Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

Pszczelarnia 10:40, 14 paź 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Czy z donicami "jest robota"? Jest. Trzeba obsadzić, pielęgnować i coś z nimi zrobić na zimę. Np. agapanty znoszę do piwnicy. Rosną w plastikowych donicach, wyciągam z ceramicznych (podpatrzone u Vity) - te szoruję i wędrują do kącika ogrodnika.

Pelargonie (rosną w ceramicznych) powędrują w tym roku do spiżarni (o zgrozo, na każdym kroku kwiatki).

Hosty zostaną w donicach. Cebulowych w donicach nie zakopię a za radą jednej Holenderki (co roku sadzi 20.000 cebul, w tym wiele w donicach) ustawię w suchym zacisznym miejscu.

Przewożenie, szorowanie, ustawianie - i tak co roku.



____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
vita 10:52, 14 paź 2019


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
Pszczelarnia napisał(a)


Co zrobić z pigwy?



[/img]


Według Raymond Blanc gotuje w Ogrodach KEW, tylko galaretkę- marmoladę.
Ja właśnie sobie pigwy kupiłam, u Ciebie z ogrodu? Pigwa smażona ciekawie zmienia kolor. Będzie jak znalazł do pączków.
Na szybko piszę, bo ciągle w drodze, jaką pelargonię zdobyłam! Ach! Sadzonkuję z powodzeniem. Ależ donic u Ciebie!
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 10:57, 14 paź 2019


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
Pszczelarnia napisał(a)
Cebulowych w donicach nie zakopię a za radą jednej Holenderki (co roku sadzi 20.000 cebul, w tym wiele w donicach) ustawię w suchym zacisznym miejscu.



Sprawdzona metoda, dla tych co gryzoni mają dużo, a i sucho zimą cebulom służy. Iryski cebulowe tak posadziłam.
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Agania 11:00, 14 paź 2019


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Z pigwy zrobić można naleweczkę
Fajna zabawa z tymi donicami
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Pszczelarnia 11:26, 14 paź 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
vita napisał(a)


Według Raymond Blanc gotuje w Ogrodach KEW, tylko galaretkę- marmoladę.
Ja właśnie sobie pigwy kupiłam, u Ciebie z ogrodu? Pigwa smażona ciekawie zmienia kolor. Będzie jak znalazł do pączków.
Na szybko piszę, bo ciągle w drodze, jaką pelargonię zdobyłam! Ach! Sadzonkuję z powodzeniem. Ależ donic u Ciebie!


Z myślą o Tobie zrobiłam 2 zdjęcia z sadzonek Twoich pelargonii. Przeżyły.







A to mój czeski rarytasik, masz taką?




Pigwa cudownie obrodziła. Dynie też:









____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 11:28, 14 paź 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Agania napisał(a)
Z pigwy zrobić można naleweczkę
Fajna zabawa z tymi donicami




Czasami zastanawiam się, kiedy człowiek będzie za stary na zabawę?



Uprasza się o sprawdzony przepis.



____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
sylwia_slomc... 11:38, 14 paź 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Ja kroję owoce w małe kawałki (bez ogryzka)i zasypuje cukrem( sporo cukru, tak by były całe nim oklejone) i tak sobie stoi w ciepłym słonecznym miejscu tydzień - dwa, trzepię słoikiem codziennie( zakręconym szczelnie)
Po tym okresie jak już puści duzo soku i cukier się rozpuści zalewam alkoholem( w zależności od upodobań i potrzeb spirytus lub wódka)wymieszam i stoi dalej tak ok 1 miesiąca, po tym czasie odcedzam owoce( zlewam trunek do butelek)i jeszcze ponownie zasypuje cukrem by wyciagnał resztę procentów. Mniej więcej po kolejnych dwóch tygodniach ponownie zlewam i mieszam z poprzednią porcja lub trzymam osobno( zależy jak słodką nalewke chcemy)
Owoce do herbatki w zimie można na rozgrzanie dołożyć lub gdy gardło boli żuć i ssać w ustach, świetne zamiast tabletek
W tym roku dołożyłam owocków cytryńca chińskiego, smak ocenię jak się zrobi
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Pszczelarnia 11:39, 14 paź 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Sobie ku pamięci. Akcja cebu-love:

160 czosnki Purple Sensation
150 tulipan turkiestański
15 kamasja (leichtinii)
70 t. Orange Emperor + Purissima
20 t. Orange Emperor
66 t. van Eijk
28 t. Salmon van Eijk
10 t. Sapporo
21 t. Mystik van Eijk
28 t. Purple Flag
8 t. White Parrot
20 t. Angelique
30 narcyz Cherfulness
8 t. Flamming Flag
8 t. Huits ten Bosch
8 t. Negritta Double
16 t. Candy Prince
5 t. Ice Wonder
8 t. Blach Parrot
38 t. Dolls Minuet
8 t. Double Beatu of Appeldorn
16. t. Lasting Love
5 t. White Libestar
10 t. Blushing Candy
8 t. Salmon Price
30 t. Tarda
16 t. Ballerina i t. Negrita



50 innych czosnków, masa narcyzów, kamasja semiplena, iryski, zawilce, gladiolusy, szafirki i cebulice).

Będzie co sadzić.


I najważniejsze - 50 t. Sarah Raven.




____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
sylwia_slomc... 11:45, 14 paź 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Czy literka t. oznacza torebki?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Basilikum 11:52, 14 paź 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
Mnie tez to t. zaintrygowalo. Pigwa w tym roku i u mnie obrodzila az sie jej galezie uginaja. Niestety czesc owocow ma czarne plamki i nie wiem dlaczego i co zrobic, by w kolejnych sezonach ich nie bylo.
Bede robic galaretke wlasnie. Wg rad doswiadczonych zaprzyjaznionych bawarskich ogrodniczek pokroje ta pigwe w kawalki i z wszystkim wrzuce do sokownika. Do soku dodam cukier zelujacy i do sloikow. Sasiadka robi jeszcze chleb pigwowy (to raczej takie slodkie ciasto) musze spisac przepis. W przedostatnim Landlust bylo troche przepisow wiec na pewno jeszcze cos wyprobuje.

Ciekawa opowiesc donicowa
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies