Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

mira 20:50, 01 paź 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Tamaryszek napisał(a)
Witaj Ewo, jak zwykle po długiej nieobecności, długo się u Ciebie zasiedziałam. Bardzo ciekawe są Wasze rozważania o obsadzaniu rabat. Mnie samej trudno się wypowiadać, podobnie, jak Sierika, nie umiem doradzać, nie widząc całości ogrodu. Hosty wokół cisów wydaja mi się dobrym pomysłem.
Zachwycił mnie ogród w Szlezwiku, to ogród, którego się nie zapomina, jak napisała Anda. Dla mnie to wyrafinowana prostota rozwiązań, form i kolorów, ma styl. Do Sarah Raven zaraz zajrzę z ciekawością.
Twój ogród ma wyjątkowy urok, Ewo! Obym kiedyś zjechała w Twoje strony.
Mam pytanie - czy masz dużo donic w ogrodzie? Ciekawa jestem, jak radzisz sobie z ich obsługą. Ja zawsze się tego obawiam.



Jak oglądałam relację z ogrodu Fenny Graf - pomyślałam że pewnie podobał by się Tamaryszkowi , Wy obie Iza i Ewa macie bardzo podobne spojrzenia na ogród tak Was dziś pokojarzyłam - a to takie rozważania o gustach
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Pszczelarnia 13:13, 02 paź 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
kasia1 napisał(a)
Pszczółko, a te żurawki w donicy jak zimujesz?


One są pierwszy rok. Jak przemarzną po zimie to dam nowe. Namnożyłam sobie ich wiele, żeby mieć do donic właśnie.



____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 13:14, 02 paź 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Anda napisał(a)
Ewo, dopytałam dzisiaj kolegów na temat głogu i trzmieliny oskrzydlonej w donicach. Jeśli donice będą duże i będziesz miała dobry odpływ wody, jeśli postawisz je w zacienionym zima miejscu i opatulisz donice na zimę matami kokosowymi, to z zimowaniem nawet przy -30 stopni nie powinno być problemu.


Ewo, dziękuję. Chyba spróbuję, tak mi się ten głóg i trzmielina oskrzydlona na pniu w donicach podobają.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 13:22, 02 paź 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Tamaryszek napisał(a)
Witaj Ewo, jak zwykle po długiej nieobecności, długo się u Ciebie zasiedziałam. Bardzo ciekawe są Wasze rozważania o obsadzaniu rabat. Mnie samej trudno się wypowiadać, podobnie, jak Sierika, nie umiem doradzać, nie widząc całości ogrodu. Hosty wokół cisów wydaja mi się dobrym pomysłem.
Zachwycił mnie ogród w Szlezwiku, to ogród, którego się nie zapomina, jak napisała Anda. Dla mnie to wyrafinowana prostota rozwiązań, form i kolorów, ma styl. Do Sarah Raven zaraz zajrzę z ciekawością.
Twój ogród ma wyjątkowy urok, Ewo! Obym kiedyś zjechała w Twoje strony.
Mam pytanie - czy masz dużo donic w ogrodzie? Ciekawa jestem, jak radzisz sobie z ich obsługą. Ja zawsze się tego obawiam.


Zajedź, zajedź.

Ten ogród w Szlezwiku miał proste rośliny i to mnie zachwyciło. I był taki spójny, dedykowany jednej idei (dużo wody, masowe nasadzenia sprawdzonych roślin). Miłość do donic i zakątków (nawierzchnie super i gleba uprawiona również).



O donicach pomyślałam sobie, że napiszę obszerniej i zrobię zdjęcia. Bo to faktycznie zasługuje na osobny wpis całościowy. Są dwa sposoby posiadania donic w ogrodzie: te całoroczne i te jednoroczne - niezimujące na zewnątrz.

Zbiorę materiał i opowiem o moich doniczkowych przemyśleniach.





____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 13:23, 02 paź 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
mira napisał(a)



Jak oglądałam relację z ogrodu Fenny Graf - pomyślałam że pewnie podobał by się Tamaryszkowi , Wy obie Iza i Ewa macie bardzo podobne spojrzenia na ogród tak Was dziś pokojarzyłam - a to takie rozważania o gustach


Ale jak inne mamy ogrody - wiem, bo Ogród Tamaryszka widziałam na żywo.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Brzozowadzie... 11:21, 03 paź 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
O, jestem bardzo ciekawa tego donicowego rozwinięcia tematu Bardzo lubię donice choć są jednak dość absorbujące. Chętnie przeczytam jak Ty sobie z nimi radzisz przy tak wielu innych pracach do wykonania w ogrodzie.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Gruszka_na_w... 17:45, 03 paź 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Też chętnie doczytam. Wzbraniam się przed donicami, wiec może się przekonam, że nie taki diabeł straszny.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
sierika 20:18, 03 paź 2019

Dołączył: 14 sie 2016
Posty: 573
Donice mają niezaprzeczalny urok, jednak gdy ciągnące się w nieskończoność upały dają w kość chwalę sama siebie, że nie poszalałam z ich ilością, a mimo to w sercu pika żal, gdy widzę takie dekoracje.
____________________
EwaSierika
Pszczelarnia 22:47, 13 paź 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
A tymczasem zapraszam na dobranockę pt. "Dalie w ogrodzie Sarah": tutaj
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 08:44, 14 paź 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Trzmielina oskrzydlona szczepiona na pniu w donicy. W zacisznym miejscu (za kompostownikiem) będzie chciała przetrwać zimę. Zalecenie od Andy - bryła nie powinna namakać wodą.





____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies