Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

Anda 12:55, 08 sty 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33561
Pszczelarnia napisał(a)



Mi też. Ale obłe, cylindy nie pasują na pewno do bryły domu.



Kompozycje owa moglabys podpatrzyc, bo ta jest niezalezna od oblosci czy kanciastosci
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Pszczelarnia 13:02, 08 sty 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
makadamia napisał(a)
Ooo, u Ciebie też donice na tapecie

Ewciu, z tego co widzę po zdjęciach, dużo zależy od nasadzeń w donicach i od kadrowania zdjęć.
Na pierwszym zdjęciu faktycznie jakoś tak... ubogo to wygląda, ale na kolejnych dwóch wejście wygląda super.

Donic oczywiście zawsze można dostawić, ale to dodatkowa praca i nie wiem, czy przejścia nie zagracą. Jedna to chyba byłaby za mało. Ty nie masz minimalistycznego ogrodu.

Zanim wykosztujesz się na jakieś nowe zakupy, spróbuj może z wyższymi nasadzeniami w tej dużej donicy: trawy (jak proponuje Pestka) lub jakiś stożek lub kulka na pniu...


Pisałam u Ciebie, że to moja pięta achillesowa.

Stożek i kulka przy domu to nie moja bajka .

Zrobię zdjęcia, poprzymierzam te donice, które mam.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 13:04, 08 sty 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
sylwia_slomczewska napisał(a)
A może je po prostu ułożyć tak jak na tym zdjęciu poglądowym, a nie tak rządkiem....


Sylwio, nie da się inaczej, bo musi być przejście wzdłuż domu. Tam mam chodnik nie za szeroki (120 cm)
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
makadamia 13:06, 08 sty 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Pszczelarnia napisał(a)


Pisałam u Ciebie, że to moja pięta achillesowa.

Stożek i kulka przy domu to nie moja bajka .

Zrobię zdjęcia, poprzymierzam te donice, które mam.



Ponieważ odrzuciłaś wszystkie opcje z wysokimi nasadzeniami to faktycznie pozostaje jedynie postawić wysoką donicę
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Pszczelarnia 13:07, 08 sty 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Anda napisał(a)


Kompozycje owa moglabys podpatrzyc, bo ta jest niezalezna od oblosci czy kanciastosci


Ando, z tymi kompozycjami (jak się dobierze donice) to mniejszy kłopot. Na pewno kwiaty sezonowe ale na pewno nie surfinie i nie pelargonie. Margarytki i werbeny i coś zwiewnego.

Pomysł Pestki z trawami dał mi do myślenia.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 13:14, 08 sty 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
makadamia napisał(a)


Ponieważ odrzuciłaś wszystkie opcje z wysokimi nasadzeniami to faktycznie pozostaje jedynie postawić wysoką donicę


To się nazywa pomoc?

Skłoniłam się w kolejnym poście do traw (ale nie trzcinników).


W łykend poprzymierzam wszystkie możliwości i zrobię zdjęcia z każdej strony.


Mówi się, że (dyskusja u Ciebie), że to kompozycje roślinne trzeba dopasować do donic (najpierw jest zatem myślenie o roślinach w donicach). A ja uważam, że donice (kształt bryły, kolor) są ważniejsze, muszą pasować do materiałów przy domu / na domu a potem cała reszta, czyli to, co w nich jest.

To zaś, co jest w donicach powinno nawiązywać do otoczenia przy domu - tam w moim przypadku jest to widok na tę rabatę preriową.


____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Anda 13:24, 08 sty 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33561
Hah, ja tez najpierw przymierzam (w glowie) donice do wejscia lub tarasu. Dopiero potem obmyslam rodzaj roslin.

Nemesia pachnaca pasowalaby chyba do Twojego ogrodu. Brazowe carexy?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
makadamia 13:26, 08 sty 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
jaki pomocnik, taka pomoc

tak na marginesie: stożków chyba nie masz, ale kule bukszpanowe na rabacie przy strumieniu chyba pamiętam.
Więc kulki bukszpanowe na nóżce przy domu nie byłyby tak całkiem od czapy.

Ale i tak czekam na zdjęcia poglądowe
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Anda 13:32, 08 sty 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33561
Ewo, tak sobie mysle o donicach, mieszajac ryz... Probuje sobie wyobrazic Twoje wejscie. I mysle, ze skoro dach jest dosyc przysadzisty, to donice nie moga byc zbyt szerokie, przysadziste. Sadze, ze to nie wysokosc moze byc tu problemem, ale szerokosc. Donice musza byc wyzsze (niekoniecznie bardzo wysokie) od szerokosci kompozycji z nimi.
Jesli cos jest szerokie, to nie poszerzamy tego jeszcze dodatkowo szerokimi elementami.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Pszczelarnia 13:34, 08 sty 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Anda napisał(a)
Hah, ja tez najpierw przymierzam (w glowie) donice do wejscia lub tarasu. Dopiero potem obmyslam rodzaj roslin.

Nemesia pachnaca pasowalaby chyba do Twojego ogrodu. Brazowe carexy?


Nemesia - nie znam?

Carexy brązowe - tak, tak.

A wiesz, że na tarasie (jest przecież duży) nie mam żadnej donicy? Nic mi "nie leży" tam.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies