Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

Pszczelarnia 20:44, 23 wrz 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Basilikum napisał(a)
Ewo czy Ty zostawiasz na dworze te donice z hostami?


Tak. Tzn. w tych konkretnie jeszcze nie zimowałam ale w ceramicznych Deromy tak i nic im nie było (ani donicom ani hostom). Dałam im jednak pierzynkę z kory, żeby im za dużo nie padało do korzeni, bo rozsadzi donicę.

Nie wiem jeszcze jak zrobię z tymi konkretnymi glazurowanymi.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Poppy 21:25, 23 wrz 2019


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
Pszczelarnia napisał(a)
Trawy i astry, ostatni akord kwitnienia na tej rabacie zwanej przeze mnie: "prawa i lewa do strumienia". Jej przebudzenie następuje wiosną wraz z pojawieniem się czosnków Krzysztofa, kończy astrami. 4 miesiące nieprzerwanego kwitnienia, to dużo.













Wszystko jest piekne, ale te astry to jest moj number one u Ciebie.
Cynie tez Ci sie udaly. Co do cyn, tych ktorych nasiona obiecalam zebrac, to niestety nici beda. Slimaki pozarly mi siewki. Jedna sie ostala, zakwitla jednym kwiatkiem, i nie wiem, co sie z nim stalo. Bedzie powtorka z rozrywki
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
Pszczelarnia 23:41, 23 wrz 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Na powitanie jesieni zapraszam na relację z ogrodu Sarah Raven
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
mira 01:18, 24 wrz 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Zaraz poczytam do herbatki czulas mnie patrzyłam jak piszesz i cichutko odjechalam. Fuksje bym do szklarni już wniosła.
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
April 06:08, 24 wrz 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10158
Pszczelarnia napisał(a)
To chyba aster 'Violetta'







Piękny widoczek
Jeżeli to faktycznie ten aster to będę bardzo zadowolona, bo posadziłam u siebie trzy takie astry za radą Ani Kwartet. Dla mnie cudo
____________________
April April podbija las Mazowsze
zawitka 08:09, 24 wrz 2019


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14049
Ewcia przyleciałam od Hani ?Anabel/ jaka to jest instrukcja siania heliotropów może pamiętasz stronkę u Hani to se ściągnę .Plis!!!!!!

Jak wysoki ten aster Wioletta bo chyba mam taki sam u mnie 60 cm????
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Pszczelarnia 10:57, 24 wrz 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
zawitka napisał(a)
Ewcia przyleciałam od Hani ?Anabel/ jaka to jest instrukcja siania heliotropów może pamiętasz stronkę u Hani to se ściągnę .Plis!!!!!!

Jak wysoki ten aster Wioletta bo chyba mam taki sam u mnie 60 cm????



Tak sobie zapisałam:
Heliotrop:
"Anabell

Ja też wysadzam heliotrop z własnego siewu. jest b. wrażliwy na zalanie lubi ciepło do kiełkowania.

Obiecuję sobie kupić wiosną gotowe w doniczkach, tylko siła wyższa początek lutego sieję.

Potem lubi przyprószone światło i wilgotno, nie znosi patelni.
Muszę mieć ze względu na kolor i długie kwitnienie.
Nasiona nieraz uzyskam tylko zapominam zebrać.


Ryska

Heliotrop peruwiański
Wysiewam prawie każdego roku, wcześniej z moich nasion, teraz z kupnych firmy Vil....in.
Siałam 9 lutego, do ziemi jak do pomidorów, lekko przykryłam.
Nie mam z nimi żadnego problemu.
Rosną u mnie na balkonie od północy i w koszach z kobeą i stipą w pełnym słońcu.
Lubią wodę w przeciwieństwie do pelargonii z którymi rosną (pelargonie też z nasion)."

Aster ten jest wysoki, tak 120 cm ma.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
makadamia 11:26, 24 wrz 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Ewciu, dziękuję za relację z ogrodu SR i z Twojego własnego - nie wiem, które zdjęcia piękniejsze.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Poppy 11:30, 24 wrz 2019


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
makadamia napisał(a)
Ewciu, dziękuję za relację z ogrodu SR i z Twojego własnego - nie wiem, które zdjęcia piękniejsze.


Danusia kiedys napisala, ze Pszczolkowy ogrod ladniejszy
Chociaz one sa w innym stylu.

Tez dziekuje za relacje.
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
Brzozowadzie... 13:59, 24 wrz 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Pszczelarnia napisał(a)
Dla Brzozowej Dziewczyny donice




Ewo, bardzo dziękuję, że pamiętałaś! Są piękne. Myślę, że pasowałyby też do mojej drewnianej chałupy. Czy kupowałaś w tym samy miejscu, co Anulka, bo od Niej mam namiary na sklep?
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies