ewo co to za odmiana derenia z zielonymi pędami? Czy on jest rozłożony? Pięknie razem z czerwonym wygląda.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Kasya 10:02, 15 lis 2017


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42843
Pszczelarnia napisał(a)


Danusiu, Prezesko naszego SKRu, pamiętam miejsce, w którym rosły Twoje świecznice i Twoje utyskiwanie, że nie kwitną i szkoda na nie miejsca. Posadzone adekwatnie dały popis i to jest właśnie to!
Zieloną będę dosadzać na pewno jeszcze gdzieś.

Taki widoczek mojej bylinowej. Stwierdzam, że mam na niej najmniej pracy. Tylko kilka (może 2, 3) razy pielę, jesienią daję obornik albo wiosną kompost i ścinam i to wszystko. W tym roku nawet bukszpanów nie cięłam, bo w sumie jeszcze trzymały pokrój ale w przyszłym roku już powinnam.






bardzo piekny widoczek
masz takie ujecia z innych por roku ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
malgorzata_s... 10:14, 15 lis 2017


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33765
Cudowne angielskie widokiU mnie dzisiaj rano już wszystko białe ,oszronionego a nawet zmrożoneCmokam Ewciu
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Kawa 10:18, 15 lis 2017


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Piękna jesień
kolorowo nie szaro

rabata dereniowa śliczna te kolorowe gałązki to w sam raz coś na szarą jesień
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
sylwia_slomc... 10:24, 15 lis 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82628
Przytuliłabym te stumpery, gdybym bliżej mieszkała, a kamienie z profilu glebowego też miałyby u mnie zastosowanieW naszej okolicy to towar deficytowy.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Margerytka40 14:48, 15 lis 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14798
Upewniłam się tylko o słuszności mojej decyzji co do dereniowego żywopłotu. Ślicznie to wygląda
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
gobasia 15:45, 15 lis 2017


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8354
Ewo pozdrawiam serdecznie

napisałm u siebie odpowiedż
____________________
Gożdzikowa wiejski ogród***Marzenia nie odchodzą na emeryturę
wietrzyk 15:52, 15 lis 2017


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
Cudnie wyszła szklarnia. Widać, że wszystko miałaś przemyślane

ps a wiesz Ewa, że byłam w Wojsławicach na początku listopada cudny weekend nam się trafił do jesiennych fotek. bardzo mi było tego trzeba, bo u mnie same doły ostatnio.
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
Urszulla 15:57, 15 lis 2017


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21951
Ewo, zaglądam jesiennie na to co Cię cieszy. A grabienie liści to u Ciebie chyba nieustające zajęcie o tej porze. U mnie był dziś drugi przymrozek listopadowy.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies