Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

Pszczelarnia 09:35, 09 maj 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
AgataP napisał(a)
NO i kolejny raz wracam do zdjęć Twoich Ewo - uwielbiam ogród Twój w całości. Niem wiem kiedy TY to wszystko jesteś w stanie robić. Tyle pracy.

Stare narzędzia mam i ja, kosę bez sztyla i piłę "moja - twoja" i dziabki i motyki - ale tych używam cały czas - wiem, że dziadek się z tego bardzo cieszy.


Znam określenie na piłę "moja - twoja" i dziabki.


Koszenie mi odpada. I kopanie większych dołków i robienie mikstur ale oprysk cisowy trwał 5 godzin .
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Catalinasdiary 09:52, 09 maj 2018


Dołączył: 05 lip 2016
Posty: 1120
No pięknie i podgapiłam hyzop. Bardzo ciekawy, chyba go zapożyczę do swojego ogrodu.
____________________
Kasia Podmiejski ogród Cataliny Mazowsze
margaretka3 10:27, 09 maj 2018


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Pszczółko, ależ postęp w pracach od jesieni! Otoczenie szklarni będzie kipiało kwieciem.
Twoja siedmiolatka nie jest czasami szczypiorkiem czosnkowym? Bo ten kwitnie na fioletowo. Siedmiolatka kwitnie na biało. A może masz jakąś odmianową
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
Pszczelarnia 10:45, 09 maj 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
margaretka3 napisał(a)
Pszczółko, ależ postęp w pracach od jesieni! Otoczenie szklarni będzie kipiało kwieciem.
Twoja siedmiolatka nie jest czasami szczypiorkiem czosnkowym? Bo ten kwitnie na fioletowo. Siedmiolatka kwitnie na biało. A może masz jakąś odmianową


Ciągle mi mało kwiecia takiego z dawnych ogrodów.



To szczypior - cebulka siedmiolatka ale nie czosnkowy. Czosnkowy mam po drugiej stronie, na liście bardziej płaskie, nie rurkowane. Trzeba sprawdzić, jak to jest.

Dawno temu dostałam taką kępkę od jednej już starszej Pani (wspominam jej śp. męża - jakie on miał kaliny, bzy, brzoskwinie!).

Siałaś kiedyś ten szczaw na sałatki kolorowy? Ile sezonów wytrzymuje w gruncie? Nie wiem, czy wsadzić do warzywnika, czy do skrzynki.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
agniecha973 10:52, 09 maj 2018


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
To wg mnie Allium schoenoprasum - Czosnek szczypiorek. Siedmiolatka ma gruby szczypior.

Ewa, ogród marzenie! Nie ma słów, żeby opisać zachwyt nad spójnością i pielęgnacją. Nie mam tyle zacięcia. Podziwiam i pozdrawiam.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
nawigatorka 11:03, 09 maj 2018


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Pszczelarnia napisał(a)


Elementy robocze

Navi, on musi wzejść. Jeżeli ziemia przed wysiewem została spulchniona, zagrabiona, rowek zrobiony, podlany, nasiona wysypane, lekko zagrabione, tj. przykryte glebą, mają ciepło i czasami coś na nie popada - muszą wzejść. Ale to może trwać naprawdę czasami do 21 dni maksymalnie.
to juz raczej nie wzejdą...
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
Pszczelarnia 11:09, 09 maj 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
agniecha973 napisał(a)
To wg mnie Allium schoenoprasum - Czosnek szczypiorek. Siedmiolatka ma gruby szczypior.

Ewa, ogród marzenie! Nie ma słów, żeby opisać zachwyt nad spójnością i pielęgnacją. Nie mam tyle zacięcia. Podziwiam i pozdrawiam.



Czyli nie mam siedmiolatki? Ale to nie smakuje czosnkiem. Mus doczytać.

Agnieszko, to nie zacięcie, to miłość jak napisała wyżej Brzozowa Dziewczyna. Ale i - dziękuję Panu Bogu i przodkom- zdrowie do tego jest potrzebne i krzepa.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
abiko 11:15, 09 maj 2018


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8413
Jejku, masz tak niesamowity porządek, opisane tabliczki, cudowny warzywniak, angielskość w każdym zakątku Balia obłędna
Napisałaś o obwódce z hyzopu.. ciekawe.. kusi mnie żeby skopiować do siebie
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
agniecha973 11:22, 09 maj 2018


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Nie, nie smakuje czosnkiem i wszyscy mówią na to szczypiorek, ale prawidłowa nazwa to właśnie czosnek szczypiorek. Też się zdziwiłam, jak pierwszy raz przeczytałam. Siedmiolatka kwitnie na biało i ma gruby spłaszczony szczypior.

Zdrowie i krzepa ważne, najważniejsze, reszta do nabycia.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
Pszczelarnia 11:32, 09 maj 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Agniecho, to jeszcze powiedz o tej siedmiolatce. Wydzierży 7 lat w jednym miejscu?

Mam taki wieloletni czosnek też (nie niedźwiedzi) - znasz go? Liście do sałatek.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies