Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

tulucy 23:40, 07 maj 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Możliwe, że był szczepiony. Moźliwe, że dawał odrosty, a my z mamą po prostu nie trafiłyśmy na te właściwe. On rósł w kępie z białym dubeltowym. Wzięłyśmy z mamą ok 50 odrostów z dookoła kępy. Wszystkie zakwitły na biało.
Babci ogrodu już nie ma... lilaki w nim sadzone były przed wojną jeszcze...
Znamya Lenina mam, ale to też nie to...
A może pamięć płata mi figle i szukam tylko wyobrażenia?
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Urszulla 04:14, 08 maj 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21874
Pszczelarnia napisał(a)


Prawie ale jak wkopię dalie i posieję kwiatki (cynie) uznam, że warzywka posiane.


Dokładnie mam tak samo. Warzywka i cynie, po deszczu planuję. Ale mają być ulewy. Jak radzisz - przeczekać czy między ulewami: 3 dni obawiam się że nasiona gdzieś spłyną.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
MirellaB 07:43, 08 maj 2018


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Lilaki Twoje pięknie. W moich stronach rodzinnych mówi się bez
Uwielbiam te krzewy, ich zapach. Obecnie mam tylko dwa białe
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
makadamia 08:06, 08 maj 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Ewciu, czyli co - wszystkie Twoje lilaki dają odrosty?
Miałam nadzieję, że jednak są odmiany bez tej wady
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Wendy79 08:50, 08 maj 2018


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Pszczelarnia napisał(a)
I stwierdziłam po raz kolejny, że kukliki lubią wilgoć, niestety nie mam już takich miejsc w ogrodzie. Są bardzo widowiskowe:



Miałam dylemat,które zdjęcie zacytować, wygrał kuklik Bardzo ciekawy kolor. Wprowadziłam je jesienią do ogrodu i już szukam kolejnych, które posadzę, bo bardzo są urokliwe. U mnie glina, więc wilgoć jest, powinny się czuć dobrze.
Bardzo przydatne informacje o bukietach z lilaków umieściłaś. Zapamiętam. W tym roku już dwie odmiany u nas zagościły.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
leon60 09:21, 08 maj 2018


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
Pszczelarnia napisał(a)
I hosty się obudziły, nawet te w naczyniach:




Jutro jak zdążę relacja z warzywnika.


cudne
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
Pszczelarnia 09:50, 08 maj 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
makadamia napisał(a)
Ewciu, czyli co - wszystkie Twoje lilaki dają odrosty?
Miałam nadzieję, że jednak są odmiany bez tej wady


Nie, te szczepione wyżej nie. Wychodzą z jednego pnia i są prowadzone na 3 gałęzie od małego. Tylko te źle szczepione i za głęboko posadzone albo takie wyhodowane właśnie z odrostów (szpadelkiem odcinamy odrost i do doniczki). Ja się zastanawiam, po co szczepić lilaki - tylko dla zahamowania odrostów, czy jest jeszcze jakiś inny powód?
Tak samo magnolie - nie mogę zrozumieć dlaczego np. taka 'Daphne' jest szczepiona? I czy tak być musi? Niektóre nie są szczepione - nic nie rozumiem.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 09:53, 08 maj 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Urszulla napisał(a)


Dokładnie mam tak samo. Warzywka i cynie, po deszczu planuję. Ale mają być ulewy. Jak radzisz - przeczekać czy między ulewami: 3 dni obawiam się że nasiona gdzieś spłyną.


Nie spłyną jak ziemia równa i dobrze przerobiona (spulchniona). Ja bym siała.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
AgataP 11:41, 08 maj 2018


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Ewo kilka buków w żywopłocie mi nie odbija - tracić nadzieję czy czekać jeszcze ?
____________________
Z Pszenicznej...
Pszczelarnia 21:56, 08 maj 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Warzywnik obsiany (wreszcie jakoś mi się udało). Miejsca zabrakło na nowe eksperymenty i odmiany ale mam dawny rozsadnik do wykorzystania zaraz obok, jeszcze na pewno coś dosieję.
Widok od początku do końca zagonów



Siedmiolatka



Sadzenie dalii




Strona lewa z rabarbarem i truskawkami, czosnkiem, pomidorami (do wysadzenia lada moment)



Truskawki wyściółkowałam po dwukrotnym wzruszeniu ziemi






____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies