Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

Pszczelarnia 09:02, 14 paź 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Tamaryszek pytała: czy mam dużo donic w ogrodzie? Ciekawa jest, jak radzę sobie z ich obsługą?

Mam 5 donic przy domu od strony drzwi południowych. Są całkowicie sezonowe: wiosną obsadzone tylko bratkami; w czerwcu sadzę do nich heliotropy, dalie mini, tunbergię, werbenę, pelargonie. W tym roku wprowadziłam hosty, żeby były na stałe.




Czasami skuszę się na wyjątkową hortensję




Albo jakąś nowość (tutaj rdeścik)













____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 09:11, 14 paź 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Od strony placyku kuchennego mam donice bezobsługowe: hosty i sukulenty.





A na podjeździe również hosty - a więc bezobsługowo





____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 09:21, 14 paź 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Przy szklarni i w szklarni to wszystko jest obsługowe:

pelargonie - trzeba czyścić i nawozić regularnie







____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
galgAsia 09:29, 14 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Ewo, kobaltowe donice są prze-pięk-ne! A w połączeniu z hostami lub hakonką - po prostu cudo. Sprawię sobie takie, jak będę już miała ogarnięty ten kawałek ziemi. A hosty na południowej wystawie radzą sobie? - bo piszesz, że bezobsługowo... Heliotropy co roku sieję, w tym planuję zrobić sadzonki - taki mały eksperyment. W ub. roku wysiały mi się na balkonie i ku mojemu zdziwieniu - wykiełkowały, urosły i kwitły. No, ale u nas zima to w ogóle zimy nie przypomina...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Gosiek33 09:37, 14 paź 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Pszczelarnia napisał(a)
Od strony placyku kuchennego mam donice bezobsługowe: hosty i sukulenty.

A na podjeździe również hosty - a więc bezobsługowo






Czy te hosty normalnie przeżywają zimy w donicach?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Pszczelarnia 09:44, 14 paź 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Mam ok. 20 donic i doniczek z agapantami. Zdjęcia tegorocznego nie robiłam. Stoją na placyku przed szklarnią. Teraz już w szklarni po przymrozku. Wymagają systematycznego nawożenia.



Jeden teraz właśnie kwitnie


____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 09:58, 14 paź 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Mam takie donice w pogotowiu (latem na cokolwiek kwitnącego: rozchodniki, tytonie niskie) a teraz posadziłam narcyzy:






Ta wyjątkowa dla mnie pamiątka z podróży a posadzone w niej narcyzki też są pamiątką z innej podróży






Przy okazji posadziłam sobie wiosnę w innych donicach:



____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 10:21, 14 paź 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Te są takie awaryjne




Taka fikuśna



I takie ocynki z hostami albo na wodę




A tutaj ustawione już z myślą o wiośnie. Na cegłach ze szparą na odpływ wody.





____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 10:27, 14 paź 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
galgAsia napisał(a)
Ewo, kobaltowe donice są prze-pięk-ne! A w połączeniu z hostami lub hakonką - po prostu cudo. Sprawię sobie takie, jak będę już miała ogarnięty ten kawałek ziemi. A hosty na południowej wystawie radzą sobie? - bo piszesz, że bezobsługowo... Heliotropy co roku sieję, w tym planuję zrobić sadzonki - taki mały eksperyment. W ub. roku wysiały mi się na balkonie i ku mojemu zdziwieniu - wykiełkowały, urosły i kwitły. No, ale u nas zima to w ogóle zimy nie przypomina...


Tam jest południowa wystawa ale z cieniem od śliw wiśniowych rosnących nad stołem ogrodowym.

Mają bardzo dobrą ziemię gliniastą z czarnoziemem i kompostem, ściółkę. Bardzo dobrze się trzymają.

Heliotropy i pelargonie to będzie u mnie sezon 2020. Swoją drogą ogrodnicy to odważni ludzie, myślą i planują długoterminowo.

Co zrobić z pigwy?







____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 10:31, 14 paź 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Gosiek33 napisał(a)



Czy te hosty normalnie przeżywają zimy w donicach?


Tak. Te w ocynkach zostawiam. W ceramicznych donicach przewożę w jedno miejsce za szopę.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies