Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

Gardenarium 15:52, 27 mar 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pszczelarnia napisał(a)



Ciekawe, że przykrywano też selery i coś jeszcze?


Mniszek, ja mam takie małe dzwony do bielenia mniszka.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Pszczelarnia 16:45, 27 mar 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
magnolia napisał(a)
Dzięki Tobie Ewo wiem, że muszę szukać cebulek przebiśniegów elwesa, i że nie lubię przebiśniegów woronowa (choć mam trochę niechcący)


To ja wkleję sobie artykuł o roślinach cebulowych w łące kwietnej.

Lubimy takie tematy.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 16:46, 27 mar 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Gardenarium napisał(a)


Mniszek, ja mam takie małe dzwony do bielenia mniszka.


Ale nie wiem, po co kapustę - modraka bielono?

Edit: przy jednym z dolnośląskich dworów widziałam resztki takich właśnie małych dzwonów do bielenia.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gardenarium 16:56, 27 mar 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Może "gorzkość" traciła w fazie bielenia?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Urszulla 20:44, 27 mar 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21853
Śnieżyce są zachwycające. Moja sąsiadka ma i muszę od niej choć 1 sadzonkę wziąć. U Ciebie już całe kępki
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
sylwia_slomc... 21:10, 27 mar 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82040
Pszczelarnia napisał(a)


To ja wkleję sobie artykuł o roślinach cebulowych w łące kwietnej.

Lubimy takie tematy.

Bardzo ciekawe, zwłaszcza zastanowiło mnie to koszenie i nawożenie, rozmyślam jak tą swoją łąkę uatrakcyjnić jeszcze....

wymyśliłam cebulic i irysów reticulata dosadzić, na pewno dosadzę krokusów, a narcyzy testuję w tym sezonie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Anda 21:11, 27 mar 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33541
Dziękuje za artykuł, bardzo interesujący.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Milka 05:33, 28 mar 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Składzik w stylu Montego, uroczy, pasuje do twojego ogrodu
Doczytałam o twoich 36a, jejku, masz co ogarniać, dużo żywopłotów nowych, więc cięcia tez nie brakuje, no i stale podziwiam wysiewy, co rok coś nowego i ciekawego.
U mojej mamy przebiśniegi rosną wszędzie, gdybym miała łopatkę, zabrałabym do siebie, chyba znowu się wybiorę z wizytą
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
laurowisnia 08:53, 28 mar 2019


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Gabriela napisał(a)


Jako praktyk się wypowiem w temacie:

1.Karpa rabarbaru do bielenia powinna być już wyrośnięta, bo bielenie osłabia roślinę.
2.Łodygi wyrywamy z karpy, a nie wycinamy, bo zacznie gnić.
3. Nie wyrywamy wszystkich łodyg, trzeba przynajmniej 1/3 zostawić żeby rosły po zdjęciu dzwonu, wiadra czy tam innej osłony.
4. Po zakończeniu pędzenia, zasilić rabarbar nawozem.
5. Nie pędzić pod dzwonem w następnym roku, pozwolić mu się rozrosnąć.

W tym roku nie mam rabarbaru, bo mam warzywnik i trzy odmiany rosną w doniczkach.
Ale smak tych różowych, delikatnych i bezwłóknistych łodyg jest wspaniały. Można jeść na surowo, gryząc od razu po zerwaniu, nie ma z czego obierać.

Wszystkie punkty wypełniłam zgodnie z tym co napisałaś, jedynie nie dałam nawozu.
Rabarbar wypuścił małe listki do końca sezonu, a w następnym się nie obudził.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
Pszczelarnia 09:46, 28 mar 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
sylwia_slomczewska napisał(a)

Bardzo ciekawe, zwłaszcza zastanowiło mnie to koszenie i nawożenie, rozmyślam jak tą swoją łąkę uatrakcyjnić jeszcze....

wymyśliłam cebulic i irysów reticulata dosadzić, na pewno dosadzę krokusów, a narcyzy testuję w tym sezonie


Irysy reticulata i narcyzy to dwa inne światy jeśli chodzi o wilgoć i glebę.


O łąkach cebulowych mówi się w lit. angielskiej "wiosenne". A łąki oddające jakieś siedliska (suche, mokre albo mówiąc inaczej wyżu, górskie, łęgowe) to też już inna bajka.

EDIT: irysy reticulata muszą mieć ubogo, żwirowo. Są krótkowieczne.


Autor o takiej cebulowej łące mówi nawet łąkotrawnik (koszenie i nawożenie konieczne).

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies