Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

Pszczelarnia 19:39, 26 kwi 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Milka napisał(a)


(...)
Rodek w pąkach na bogato, jak mu na imię?
(...)


Chyba 'Gartendirektor Rieger' , muszę mu czegoś kwaśnego dołożyć.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 19:48, 26 kwi 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
AgataP napisał(a)
Ewo bardzo mi się podoba przegroda cisowa... u mnie jeszcze jednej brakuje, może na jesieni posadzę z kopanego cisa. Jak żywopłot bukowy u Ciebie?
U mnie widzę, że sporo będę miała cięcia, dużo suchych gałązek, ale na każdym są miękkie pączuszki - znakiem tego przeżyły wszystkie. Czekam na ich piękny kolor.


Buki jeszcze śpią - bardzo mądre drzewa.





A cisowe przegrody są super, raz jeszcze - przy okazji widać, że dosadzane teraz to chuderlaki ale mi się nie spieszy




____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
AgnieszkaW 07:29, 27 kwi 2018

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Ten szwedzki jarząb też piękny. Kiedyś, gdzieś przejeżdżając, widziałam tego jarzęba w wersji baaardzo dorosłej, miał chyba ze 100, jak nie więcej, lat, wyglądał obłędnie - pokrój dorosłego drzewa, o jakim można pomarzyć. Był krepy, nie za wysoki, o cudownie rozłożonej koronie - jechałam samochodem (oczywiście jako pasażer) i gapiłam się na niego. Potrzebuje sporo miejsca w ogrodzie, typowy soliter.
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
kasja83 07:38, 27 kwi 2018


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
Buki jeszcze liście trzymają?teraz na wiosnę to aż dziwne przy wszędzie buchającej zieleni
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
Pszczelarnia 09:28, 27 kwi 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
AgnieszkaW napisał(a)
Ten szwedzki jarząb też piękny. Kiedyś, gdzieś przejeżdżając, widziałam tego jarzęba w wersji baaardzo dorosłej, miał chyba ze 100, jak nie więcej, lat, wyglądał obłędnie - pokrój dorosłego drzewa, o jakim można pomarzyć. Był krepy, nie za wysoki, o cudownie rozłożonej koronie - jechałam samochodem (oczywiście jako pasażer) i gapiłam się na niego. Potrzebuje sporo miejsca w ogrodzie, typowy soliter.


Znam aleje wysadzane tymi drzewami - są po prostu posadzone szerzej - i też już mają na pewno 50 lat. Są to drzewa nie wysokie, okrągłe i ładnie zabudowane.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 09:30, 27 kwi 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
kasja83 napisał(a)
Buki jeszcze liście trzymają?teraz na wiosnę to aż dziwne przy wszędzie buchającej zieleni


Buki są ostrożne, nie uszczuplają zapasu cukrów, musi im wystarczyć na cały sezon.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
makadamia 09:39, 27 kwi 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Pszczelarnia napisał(a)




Zawsze z niecierpliwością czekam na szerokie kadry u Ciebie.
Klasa. Po prostu klasa.



Ale do mądrych buków nie wiem jak się przekonać.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Pszczelarnia 09:49, 27 kwi 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
makadamia napisał(a)


(...)


Ale do mądrych buków nie wiem jak się przekonać.


Nie trzeba się przekonywać. Dla mojej mamy to też był szok, jak je posadziliśmy, a po latach zauważyła, że ładnie zasłaniają sad z pszczołami a w zimie dają tak potrzebny kolor. Teraz, o tej porze wyglądają dziwnie wśród tej buchającej zieleni ale nadrobią z godnością.
U nas to kontekst miejsca, do tego stopnia, że sąsiad rolnik patrzy na żywopłot grabowy za płotem i mówi "buczki". Rosną wszędzie, a najlepiej w górach do pewnej wysokości.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Urszulla 10:14, 27 kwi 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21906
Ciekawe informacje o jarząbie szwedzkim poczytałam. Warzywnik w jakim wydaniu by nie był u Ciebie jest zachwycający lubię wpadać do Ciebie
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
mirkaka 11:25, 27 kwi 2018


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9715
Pszczelarnia napisał(a)


Mam zdjęcia:












A to drzewo z innego stanowiska:








Ewo skopiowałam sobie te zdjęcia do swojego wątku. Myślę że nie masz nic przeciwko. Jeśli tak to wykasuję.
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies