Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

Wendy79 23:36, 08 maj 2018


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Ewo, jak mówisz, że można siać, to wysieję jeszcze, bo mam nasionka. Swoją drogą, fajna taka szkółka, ja takiej w okolicach nie odnalazłam. Sama założę Lewkonię mam z wysiewów, w tym tygodniu może w końcu trafi do ziemi.

Myślę, że tu nie tylko o Montego chodzi, którego też kocham oglądać, ale i o wyjazdy do Anglii, i o książki przeczytane, albumy obejrzane
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
sylwia_slomc... 23:37, 08 maj 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82124
Pszczelarnia napisał(a)


Nie mam wytłumaczenia dla nich. Derenie puszczają nawet w piasku (wiem, bo kiedyś mi puściły). Wygląda na to, że nie mają siły ruszyć z liśćmi. Ja bym podlewała i poczekała (dała też trochę powietrza , obhakała je).

Dzięki, dziś podlało z nieba porządniej to zobaczymy co będzie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
ivo 07:54, 09 maj 2018


Dołączył: 21 lip 2013
Posty: 3134
Ta szklarnia jest przepiękna i skrzynie na kwiaty tez super takie masywne - będą trwalsze. Pięknie - bajkowo
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5905-zielonym-od-linijki-ogrod-ivony
Pszczelarnia 08:59, 09 maj 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Wendy79 napisał(a)
Ewo, jak mówisz, że można siać, to wysieję jeszcze, bo mam nasionka. Swoją drogą, fajna taka szkółka, ja takiej w okolicach nie odnalazłam. Sama założę Lewkonię mam z wysiewów, w tym tygodniu może w końcu trafi do ziemi.

Myślę, że tu nie tylko o Montego chodzi, którego też kocham oglądać, ale i o wyjazdy do Anglii, i o książki przeczytane, albumy obejrzane


Tak, uczymy się na przykładach. Choć przysłowie mówi, że "książki uczą a przykłady pociągają".

Panie miały raz werbeny i eonia nawet. Były żeniszki wysokie fioletowe. Same fajne kwiatki.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
AgataP 09:09, 09 maj 2018


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Pszczelarnia napisał(a)


U nas panie w szkółce sieją różne ciekawe kwiatki, aż się zastanawiam czasami czy trzeba samemu wysiewać. Np. kupiłam też lewkonie (zapach jak z dawnych ogrodów).

Mam nasiona cleome od Hani Annabelle - właśnie przyszły, mogę posłać dalej, Hania mi pisała, że jeszcze można siać. Chcesz?
Ja mam hyzop nad strumieniem na skarpie koło wionogrona kolejnego i na razie jest OK. Niesamowicie łatwo się dzieli z sadzonek z piętką.

Dorobisz się wszystkiego, jestem tego pewna.

Rys angielskości, mówisz? Za dużo oglądam Monty Dona na ekranie.


Lewkonie mam i ja - uwielbiam ich zapach i kształt kwiatu.
Pamiętam że wyrywało się z korzeniami do wazonu to dłużej stały i czarowały zapachem.
Cleome miałam w tamtym roku - porosły mi giganty, za blisko ścieżki rosły i na dodatek kuły mnie
____________________
Z Pszenicznej...
Pszczelarnia 09:09, 09 maj 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
nawigatorka napisał(a)
jak ja lubię elemnty "robocze" Twojego ogrodu - narzędzia, szklarnia, podłogi...
a deseczka w warzywniku (by nie deptac jak mniemam) urocza
PS. jesli Aminek mi nie wschodzi to jednak nie mama reki do siewu?


Elementy robocze

Navi, on musi wzejść. Jeżeli ziemia przed wysiewem została spulchniona, zagrabiona, rowek zrobiony, podlany, nasiona wysypane, lekko zagrabione, tj. przykryte glebą, mają ciepło i czasami coś na nie popada - muszą wzejść. Ale to może trwać naprawdę czasami do 21 dni maksymalnie.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 09:11, 09 maj 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
paniprzyroda napisał(a)
Jest bosko I warzywnik z obwódkami, i szklarnia, i hosty w kotłach z niezapominajkami.. czekałam na te fotki. Mnóstwo inspiracji, tylko wracać do tych ujęć. Znaczniki, tabliczki, narzędzia i drobiazgi... angielskie klimaty a jednak tylko Twoje


Mariola, jeszcze zaplecze Ci obiecałam pokazać szkółkarsko-wysiewowe.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 09:12, 09 maj 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
MirellaB napisał(a)
Lilaki Twoje pięknie. W moich stronach rodzinnych mówi się bez
Uwielbiam te krzewy, ich zapach. Obecnie mam tylko dwa białe


Znasz ich nazwy? Bez to najlepsza nazwa dla lilaka - on się przecież kiedyś nazywał bez lilak.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Kasia_CS 09:13, 09 maj 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Ewo robiłas może kiedyś gnojówkę z bananów? Bo zaczełam sobie skórki zbierać, bo oststnio mi sporo idzie

Za Twoimi wskazówkami siałam łubiny i nawet rozpoznałam kielki - niewypielone, to może się doczekam hihi
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
AgataP 09:16, 09 maj 2018


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
NO i kolejny raz wracam do zdjęć Twoich Ewo - uwielbiam ogród Twój w całości. Niem wiem kiedy TY to wszystko jesteś w stanie robić. Tyle pracy.

Stare narzędzia mam i ja, kosę bez sztyla i piłę "moja - twoja" i dziabki i motyki - ale tych używam cały czas - wiem, że dziadek się z tego bardzo cieszy.
____________________
Z Pszenicznej...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies