Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

Pszczelarnia 11:34, 09 maj 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
abiko napisał(a)
Jejku, masz tak niesamowity porządek, (...)


A to ciekawe spostrzeżenie.

Hyzop w tamtym roku dostałam od Gosi Pomidorowej. 3 wielkie kępy w pięknej glinie.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Monia81 11:37, 09 maj 2018


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8048
agniecha973 napisał(a)
Nie, nie smakuje czosnkiem i wszyscy mówią na to szczypiorek, ale prawidłowa nazwa to właśnie czosnek szczypiorek. Też się zdziwiłam, jak pierwszy raz przeczytałam. Siedmiolatka kwitnie na biało i ma gruby spłaszczony szczypior.

Zdrowie i krzepa ważne, najważniejsze, reszta do nabycia.


Mam i cebule siedmiolatkę i ten szczypior, jest tak jak Agnieszka pisze, wstawię zdjątka wieczorem i jednego i drugiego u mnie i szczypior i siedmiolatka w jednym miejscu rosły 5 lat, więc nie wypróbowałam stwierdzenia siodmioletniego, akurat musiałam zmienić im miejscówkę, ale jedno i drugie rośnie na potęgę, rozdaję co roku kępki... buźka, focie ogrodowe cudne Ewuniu
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
agniecha973 12:05, 09 maj 2018


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Ewo, nigdy 7 lat w jednym miejscu nie miałam, miałam chyba 5 lat i wywaliłam, bo przeszkadzała w tym miejscu i jakoś już nie wróciłam do niej. Po prostu najpierw jemy ten czosnek szczypiorek, a potem juz skubiemy szczypior z dymki. Wiesz, u mnie względy praktyczne najważniejsze
Tego czosnku nie znam. Tylko niedźwiedzi.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
margaretka3 13:02, 09 maj 2018


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Ewo, szczypiorek ma zazwyczaj do ok. 0,5 cm szerokości. Siedmiolatka ma grube, nawet przekraczające 1 cm, listki. Mam oba.
U mnie siedmiolatka dopiero 3 rok w tym samym miejscu.

W pięknej glinie... tamta i tak już była "urobiona"
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
sylwia_slomc... 13:37, 09 maj 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82124
Pszczelarnia napisał(a)


Ciągle mi mało kwiecia takiego z dawnych ogrodów.



To szczypior - cebulka siedmiolatka ale nie czosnkowy. Czosnkowy mam po drugiej stronie, na liście bardziej płaskie, nie rurkowane. Trzeba sprawdzić, jak to jest.

Dawno temu dostałam taką kępkę od jednej już starszej Pani (wspominam jej śp. męża - jakie on miał kaliny, bzy, brzoskwinie!).

Siałaś kiedyś ten szczaw na sałatki kolorowy? Ile sezonów wytrzymuje w gruncie? Nie wiem, czy wsadzić do warzywnika, czy do skrzynki.


Ja siałam, ale się wschodów nie doczekałam, chyba przez tą suszę choć był podlewany
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 13:42, 09 maj 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82124
U mnie ten szczypiorek na bylinówkach podadzony dla kwiatu,nie dla bączków. Te skubiemy od cebuli
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
margaretka3 13:59, 09 maj 2018


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Aaa, właśnie, o szczaw pytałaś. Kolorowego nie siałam. Tylko zielony.
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
makadamia 14:15, 09 maj 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Pszczelarnia napisał(a)
Dla Asi Makadami, która lubi szerokie kadry



Lubi i się zachwyca
I podziwia dbałość o detal, dobry gust, zamiłowanie do prostych, szlachetnych materiałów...
Podobne cechy ma Asia-Nawigatorka, która ma przecież tak odmienny ogród...

A jak tam Twoje bylinówki?
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
elka_ 14:36, 09 maj 2018


Dołączył: 30 maj 2016
Posty: 1494
Duży areał, pracowita ogrodniczka, to efekty są Wow!

Jestem pod wrażeniem warzywnika i zielnika, te obwódki z kwitnącego szczypiorku - pięknie.

Hosty w naczyniu- super pomysł!
____________________
Ela W zgodzie z naturą Wizytówka Keukenhof 2018
sierika 19:10, 10 maj 2018

Dołączył: 14 sie 2016
Posty: 573
Obejrzałam wczoraj x3, dzisiaj powtórka, nic więcej nie piszę bo mowa nie oddaje tego co widzą oczy. Przypomnij ile m2 ma szklarenka, coś mi lata 24m2?
Ach, nie dojechałaś ma lilaki więc przejęłam od Miry to co Tobie było przeznaczone..hm.
____________________
EwaSierika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies